Fas Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

23 Eylül 2022

1499 EUR

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

7 Gece 8 Gün

Direkt Uçuş

ROTA

Kazablanca, Rabat, Şafşavan, Meknes, Fes, Marakeş

TUR PROGRAMI

VİZE yok, Extra Tur yok , ( 2 AŞI YETERLİ)

1. Gün  Antalya – Kazablanca  

Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali’nde 20:15'de buluşuyoruz. Türk Havayolları’nın TK 4101 tarifeli uçuşuyla saat 22:15’de Kasablanca’ya uçuyoruz. 01:35’te Kazablanca Havalimanına varıyoruz, pasaport işlemlerinin ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.  Geceleme otelimizde…


2. Gün Kazablanca – Rabat - Şafşavan

Sabah kahvaltının ardından Fas’ı keşfetmeye başlıyoruz. Sabah öncelikle Rabat’ta  2. Hasan Camii’ni ziyaret ediyoruz (isteğe bağlı içi ziyaret edilebilir).Rabat üzerinden Şafşavana hareket ediyoruz. Panoramik Şehir turunda; Kraliyet Sarayı, Ouadayas Bahçesi, V. Muhammed Anıt Mezarı, Yapımı tamamlanmamış Hassan Kulesi  göreceğimiz yerler arasında. Ardından Şafşavanda otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Otelimizde…


3. Gün  Şafşavan - Meknes – Fes 

Kahvaltının ardından otelimizi boşaltıyoruz ve Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. 17.yy da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 km lik surlarla çevrili olan Meknes’te, İsteğe bağlı öğle yemeği ve Bob Mansour şehir kapısı, Kraliyet Ahırları ve Musevi mahallesi göreceğimiz yerler arasında. Fes’e doğru hareket ediyoruz yol üzerinde Moulay Idrıss kasabasından panoramik manzarayı görebiliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Fes’de Otelimizde…


4. Gün Fes 

Bugün tam gün Fes turu yapıyoruz,Ünlü Bab Boujloud Kapısı, Bou Inania Medresesi, Kervansaray, Aktar Çarşısı, Moulay Idriss Tapınağı, Karavin Camisi göreceğimiz yerler arasındadır.Yerel restoranda öğle yemeğinin ardından, Nejjarin ve Seffarin meydanları, Endülüs semti , Yeni Fes, Musevi mahallesi, Kraliyet Sarayı, Eski şehir surları,kapıları ve mezarlıkları göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitişinde otelimize dönüyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Otelimizde…


5. Gün Fes - Midelt – Erfoud 

Kahvaltının ardından Erfoud’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Azrou’nun sedir ormanını geçerken  durup maymunların da yaşadığı bu ormanda fotoğraflar çekiyoruz. Ardından extra öğle yemeği için Midelt’e gidiyoruz. Yemekten sonra Ziz Vadisi'ne gideceğiz, palmiye korusunu ve bu vadideki köyleri görmek için duracağız. Errachidia ve Erfoud'u geçeceğiz. 4x4 araçlarla Erfoud Berberi  Kampı’na gidiyoruz. Gün batımının tadını çıkarmak için Merzouga kumulları üzerinde isteğe bağlı deve gezintisi yapıyoruz ardından Kampa dönüyoruz akşam yemeği ve konaklama Kampta.


6. Gün Erfoud – Todgha – Güller Vadisi - Quarzazate

Sabah erkenden 4x4 araçlarla kamptan ayrılıyoruz. Quarzazate’ye Hareket ediyoruz yolumuz üzerinde Dades Vadisi ve Güller Vadisini geçerek Todra Kanyonu ve Tinerhir Vadisi’nde kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Quarzazate’ye geliyoruz Taourirt Kasabasını geziyoruz ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


7. Gün Quarzazate – Marakeş

Kahvaltının ardından Marakeş’e hareket ediyoruz, 25 km'lik yolun ardından Oscar ödüllü Arabistanlı Lawrence, Babil, gibi gişe rekorları kıran filmlere sahne olmasıyla ünlü, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Ait Ben Haddou kasabasını ziyaret ediyoruz. Tizi n'Tickha Geçidi'ni geçerek Marakeş'e geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


8. Gün Marakeş 

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz.. Marakeş, güneyin incisi olarak adlandırılır.. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olması nedeniyle tüm Afrika’nın renklerini de içinde barındırıyor. Bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine yön veren kent medinasında halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdürüyor. Sonrasında gideceğimiz Menara Bahçeleri, Ülkeye özgü çinilerle süslü Bahia Sarayı, ve Marakeş Medina, Kutubia ve Dar si Said Müzesi  göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Kazablanka Havalimanı’na transfer.


9. Gün 

Saat 02:35’de THY ile Antalya’ya uçuş, 09:20’de varış ve turumuzun sonu. 


FİYATLAR&TARİHLER

 • 23 Eylül 2022

4* Oteller

2-3 Kişilik Odada Kişi Başı: 1499 EUR

Tek Kişilik Oda Farkı: 250 EUR

2-12 Yaş Çocuk: 1449 EUR

0-2 Yaş Çocuk: 200 EUR


OTELLER:

Kazablanca: Movenpick Kazablanca vb                  Şafşavan: Dar Echchaouen vb

Fes: Zalagh Parc Palace vb                                       Merzouga: Bivouac Std la Belle Etoile vb

Ouarzazate: Karam Palace vb                                  Marakeş: Atlas Asni vb

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile Antalya/ Kazablanka gidiş-dönüş uçak bileti

 • 4* Otellerde 7 gece oda-kahvaltı, konaklama

 • Otellerde 6 akşam yemeği

 • Programda yeralan tüm turlar

 • Türkçe tur lideri hizmetleri

 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri

 • Mesleki sorumluluk sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Seyahat Sağlık Sigortası (35 Euro) +65 yaş için 50 Euro

 • Yurtdışı Çıkış Fonu (50 TL)

 • Yukarıda ve programda isteğe bağlı olan her türlü hizmet

 • Rehber / kaptan tipleri (30 Euro)

NOTLAR

GENEL ŞARTLAR

1-Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

2-Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; MagidosTUR gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; MagidosTUR’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu MagidosTUR’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin MagidosTUR tarafından iptal edilmesi durumunda MagidosTUR’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, MagidosTUR sorumlu tutulamaz.

3-Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde MagidosTUR iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır. 


İptal ve değişiklik 

4-Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar MagidosTUR’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. MagidosTUR ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

5-Erken rezervasyon kampanyası kapsamındaki rezervasyonlarda, kampanya bitiş tarihinden sonra gerçekleştirilecek tarih ve isim değişikliği işlemleri, ancak MAGİDOSTUR onayı ile ve kişi başı 25 € değişiklik işlem bedeli karşılığında gerçekleştirilebilir. Tarih değişikliği işlemleri için müsaitlik onayı alınması gerekir.


Rehberlik Hizmetleri ve Programda Belirtilen Turlar

6-Programda belirtilen günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Programda belirtilen turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

7-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından MagidosTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

8-Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya programda belirtilen turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.


Uçuşlar Hakkında

9-MagidosTUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

10-Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. MagidosTUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

11-0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

12-Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

13-Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

14-Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

15-Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan MagidosTUR sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

16-Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, MagidosTUR’un sorumluluğunda değildir.

17-Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

18-Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.


Diğer Hususlar

19-Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

20-MagidosTUR misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda MagidosTUR’un iptal koşulları geçerli olacaktır.

21-Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire MagidosTUR tarafından bildirilecektir.

22-Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce MagidosTUR tarafından bilgi verilecektir.

23-Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

24-Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

25-Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir. 

26-MagidosTUR tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve MagidosTUR tarafından garanti edilemez.

27-Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

28-Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır. 

29-Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

30-Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

31-Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

32-3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

33-Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

34-2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

35-Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

36-Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

37-Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

38-MagidosTUR zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

39-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan MagidosTUR sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

40-Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur. 

41-Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, MagidosTUR’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.


Vize ve Pasaport

42-T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

MagidosTUR misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTUR`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTUR’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

43-Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak  listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

44-Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTUR aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

45-Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. 

46-Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

47-Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTUR sorumlu olmayacaktır. 

48-Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur. 

49-T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

50-Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

51-İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir. 

52-18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI