Macahel&Pokut Yaylaları Turu

 

Macahel, Pokut, Sal Yaylası, Fırtına Vadisi, Çamlıhemşin, Camili, Karagöl, Ayder
2 gece 3 gün

Koronavirüs Kapsamında Alınan Önlemler :
Bütün turlarımızda Hijyen Seti: ( Maske, Eldiven, Dezenfektan veya Kolonya)
Turlar öncesi araçlarımız dezenfekte edilecektir. Turlar öncesi rehber ve kaptanlarımız sağlık taramasından geçirilecektir. Uçak yolculuğu için HES kodu almak zorunludur.

Tur Programı

1. GÜN TRABZON HAVALİMANI - ÇAMLIHEMŞİN - FIRTINA VADİSİ - POKUT & SAL YAYLASI - AYDER YAYLASI


Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde saat 08.30’da buluşuyoruz ve ardından Pegasus Havayolları’nın tarifeli uçuşuyla 09.50’de Trabzon’a uçuyoruz. 11.30’da Trabzon’a varışımızın ardından Trabzon Havalimanı’nda rehberimizle buluşuyor ve öncelikle Sürmene’de denize nazır kurulmuş Çamburnu Hancıoğlu tesislerinde öğle yemeğine gidiyoruz. Yemeğin ardından Karadeniz sahil yolunu takiben, dünyanın en özel vadisi Fırtına Vadisi’nin muhteşem manzaraları eşliğinde Çamlıhemşin’e varıyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüslerimizle Çat Vadisi’nde Laz mimarlarca yöreye uygun inşa edilen Çamlıhemşin Konakları’nı ve Çinçiva Kemer Köprüsü’nü görüyoruz. Buradan sonra Avrupa’nın en yaşlı ormanlarını izleyerek, 2080 rakımlı Pokut ve Sal Yaylası’na çıkıyoruz. Gazetelere konu olmuş, yaşlı ormanlara hükmedercesine tepe üstüne kurulu, ahşap evleriyle ünlü Pokut’ta vereceğimiz serbest zamanın ardından ormanların içerisindeki yürüyüşümüzün sonunda vadinin yamacına kurulmuş Sal Yaylası’na varıyoruz. Tepeye konumlanmış banktan, bulutlardan başını çıkarmış sis denizindeki Kaçkar Dağları’nı fotoğraflıyoruz ve yaylalara veda ediyoruz (Hava müsait olmazsa bunun yerine Gito - Badara Yaylası veya Palovit Şelalesi - Elevit Yaylası turu yapılacaktır.). Sonunda sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış 1400 rakımlı Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde AYDER YAYLASI

 

2.GÜN FINDIKLI - BORÇKA KARAGÖL - MACAHEL - CAMİLİ

Kahvaltı sonrası Ayder’den ayrılıyoruz ve önce Fındıklı’da Saim’in Yerinde lazpressolarımızı yudumladıktan sonra Borçka üzerinden Tabiat Parkı Karagöl’e hareket ediyoruz. Heba ve Atanoğlu Yaylaları’nın eteklerinde 1500 rakımlı doğa harikası ve endemik bitki türleri bakımından zengin bir doğaya sahip Karagöl’de ormanların arasındaki patikalarda yürüyüş yapabilir veya gölde sandal ile gezintiye çıkabilirsiniz. Serbest zamanın sonunda Karagöl’den ayrılarak günümüzde Artvin ve Gürcistan'ın Acaristan Özerk Cumhuriyeti'ne yayılan, toplam on sekiz köyden oluşan tarihsel bölge Macahel’e yolculuğumuza başlıyoruz. 1850 rakımlı geçitten UNESCO’NUN koruma altına aldığı, Türkiye’nin tek biyosfer alanı Macahel’i ve Karçal Dağları’nı izledikten sonra altı köyün ana merkezi konumundaki Camili’ye varıyoruz. Burada yeni restore edilen Camili Ahşap Camisi’ni ziyaret ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Bölgedeki balcılık ve doğal yaşam hakkında yöre halkı ile sohbetimizin ardından odalarımıza dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde TEMA KONUKEVİ & MACAHELHAN

 

3.GÜN MARAL ŞELALESİ - RİZE BEZ ATÖLYESİ - ÇAYELİ - TRABZON HAVALİMANI - ANTALYA UÇUŞU

Yöresel kahvaltımızda keyif çaylarımızı içtikten sonra Maral Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Anıt ağaçların arasından yapacağımız yürüyüşün sonunda, fotoğraf severlere muhteşem kareler sunan, bölgenin en güzel şelalesi Maral Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Burada serbest zamanın ardından şelaleyi ardımızda bırakıyoruz. Yöresel dokuma tezgâhlarında 300 yıldır işlenen Rize Bezinin hikâyesini dinliyoruz ve Hemşin usulü yazmalarımızı bağlıyoruz. Kuru fasulyesiyle ünlü Çayeli’nde tereyağlı ve etli ispir fasulyesi yemek için mola veriyoruz. Daha sonra bölgenin en özel çaylarının üretildiği çay fabrikasına uğruyoruz. Bizler için demlenen çaylarımızı yudumladıktan sonra Trabzon Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 20:20’de SunExpress ile Antalya’ya uçuyoruz. 22:20’de Antalya’ya varıyoruz. Turumuzun sonu…

 
Fiyatlar&Tarihler

11 Haziran, 2 Temmuz, 8 Ekim 2021

2 kişilik odada kişibaşı 1.599 TL
Tek kişilik oda farkı 200 TL
0-2 yaş çocuk 200 TL
2-6 yaş çocuk 899 TL
6-12 yaş çocuk 1.399 TL

13 Ağustos, 11 Eylül 2021
2 kişilik odada kişibaşı 1.699 TL
Tek kişilik oda farkı 200 TL
0-2 yaş çocuk 200 TL
2-6 yaş çocuk 1.099 TL
6-12 yaş çocuk 1.499 TL

14 Mayıs 2021 (Ramazan Bayramı), 20 Temmuz 2021 (Kurban Bayramı)
2 kişilik odada kişibaşı 1.799 TL
Tek kişilik oda farkı 200 TL
0-2 yaş çocuk 200 TL
2-6 yaş çocuk 1.299 TL
6-12 yaş çocuk 1.599 TL

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya –Trabzon - Antalya SunExpress/Pegasus Havayolları gidiş dönüş uçak bileti

 • Lüks aracımız İle özel ulaşım

 • 2 gece otel konaklama, otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı, akşam yemeği

 • Hijyen paketi

 • Rehberlik hizmeti

 • Otellerde alınacak Karadeniz eğlenceleri

 • Milli park giriş ücreti

 • Pokut & Sal Yaylası minibüs transfer ücreti

 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 
 • Seyahat sigortası

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınacak içecekler

 
Tur Haritası
 
Notlar

Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

*Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar Magidos Tur’da saklıdır.

*Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
*Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir. 

*Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. 

*Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

 
Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

ANTALYA ÇIKIŞLI MACAHEL TURLARI

Macahel ya da Maçahel bölgesi aslında ülkemizle Gürcistan arasında kalmış doğa harikası bir bölge... Toplam 18 köyden oluşan Macahel bölgesindeki 6 köy Türkiye tarafında, 12 köy de Gürcistan tarafında bulunuyor. Antalya çıkışlı Macahel turlarıyla ülkemizin bu eşsiz coğrafyasını gezme imkanı sunuyoruz. Antalya'dan Trabzon'a direkt uçakla haftasonu programlarıyla işlerinizi aksatmadan rahat rahat Karadeniz turuna katılabilirsiniz. Covid-19'dan bunalanlara Macahel turunun çok iyi geleceğini düşünüyoruz.


ANTALYA ÇIKIŞLI POKUT TURU

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Pokut Yaylası, Fırtına ve Hala derelerinin vadileri arasında ve 2032 metre rakımda bulunuyor. El değmemiş doğası, evde kalmaktan sıkılanlara ferahlama imkanı sunuyor. Antalya'dan uçakla Pokut turuyla Doğu Karadeniz'in muhteşem manzaralarını doyasıya gezebileceksiniz.

MAGİDOS TUR FARKIYLA ANTALYA ÇIKIŞLI MAÇAHEL&POKUT YAYLASI TURUNA KATILIN

Antalya çıkışlı Karadeniz Yaylaları turu arıyorsanız o zaman 2021 sezonu için hazırladığımız bu eşsiz programa sizi de bekliyoruz. Antalya'dan Trabzon'a direkt uçakla, cuma gidiş pazar dönüş çok keyifli bir tur yapmak için bizi 0505 590 03 63 numaralı telefondan arayabilir, canlı sohbet kısmından bize yazabilir ya da https://g.page/MagidosTur adresindeki ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Bekliyoruz :)