Ispanya Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

17 Temmuz 2021'dan itibaren

12900 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

7 gece 8 gün

Kültür Turu

ROTA

Barcelona, Madrid, Granada, Sevilla, Toledo

TUR PROGRAMI

İspanya’da hayat normale dönüyor. Kimler İspanya’ya seyahat edebilir? Geçerli bir vize veya yeşil pasaport sahipleri, aşağıdaki koşullardan birini taşıyorlar ise;

a) İki doz aşı olmuşlar ve ikinci doz aşının üzerinden 14 gün geçmiş ise (Biontech veya Sinovac)

b) Seyahattten 48 saat önce alınmış negatif PCR test sonucuna sahip olanlar,

c) Covid hastalığını geçirmiş ve antikor geliştirdiklerini gösteren 180 günü geçmemiş test sonucuna sahip olanlar,

https://www.spth.gob.es/ internet adresinden belgelerini akredite edip, QR kodu çıkararak İspanya sınırlarından geçebileceklerdir.


1.Gün : Antalya - İstanbul - Madrid


Gece 02:00’de Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Türk Havayolları tarifeli seferiyle önce İstanbul’a, oradan da Madrid’e uçuyoruz. Sabah 10:25’te Madrid Havalimanı’na iniyoruz. Gezimizin ilk günü, uçuşumuzun ardından havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile gezimizin ilk durağı olan Madrid’de yapılacak panoramik şehir turuna katılıyoruz. 3,5 milyon nüfuslu Avrupa’nın en kalabalık başkentlerinden Madrid'de ilk olarak Boğa Güreşi Arenası'nı (dışarıdan), Alcala Kapısı ve Bağımsızlık Meydanı'nı, Sibeles Anıtı’nı göreceğiz. Burada kentin ünlü caddesi Gran Via, “Bienvenido” (Hoş geldiniz) dercesine karşılayacak bizleri, sonrasında Paseo de la Castellana’dan geçerek Bernabéu Stadyumu’nu, gökdelenlerin yükseldiği Plaza Castilla'yı, Atocha Tren İstasyonu'nu, ünlü Prado Müzesi'ni (dışarıdan) ve Don Kişot ile Sanço Panço’nun heykellerinin yer aldığı Plaza de Espana'yı, Kraliyet Sarayı’nı (dışarıdan), 9 kapılı Plaza Mayor'u görüyoruz. Ardından Madrid’in kalbi Sol Meydanı bizleri bekliyor. Burada panoramik şehir turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası gece konaklama için Madrid'deki otelimize geçeceğiz.


2.Gün : Madrid - Toledo - Cordoba


Otelde alacağımız kahvaltının ardından Toledo gezisi için otelimizden ayrılıyoruz. 1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar döneminin en önemli kültür, ticaret ve askeri merkezi olan Toledo, Tajo Nehri'nin çevresinde kıvrılarak koruma altına aldığı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi'ne koyduğu muhteşem bir Orta Çağ şehri… Toledo'da gerçekleştireceğimiz bu gezimizde ilk olarak şehre kuş bakışı bakıp, muhteşem fotoğraflar çekip, Alcantra ve San Martin Köprüleri ile Bisagra Kapısı'nı gördükten sonra Orta Çağ'ın en önemli ekipmanları olan çelik zırh, kalkan ve kılıçların imal edildiği ve bu alanda haklı bir unvana sahip dünyaca meşhur Toledo çeliğinin geleneksel yöntemlerle üretildiği bir fabrikayı ziyaret ederek, harlanmış ateşte çelik ustalarının güçlü çekiç darbeleriyle büyük bir ustalıkla eserlerine şekil verişlerini yakından görecek, çeliğin Endülüs döneminde el işçiliği ile buluşarak Şam işi olarak ünlenmiş çelik tabaklar ve takılar üzerine 24 ayar altın telinden telkari ustalarının incelikle çıkardığı işçilikleri göreceğiz. Ardından Toledo'nun tarihi sokaklarında zamana bir yolculuk bizleri bekliyor. Şehirde Türkçe ve yerel rehberlerimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunda Toledo'nun tarihi yapılarını, Yahudi mahallesini, Eski Sinagog ve günümüz Seferad Müzesi’ni göreceğiz. Burada vereceğimiz kısa serbest zamanda misafirlerimiz müzeyi yerel ve Türkçe rehberlerimiz eşliğinde gezebilirler. Ardından El Greco'nun eşsiz eserleriyle ününe ve zarafetine güzel sanatları da eklemiş Toledo Katedrali'ne ulaşacağız. Burada rehberlerimiz eşliğinde katedrali gezeceğiz. Katedraldeki gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapabilir, Toledo'nun kendine has lezzeti badem tatlısı marzipanın tadına bakabilirsiniz. Serbest zamanın ardından ise otobüsümüz ile Cordoba şehrine geçip, orada konaklayacağız.


3.Gün : Cordoba - Sevilla


Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olan Cordoba’da da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. 2000 yıllık kentin en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden olan, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ni ziyaret edeceğiz. Kurtuba Camii’nin görkemine tanıklık ettikten sonra durağımız eski sokaklar olacak. Yolumuzun üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve Cordoba evleri var. Birbirinden güzel avlulardan geçerken, havuzlarda şırıldayan suyun sesi kulaklarımızı dolduracak. Gözlerimiz ise binbir renk çiçekleri seyre dalacak. Son olarak tarihi şehir merkezinde vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından, Sevilla'ya hareket edeceğiz. Andalucia’nın başkenti Sevilla sıradaki durağımız… Sevilla’da gezimize Plaza de Espana’nın da yer aldığı Maria Luisa Parkı ve Plaza America ile başlayacağız. İspanya İmparatorluğu'nun sömürgelere açılan kapısı Sevilla’da her köşede sömürgelerden elde edilen zenginliğin izlerini görmek mümkün. İçerisinde Kristof Kolomb’un mezarı da yer alan, dünyanın en büyük üçüncü katedrali Sevilla Katedrali sıradaki durağımız. Katedralin hemen yanı başında ise Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi’ni göreceğiz. Ardından rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda Endülüs ve Hıristiyan ortak mirası mimarisi ile şekillenmiş Kastilya krallarının sarayı Alcazar ve keşiften 19.Yüzyıla kadar Amerika kıtasına yapılan tüm deniz seferlerinin kayıtlarının tutulduğu Hint Arşivleri'nin arasından geçerek "eski" Sevilla olarak adlandırılan Santa Cruz mahallesinin eski dar sokaklarına ulaşacağız. Yürüyüşümüzün sonunda Sevilla Üniversitesinin merkez kampüsü olarak kullanılan, eski tütün fabrikası ve günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule’yi gördükten sonra bir zamanların "Çingene mahallesi" Betis'in karşı yakasında vereceğimiz serbest zamanın ardından Sevilla'daki otelimize geçeceğiz.


4. Gün : Sevilla - Granada


Sabah Sevilla'dan ayrılarak Granada'ya doğru yola çıkıyoruz. Endülüs’ün incisi Granada denince ilk akla gelen Elhamra Sarayı olur kuşkusuz. Bizim de Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında Beni Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalıp saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, Morabütün Camii’ni görüp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehrin alan kralicenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve molası sonrası dışarıdan göreceğimiz Granada Katedrali ve çarşılar bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için yine Granada'daki otelimize geçeceğiz.


5.Gün : Granada - Valencia


Otelde alacağımız kahvaltının ardından İspanya’nın doğusunda, Akdeniz’in Costa del Azahar sahillerinde bulunan Valencia’ya doğru hareket ediyoruz. Madrid ve Barcelona’dan sonra ülkenin üçüncü büyük şehri olma unvanını kendisinde bulunduran Valencia tarihi ve kültürel zenginlikleri ile de yeryüzünde mutlaka görülmesi gereken şehirlerin başında gelir. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Valencia’ya varıyor ve otobüsümüz ile yapacağımız panoramik şehir turunda El Micalet Katedrali, Boğa güreşlerinin yapıldığı arena, Dela Virgen, Tores De Seranos Katedral ve Çan Kulesi, Mercado Central, Bilim Şehri’ni dışarıdan görüyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası ise konaklayacağımız Valencia'daki otelimize geçeceğiz.


6.Gün : Valencia - Barcelona


Otelde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından Barcelona’ya varıyor ve Barcelona şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. İspanya'nın İstanbul'u olarak değerlendirebileceğimiz, ülkenin en hareketli ve eğlenceli şehridir. Ilıman iklimi, sıcakkanlı ve misafirperver insanları, tarihi, mimarisi, binaları, müzeleri, yemekleri ve eğlencesi ile görülesi bir şehir... Plaza de Catalunya’yı limana bağlayan şehrin en popüler caddesi La Rambla, ressamları, müzisyenleri, çiçekçileri ve cafeleriyle çok canlı bir sokak. Sokağın başlangıcında Kristof Kolomb’un heykeli yer alır. Yol boyunca 19. yüzyıldan kalma La Bogueria (Kapalıçarşı) ve opera binası, etrafı tarihi yapıyla çevrili, ortasında büyük bir çeşme bulunan Plaza Real ve Modernist akımın öncüsü mimar Gaudi’nin baş yapıtları Barselona'nın harikalarından sadece örneklerdir. Barselona şehir turumuzda La Sagrada Familia Kilisesi (dışarıdan), Endülüs Arenası, Kristof Kolomb Heykeli, Montjuic Tepesi, Kraliyet Sarayı, Olimpic Liman, İspanya ve Catalunya Meydanları, La Ramblas Caddesi’ni görüp, Katalan mutfağından seçme lezzetleri tadacak ve Barcelona'nın en eski yerleşim alanı Gotik Mahalle'nin ara sokaklarında tarifsiz güzelliklere tanıklık edeceğiz. Avrupa'nın en güzel şehri Barselona'nın büyüsü ile geçireceğimiz güzel gezimizi, İspanya Meydanı'ndaki sihirli havuzun dans eden ışıkları ile sonlandırarak, otelimize geçeceğiz.


7.Gün : Girona - Figueres


Sabah Barcelona’daki otelimizden hareket ederek tarihi Girona kentini ziyaret edeceğiz ve Hristiyanlık, Müslümanlık ve Museviliğin yüzyıllarca bir arada yaşadığı ve inanılmaz güzellikte eserler bıraktıkları bu güzel şehri gezme şansımız olacak. Orta Çağ’dan kalma mimari yapılarıyla ierona şehri, Büyük Katedrali ve Yahudi mahallesi görülecek, ardından dünyanın en ünlü ressamlarından Salvador Dali’nin doğduğu Figueres kasabası ve inanılmaz güzellikteki Dali Müzesi şehirde ziyaret edeceğimiz noktalar olacak. Barcelona’ya dönüşte önce serbest zaman sizlere serbest zaman vereceğiz. Ardından da akşam yemeği sonrası otelimize dönüş yapacağız.


8.Gün : Barcelona - İstanbul - Antalya


Otelde kahvaltının ardından Barcelona şehir merkezinde dönüş uçuşumuzun saatine uygun olarak bir serbest zaman vereceğiz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirteceği saatte buluşarak havalimanına doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından bir başka bir organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyor ve İspanya'nın unutulmaz anıları ile sizleri yolcu ediyoruz. Türk Havayolları 18:45’te Barcelona’dan İstanbul’a, oradan da Antalya’ya uçuyoruz. 02:40’ta Antalya’ya varıyoruz. Başka güzel günlerde görüşmek üzere…

FİYATLAR&TARİHLER

 • 17 Temmuz; 4 Eylül; 2, 23 Ekim 2021


2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 12.900 TL
Tek kişilik oda farkı: 3.500 TL
2-12 yaş çocuk: 11.900 TL
0-2 yaş çocuk: 2.000 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • THY ile Antalya - İstanbul - Madrid / Barcelona - İstanbul - Antalya parkurunda uçak bileti

 • 3* & 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar

 • Alan/otel/alan transferleri

 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

 • Panoramik şehir turları

 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • Otel vergileri

 • Turist şehir vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İspanya vize ücreti ve servis bedeli

 • Seyahat sağlık sigortası (200 TL), +65 yaş 300 TL)

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)

 • Müze ve ören yerleri girişleri (Alhambra Sarayı, Kurtuba Camii ve Dali Müzesi, Sefarad Müzesi, Toledo Katedrali 80 Euro rehber tarafından toplanacaktır)

 • Rehber ve şoför tipleri (10 Euro)

NOTLAR

İspanya’da hayat normale dönüyor. Kimler İspanya’ya seyahat edebilir?. Geçerli bir vize veya yeşil pasaport sahipleri, aşağıdaki koşullardan birini taşıyorlar ise ;

a) İki doz aşı olmuşlar ve ikinci doz aşının üzerinden 14 gün geçmiş ise (Biontech veya Sinovac)

b) Seyahattten 48 saat önce alınmış negatif PCR test sonucuna sahip olanlar,

c) Covid hastalığını geçirmiş ve antikor geliştirdiklerini gösteren 180 günü geçmemiş test sonucuna sahip olanlar,

https://www.spth.gob.es/ internet adresinden belgelerini akredite edip, QR kodu çıkararak İspanya sınırlarından geçebileceklerdir.

İspanya’da Covid-19 Salgını Nedeniyle Alınan Önlemler

• Restoranlar/cafeler açılmış olup, saat 24:00 e kadar açıktır.

• Müzeler, Ören yerleri Mağazalar açılmış olup, maske/mesafe kuralları devam etmektedir.

• İspanya’dan diğer ülkelere geçiş mümkün değildir. Sınırlar halen kapalıdır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI

• Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

• Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

• Tur Programımız minimum 24 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

• Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

• Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

• Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

• Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 10 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

• Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

Vize

• T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

MagidosTur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

• Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTur sorumlu olmayacaktır.

• Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

• Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.