Budapeşte Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

20 Haziran 2021'den itibaren

5900 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

5 gece 6 gün

Direkt Uçuş

ROTA

Budapeşte, Estergon, Visegrad, Balaton

TUR PROGRAMI

2 DOZ SINOVAC/ BIONTECH AŞISI OLMUŞ MİSAFİRLER İÇİN TEST YA DA KARANTİNA ZORUNLULUĞU BULUNMAMAKTADIR.

https://ankara.mfa.gov.hu/tur/news/11-mayis-2021-guenuenden-itibaren-covid-19-asi-sertifikasi-olan-kisiler-icin-gecerli-macaristana-ve-tuerkiyeye-giris-kurallari


1.GÜN ANTALYA - BUDAPEŞTE

Siz değerli misafirlerimiz ile Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 07.00’de buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası SunExpress Hava Yolları’nın XQ 520 sefer sayılı uçuşuyla 09.10’da Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Saat 10.45’te Macaristan’ın başkentine varıyoruz ve Budapeşte’yi panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize geçiyoruz.


Gece Turu : Tuna Nehrinde Tekne Turu (45 Euro)

Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde ekstra Tuna’da tekne turuna katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna üzerinde şampanya ikramı eşliğinde tekne turu yapacağız. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz.


2.GÜN BUDAPEŞTE - Estergon&Visegrad&Szentendre (90 Euro)


Otelde sabah kahvaltısının ardından ekstra Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli turuna çıkıyoruz. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi  ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad’a devam ediyoruz. Burada Tuna nehrinin en güzel manzaralarından birini izleme imkânımız olacak. Buradan ayrıldıktan sonra Szentendre Artistler Köyü’ne hareket edeceğiz. Budapeştelilerin yazlıklarının bulunduğu Szentendre son derece turistik bir bölge… Burası aynı zamanda günümüzde bir alışveriş cenneti haline gelmiş. Alışveriş için serbest zamanın ardından Budapeşte’deki otelimize döneceğiz.

3.GÜN BUDAPEŞTE - Balaton Gölü & Budapeşte (70 euro)


Kahvaltının ardından tam gün serbest zamanımız var. Dileyen misafirlerimizle ekstra Balaton Gölü Turu yapacağız.
Macar Denizi olarak da anılan Balaton Gölü’ne gidiyoruz bugün.  Orta Avrupa’nın en büyük gölü olmasının yanında, denizi olmayan Macaristan’ın da en popüler tatil lokasyonu Balaton Gölü olarak biliniyor. Ayrıca Balaton, yelken sporları için de çok önemli bir bölge olarak dikkat çekiyor. Balaton’un kıyısındaki yarım ada Tihany ise paprikaları ve lavantaları ile meşhur aşırı tatlı ufacık bir kasaba… Tur sonrası Budapeşte şehir merkezinde serbest zaman ve otelimize dönüş.


4.GÜN BUDAPEŞTE - Pecs Zigetvar (90 euro)


Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman... Dileyen misafirlerimizle ekstra Pecs & Zigetvar Turu yapacağız. Öncelikle Zigetvar’a hareket ediyoruz. 3 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Zigetvar’da; Süleyman Camii, Kervansaray,
Ali Paşa Camii ve Zigetvar kalesi, daha sonra da Türk-Macar dostluğu için yapılan park gezilecektir. Öğleden sonra Pecs’e dönüyoruz. Pecs’de yapacağımız şehir turunda; Gazi Paşa camii, İdris Baba Türbesi, Osmanlı çeşmeleri,
Kale, Süleyman Han Hamamı kalıntıları gezisi sonrası Mohaç meydan savaşının yapıldığı meydana gidiyoruz. Akşam saatlerinde Budapeşte’ye dönüyoruz.


5.GÜN BUDAPEŞTE Gödollo Sarayı & Lazar Lovas Park At Çiftliği (90 euro)


Kahvaltının ardından tam gün serbest zamanımız var. Dileyen misafirlerimizle ekstra öğle yemekli Gödollo Sarayı Turuna çıkacağız. İlk durağımız Gödöllo Sarayı; Budapeşte'nin yaklaşık 30 km kuzeydoğusunda, Avrupa'nın en büyük Barok saraylarından biri. Avusturya-Macaristan İmparatoru Franz Joseph ve eşi Kraliçe Elisabeth'in (Sisi olarak da bilinir) yaz tatillerini geçirdiği dillere destan bir saray…. 250 yıllık Gödollo Sarayı, 1700'lü yıllarda Grassalkovich sayımlarının mülkiyeti olarak inşa edilen ve daha sonra Habsburg hükümdarlarına ait olan Macar Barok mimarisinin de başyapıtı olarak biliniyor. Gezimiz sonrası Lazar Lovas Park At Çiftliği turumuz var. Tur sonrası şehirde serbest zaman, alışveriş ve otelimize dönüş.

Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek ekstra yemekli, içkili, müzikli Çigan Gecesi’ne (70 euro) katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranlarından birinde geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyeceğiz. Macar mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceğiz. Geceye giderken yolda Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkânına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz.


6. GÜN BUDAPEŞTE - ANTALYA


Kahvaltının ardından 09:00’da havalimanına geçiyoruz. Bilet ve gümrük işlemleri sonrası Sunexpress Havayolları’nın XQ 521 sefer sayılı uçağı ile saat 11.35’te Antalya’ya uçuyoruz. Saat 15.00’da Antalya’ya varıyoruz. Turumuzun sonu…

FİYATLAR&TARİHLER

 • 20, 27 Haziran; 4 Temmuz 2021


2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 5.900 TL
Tek kişilik oda farkı: 2.000 TL
2-12 yaş çocuk: 5.400 TL
0-2 yaş çocuk: 1.000 TL

 • 18 Temmuz; 1, 8 Ağustos 2021


2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 6.900 TL
Tek kişilik oda farkı: 2.000 TL
2-12 yaş çocuk: 6.400 TL
0-2 yaş çocuk: 1.000 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • SunExpress Havayolları ile Antalya - Budapeşte - Antalya parkurunda uçak bileti

 • 3* & 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar

 • Alan/otel/alan transferleri

 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

 • Panoramik şehir turları

 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • Otel vergileri

 • Turist şehir vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Macaristan vize ücreti ve servis bedeli

 • Seyahat sağlık sigortası (200 TL), +65 yaş 300 TL)

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 • Müze ve ören yerleri girişleri

 • Rehber ve şoför tipleri (isteğe bağlı)

NOTLAR

 • Saat 23.00- 05:00 arası sokağa çıkma yasağı devam etmektedir.

 • Restoranlar/cafeler açılmış olup, sadece açık havada oturulması      mümkündür.

 • Mağazalar açılmış olup, maske/mesafe kuralları devam etmektedir.

 • Macaristan’dan diğer ülkelere geçiş mümkün değildir. Sınırlar      halen kapalıdır.

 • Tüm katılımcıların 2 doz aşısını (Sinovac/Biontech) yaptırdıklarını gösteren aşı kartı zorunludur.

https://ankara.mfa.gov.hu/tur/news/11-mayis-2021-guenuenden-itibaren-covid-19-asi-sertifikasi-olan-kisiler-icin-gecerli-macaristana-ve-tuerkiyeye-giris-kurallari

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI

Macaristan’da Covid-19 Salgını Nedeniyle Alınan Önlemler

•Saat 23.00- 05:00 arası sokağa çıkma yasağı devam etmektedir.

•Restoranlar/cafeler açılmış olup, sadece açık havada oturulması mümkündür.

•Mağazalar açılmış olup, maske/mesafe kuralları devam etmektedir.

•Macaristan’dan diğer ülkelere geçiş mümkün değildir. Sınırlar halen kapalıdır. 

•Tüm katılımcıların 2 doz aşısını (Sinovac/Biontech) yaptırdıklarını gösteren aşı kartı zorunludur. https://ankara.mfa.gov.hu/tur/news/11-mayis-2021-guenuenden-itibaren-covid-19-asi-sertifikasi-olan-kisiler-icin-gecerli-macaristana-ve-tuerkiyeye-giris-kurallari


•Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.  

•Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

•Tur Programımız minimum 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

•Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

•Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

•3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

•Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

•Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

•Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 10 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki   müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

• Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.


Vize

•T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

MagidosTur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

•Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTur sorumlu olmayacaktır. 

•Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur. 

•Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.