Marsilya & Provence Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

6 Haziran 2022

899 EUR

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

4 gece 5 gün

Direkt Uçuş

ROTA

Marsilya, Aix en Provence, Lyon

TUR PROGRAMI

1.Gün Antalya – Marsilya 

Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşma. Ardından Sunexpress Hava Yolları ile 06:30’da Fransa’nın Marsilya şehrine hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09:20’de Marsilya’ya varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile panoramik Marsilya şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Panoramik şehir turumuz esnasında, İyonların MÖ.600’lerde Foça’dan buraya gelip ilk yerleşimi kurdukları Eski Liman (Vieux Port), La Canebiere bulvarı, St. Charles Garı, Panier bölgesi, Notre Dame de la Garde Bazilikası, St. Marie Katedrali, St Jean Kalesi, Cantini Çeşmesi ve Longchamp Sarayı görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Akşam Marsilya gece hayatını deneyimleyebilirsiniz. Geceleme Marsilya otelimizde.


2.Gün St Remy de Provence – Les Baux – Arles

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Saint Remy de Provence’ye doğru yola çıkıyoruz. Burada ressam Van Gogh’un sağlık sorunları nedeni ile yatırıldığı ve buradaki muhteşem manzaralardan esinlenerek son eserlerini yaptığı St. Paul de Mauzole Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Ardından sadece çarşamba günleri kurulan St. Remy pazarını geziyoruz. Sonrasında ise yılda iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği  Les Baux de Provence kasabasına gidiyoruz. Tarihinin 8000 yıl kadar geriye gittiği bu küçük kent, Fransa’nın en güzel kasabalarından biridir. Burada çok güzel bir görsel şov da bizi bekliyor. Ekstra 15 Euro karşılığında katılabileceğiniz Carrieres De Lumieres Show ile bir mağarada devasa duvarlara yansıtılan ünlü ressamların göz alıcı eserleri arasında görsel ve işitsel olarak muaazam bir şovu deneyimleyebilirsiniz. Turumuzun bitiminde her yeri buram buram tarih kokan ve roma döneminin önemli kalıntılarını barındıran “Galya’nın Roma’sı” ünvanı da verilmiş olan Arles kasabasına hareket ediyoruz. Şehir turumuzun ardından programımızı tamamlayıp Marsilya’ya dönüyoruz. Geceleme Marsilya otelimizde.

3.Gün Aix en Provence – Avignon 

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından ünlü ressam Albert Camus’un da yaşamış olduğu ve mezarının bulunduğu sanat galerilerinin çokluğu ile ünlenmiş Lourmarin Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamandan sonra, Fransa’nın ikonik karakterlerinden Marki de Sade’nin de şatosunun bulunduğu Lacoste kasabasına gidiyor ve oradan da Fransa’nın en güzel köylerinden olan Menerbes’i görüyoruz. Picasso’nun sevgilisi Dora Maar’ında bir dönem yaşadığı bu küçük Provence köyünü de gördükten sonra Avignon’da otelimize yerleşme.


4.Gün Roussillion – Gordes - Sault

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sault’a doğru yola çıkıyoruz. Sault, Marsilya’ya 50 kilometre uzaklıkta nüfusu yaklaşık 1500. Ancak her yıl bu küçük tarihi ve lavanta kokulu köye binlerce turist geliyor. Sault’ta küçük, mütevazı bir çarşı var. Buradaki dükkânların da çoğu asırlardır kimliğini koruyor. 1887’den bu yana açık olan Andre Boyer Pastanesi lavanta ballarının tek adresi. Buradaki gezimizin ardından binalarının renkleri nedeni ile kına kırmızısı olan Roussilion ‘da 19. yüzyıldan kalma saat kulesini de görerek şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise dönemin ünlü ressamlarının da ilham aldığı ortaçağ döneminin mimarisini en güzel yansıtan Godes köyünü ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra Avignon’a gidiyoruz ve şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Avignon şehir turumuzda Papalık Sarayı ve Aziz Benazet Köprüsünü göreceğiz. Avignon festivalleri, muhteşem köprüleri ve surları ile etkileyici bir ortaçağ şehridir. Turlarımızın bitiminde otele geri dönüyoruz. Konaklama Avignon otelimizde.

5.Gün Lyon 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Lyon’a hareket. Varışımızın ardından panoramik Lyon şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Lyon, Paris ve Marsilya’dan sonra Fransa’nın üçüncü büyük şehridir. Gastronomi başkenti olarak anılan şehir mutfak kültürü ile ön plana çıktığı kadar, Saone ve Rhone nehirlerinin içinden geçerek oluşturduğu doğal güzelliği ile de ünlüdür. Turumuz esnasında UNESCO koruması altındaki Eski Lyon bölgesi, şehrin Romalılar tarafından kurulduğu nokta olan Fourviere tepesindeki Notre Dame Katedrali, duvar sanatının doruk noktası olan Fresque de Lyonnais binası, Güzel sanatlar müzesi, Belediye binası ve Bartholdi Çeşmesinin bulunduğu Place de Terraux, Opera binası, Küçük Prens ve St Exupery’in heykellerinin bulunduğu Place Bellecour meydanı ve son olarak ipek dokuma atolyeleri ile ünlü Croix-Rousse bölgesi görülecek yerler arasında yer almaktadır. Şehir turunun ardından Lyon havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Yerel saat ile 19:05 de Sunexpress HY ile uçuş.. Yerel saat ile 23:45 de Antalya’ya varış ve gezimizin sonu.

FİYATLAR&TARİHLER

 • 06 Haziran 2022


2 / 3 kişilik odada kişibaşı: 899 EUR
Tek kişilik oda farkı: 280 EUR
2-11 yaş çocuk: 849 EUR
0-2 yaş çocuk: 150 EUR

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Sunexpress Havayolları ile Antalya –Marsilya/Lyon-Antalya uçak bileti,

 • 3- 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,

 • Alan/otel/alan transferleri,

 • Zorunlu mesleki sorumluluk Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

 • Programda yer alan tüm turlar

 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti, servis bedeli

 • Seyahat Sağlık Sigortası (30 EURO)  (65 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 50 Euro`dur.)

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 • Otel vergileri (gecelik 3-4 euro doğrudan otele ödenir)

 • Müze ve ören yerleri girişleri

 • Rehber ve şoför tipleri

NOTLAR

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

*** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

*** Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

***Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

Vize

***T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
***MagidosTur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
***Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
***Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

***Vize alınmış olması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
***Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTur sorumlu olmayacaktır.

***Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI