Uçakla Butik Doğu Karadeniz Turu

 

Trabzon – Rize - Artvin

Karadeniz’in En Özel Yaylaları
3 gece 4 gün

Koronavirüs Kapsamında Alınan Önlemler :

Bütün turlarımızda Hijyen Seti: ( Maske, Eldiven, Dezenfektan veya Kolonya)
Turlar öncesi araçlarımız dezenfekte edilecektir. Turlar öncesi rehber ve kaptanlarımız sağlık taramasından geçirilecektir. Uçak yolculuğu için HES kodu almak zorunludur.

Tur Programı

1.GÜN : TRABZON HAVALİMANI – SOLAKLI VADİSİ – UZUNGÖL

Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde saat 08.30 de buluşuyoruz. Pegasus Havayolları’nın tarifeli seferiyle 09.50’de Trabzon’a uçuyoruz. 11.30’da Trabzon’a inince havalimanında rehberimizle buluşuyoruz ve öncelikle Sürmene’de denize nazır kurulmuş Çamburnu Hancıoğlu tesislerinde öğle yemeğine geçiyoruz. Yemeğin ardından Soğanlı dağlarının eteklerinde Tabiat Koruma Alanı ilan edilen 1090 rakımlı Uzungöl’e hareket ediyoruz. Heyelan sonucu oluşmuş olan Uzungöl’de seyir terasına çıkıyoruz. Ardından doğal yaşam müzesi olan Dursun Ali İnan Müzesi’ni gezdikten sonra göl etrafında yürüyüş yapıyoruz. Gezimizin sonunda Uzungöl’den ayrılıyoruz ve Çayeli’ndeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL

 

2.GÜN : RİZE BEZ ATÖLYESİ -ÇEÇEVA ÇAY BAHÇELERİ – ÇAĞLAYAN KÖYÜ KONAKLARI – BORÇKA KARAGÖL – ARTVİN

Kahvaltı sonrası Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize’de yöre insanı için hala önemini koruyan Rize Bezi “feretiko” işlenişini göreceğimiz atölyemize uğruyoruz ve burada Hemşin usulü yazmalarımızı bağlıyoruz. Birçok gezgin tarafından ziyaret edilen ve son dönemlerin en önemli destinasyonlarından olan Çayeli’nin Haremtepe (Çeceva) köyündeki çay bahçelerine çıkmak için minibüslerimize biniyoruz. Kıvrımlı yollar eşliğinde, uçsuz bucaksız çay bahçeleri arasındaki yolculuğumuza başlıyoruz. Karadeniz ve çay bahçelerinin muhteşem görüntüleri eşliğinde çaylarımızı yudumluyor ve Fındıklı ilçesine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Fındıklı’da Saim’in Yeri’nde Lazpressolarımızı yudumladıktan sonra, 19. Yüzyıl’da Laz mimarlarca yörenin yapısına uygun inşa edilen Çağlayan köyü konaklarını görüyor ve rehberimizden konaklar hakkında bilgileri alıyor, köy içerisindeki yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında, Borçka üzerinden tabiat parkı Karagöl’e hareket ediyoruz. Heba ve Atanoğlu yaylalarının eteklerinde 1500 rakımlı doğa harikası ve endemik bitki türleri bakımından zengin bir doğaya sahip Karagöl’de ormanların arasındaki patikalarda yürüyüş yapabilir veya gölde sandalla gezintiye çıkabilirsiniz. Serbest zamanın sonunda Karagöl’den ayrılıyor ve tarihi ipek yolunu takip ederek Artvin’deki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği GRAND ARTVİN HOTEL

 

3.GÜN : FIRTINA VADİSİ – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI

Kahvaltı sonrası Atatepe’de Kahvecioğlu Vakfı’nca yaptırılan, 22 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli’nin hikâyesini rehberimizden dinliyor, Türkiye’nin en uzun Zipline parkurundan Çoruh Nehri’nin her iki yakasına adrenalin yaşamak isteyenler için Zipline zamanı diyoruz! Zipline noktasında vereceğimiz serbest zamanın ardından Karadeniz sahil yolunu takiben yeşilin tüm tonlarını görebileceğimiz Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Vadi boyunca çay bahçelerini görüyoruz ve Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimiz ile buluşarak Çat Vadisi turumuza başlıyoruz.  Turumuzda dağların yamaçlarına inşa edilen Makrevis Köyü Konaklarını, bölgenin en eski kemer köprüsü Çinçiva Taş Köprüsü’nü, Ortaçağdan dönümüze ihtişamı ile ayakta kalan Zil Kalesi’ni ve göğe doğru uzanan çam ağaçları arasında bölgenin en hırçın şelalesi olan Palovit’i görerek turumuzu tamamlıyoruz. Öğle yemeğinde bölgeye has lezzetlerin tadına bakacağız. Yemek sonrasında sırtını Kaçkar Dağları’na dayamış ve bölge halkı tarafından “ Bulut Denizindeki Yayla” olarak tabir edilen 1400 rakımlı Ayder Yaylası’na varıyoruz. Yayla içerisinde Gelintülü Şelalesi, Şenlik Düzü Mevki ve Aşağı Ambarlı Şelalesi’ni görüyoruz. Eski yayla evleri arasındaki yürüyüşümüzün sonrasında otelimize yerleşiyoruz.  Konaklama ve akşam yemeğimiz AYDER YAYLASI

 

4.GÜN : ÇAY FABRİKASI – SÜMELA MANASTIRI – ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA – TRABZON HAVALİMANI

Kahvaltı sonrası, Karadeniz sahil yolu eşliğinde Araklı’daki çay fabrikasına uğruyoruz ve burada bölgenin en özel çaylarının üretildiği çay fabrikasını mühendisimiz eşliğinde geziyoruz. Bizler için demlenen bölgesel çayların tatlarına bakıyoruz. Çay fabrikası gezimizin ardından 4000 yıllık geçmişiyle bölgenin en eski kentlerinden olan Trabzon’da ünlü Seyyahlar Evliya Çelebi ve Marco Polo’nun izleri takip ederek Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde, UNESCO Dünya Mirası Geçmişi listesindeki 1650 yıllık geçmişiyle sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Sümela Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. 1200 rakımda Karadağ’ın eteklerinde kurulu olan manastır hakkındaki bilgileri rehberimizden dinledikten sonra, Aya Varvara Kilisesi’ni görüyoruz ve Altındere Milli Parkı’ndan ayrılıyoruz. Öğle yemeğimizi yöreye has lezzetler şeklinde aldıktan sonra, Soğuksu mevkiindeki Atatürk Köşkü’ne hareket ediyoruz. 19. Yüzyıl sonlarında dönemin ünlü bankerlerinden Kabayanidis’in barok mimaride yaptırdığı ve Ata’mızın Trabzon’a son gelişinde konakladığı Atatürk Köşkü içerisindeki mobilyaları, porselenleri, halıları ve daha birçok eseri gördüyoruz. 1238 - 1263 yılları arasında bölgeye hâkim Kommenos ailesi tarafından inşa edilen, Trabzon Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Dış duvarlarında kabartmaları ve freskleri görüyoruz. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Trabzon el sanatlarından Kazaziye, Telkâri ve Hasır işlemelerini göreceğimiz atölyemize uğruyoruz. Ardından uçak saatine kadar şehir merkezinde serbest zamanımız var. Belirlenen saatte aracımızdaki yerlerimizi aldıktan sonra siz değerli misafirlerimizi Trabzon Havalimanı’na ulaştırıyoruz. Saat 20.20’de SunExpress Havayolları ile Antalya’ya uçuyoruz. Turumuzun sonu…

20 Mayıs; 17 Haziran; 7 Ekim 2021
2 kişilik odada kişibaşı 1.799 TL
Tek kişilik oda farkı 400 TL
0 – 2 yaş çocuk 200 TL
2 – 6 yaş çocuk 899 TL
6 – 12 yaş çocuk 1.549 TL 

19 Ağustos; 9 Eylül 2021

2 kişilik odada kişibaşı 1.999 TL
Tek kişilik oda farkı 400 TL
0 – 2 yaş çocuk 200 TL
2 – 6 yaş çocuk 1.099 TL
6 – 12 yaş çocuk 1.749 TL

22 Temmuz 2021 (Kurban Bayramı)

2 kişilik odada kişibaşı 2.299 TL
Tek kişilik oda farkı 400 TL
0 – 2 yaş çocuk 200 TL
2 – 6 yaş çocuk 1.299 TL
6 – 12 yaş çocuk 2.049 TL 

 
Fiyatlar&Tarihler
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Havayolları Antalya-Trabzon/SunExpress Havayolları ile Trabzon-Antalya parkurunda gidiş dönüş uçak bileti

 • Lüks aracımız ile özel ulaşım

 • 3 gece otel konaklama, otellerde alınacak 3 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği

 • Hijyen paketi

 • Rehberlik hizmeti

 • Otellerde alınacak Karadeniz eğlenceleri

 • Milli park giriş ücreti,

 • Sümela Manastırı minibüs transfer ücreti

 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 
 • Seyahat sigortası

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücreti

 • Zil Kalesi - Palovit şelalesi kişi başı transfer ücreti: 60 TL

 • Borçka Karagöl minibüs transfer ücreti, 60 TL

 • Çeçeva Köyü transfer ücreti: 45 TL
  Transferlerde 0 - 06 Yaş Çocuklar Ücretsiz / 06 – 10 Yaş çocuklardan % 50 Ücret alınmaktadır.

Önemli Not: Yerel yönetimlerin uygulamaları nedeniyle bazı bölgelerde yerel minibüsler ile transfer zorunluluğu bulunmaktadır.

 
Tur Haritası
 
Notlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 • Rehberimiz hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapabilir.  Programda yer alan oteller, kategorisi aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur ’da saklıdır.

 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
  Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir. 

 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 

 • Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

 
Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.