Norveç Kuzey
Işıkları Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

25 Ocak 2022

1999 EUR

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

4 gece 5 gün

10 Aralık'a kadar 200 Euro indirim fırsatı...

ROTA

Tromso, Oslo, Kuzey Kutup Dairesi

TUR PROGRAMI

1. Gün ANTALYA - OSLO - TROMSO


Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali’nde uçuşumuzdan 3 saat öncesinde buluşarak check-in, bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerini gerçekleştiriyoruz ve Norwegian Hava Yolları‘nın DY 1261 uçuşuyla 13:50 ‘da Oslo ‘ya uçuyoruz. Yerel saat ile 16:10 ‘da Oslo Havalimanı‘na varışımızın ardından 17:10’da yine Norwegian Hava Yolları ile beyaz fiyortların büyüleyici manzarası eşliğinde gerçekleştireceğimiz iki saatlik iç hat uçuşu sonrasında “Kuzey’in Paris’i” olarak da bilinen Tromso ‘ya 19:05’de varıyoruz. Otelimize transfer ve serbest zaman…

2. Gün TROMSO


Sabah kahvaltısı ardından düzenlenecek olan öğle yemekli Husky köpek çiftliği turu‘na çıkıyoruz. Sabah 08:45’te otelimizden ayrılıyoruz ve yaklaşık 30 dakikalık bir kartpostallık dağ ve göl manzarası eşliğinde gerçekleştireceğimiz otobüs yolculuğumuzun ardından, dünyanın en etkileyici köpek türlerinden olan Husky‘ler ile buluşacağımız Villmarkssenter’e varıyoruz. Kamp girişinde yapılacak bilgilendirme ve kısa eğitimin ardından, bizlere sunulacak olan termal kıyafetleri giyeceğiz. Tamamen doğanın içinde yaklaşık 12 km. uzunluğundaki parkurda 1 saat boyunca Husky’lerin çektiği ikişer kişilik kızakları deneyimleyeceğiz. Bu eşsiz ve unutulmaz deneyim sonrasında ren geyiği çoban çadırının çevresinde açık ateş etrafında, geleneksel Kuzey Norveç atmosferinde servis edilecek olan öğle yemeğimizi (balık, rengeyiği yahnisi vb.) alacağız. Yemek sonrasında sunulacak serbest zaman esnasında, ikram edilecek sıcak içeceklerimizi yudumlayabilir ve yavru Husky köpeklerini sevebilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zamanımız olacak.


Daha sonra Kuzey Işıkları Safari Turu‘na katılıyoruz. Turumuzda, insanoğlunun gerçeklik algısını zorlayacak kadar masalsı, yıldızların elmas gibi parıldadığı, gökyüzünün yeşilden maviye, kahverengimsi kırmızıdan sarıya dans ettiği bir doğa olayı olan Kuzey Işıkları’nı (Aurora Borealis)gözlemlemek için, akşam ışıklarını görme şansımızın en yüksek olduğu kampa hareket ediyoruz. İlk olarak, iklim koşulları göz önünde bulundurularak hazırlanan termal kıyafetlerin giyilmesinin ardından, Kuzey Işıkları hakkında bilgilendirme ve bu olağan üstü doğa olayını en güzel şekilde nasıl fotoğraflayacağımız hakkında kapsamlı bir sunum alacağız. Yapacağımız gözlem esnasında ısınmak için kamp çadırlarını ve etrafında oturabileceğimiz kamp ateşini kullanacağız. Tur esnasında bizlere eşlik edecek profesyonel fotografçımızın yönlendirmeleri eşliğinde güzel fotoğraflar çekeceğiz. Ardından otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.


3. Gün TROMSO


Sabah kahvaltısının ardından tam gün Öğle Yemekli Sami Kültür Kampı ve Rengeyiği Çiftliği Turu‘na katılıyoruz. Günümüzde nüfusları 60.000 olan Samiler, Norveç ve İsveç'in Kuzey Kutup Dairesi içinde kalan bölgelerinde çok eski tarihlerden bu yana yaşamakta olan etnik bir grup olarak biliniyor. Samilerin yerel kıyafetleri ile bizlere ikram ettikleri içeceklerden tadarken onlarla sohbet ederek kültürlerini öğreneceğiz ve yaşamlarını anlayacağız. Yerel otoritenin, ren geyiği yetiştiriciliği konusunda tek yetki verdiği yerel Sami halkı mensupları eşliğinde bu coğrafyanın en eski ulaşım aracı olan ren geyiği kızaklarını yaklaşık 10 15 dakika deneyimleyeceğiz. Tur boyunca bölgede bulunan 300 civarındaki ren geyiğini de besleme imkanımız olacak. Doğayla iç içe geçecek bu süre zarfında, karların oluşturduğu büyüleyici manzaranın keyfini çıkartacağız. Ateş başında geleneksel yemek sonrasında sunulacak serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz.

Akşam Katamaran ile Fiyortlarda Kuzey Işıkları Tekne Turu‘na katılıyoruz. Fiyortların eşsiz doğal manzarasını, Kuzey Işıklarının benzersiz ışıltıları ile kombine bir şekilde gözlemleyebileceğimiz ve unutulmaz anılar biriktireceğimiz turumuz için limandan hareket ediyoruz. İlk olarak iklim şartları dikkate alınarak hazırlanan termal kıyafetleri giyineceğiz. Bizim için hazırlanan bu kıyafetler sayesinde arzu ettiğimizde tekne güvertesine çıkabileceğiz. Teknemiz ilerledikçe fiyortlarda yüksekten akan şelalelerin sesleri eşliğinde Aurora Borealis (Kuzey Işıkları) olarak da bilinen gece gökyüzünde parıldayan renkli ışık desenlerini gözlemleyeceğiz. Teknede aperatif yiyecek ikramı olacak. Turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.


4. Gün TROMSO - OSLO


Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turumuz var. Ronald Amundsen Anıtı’nı, sıra dışı mimarisi ile öne çıkan Tromsdalen Kilisesi’ni, Tromsø Katedrali’ni göreceğiz. Daha sonra Tromsø Havalimanı ‘na hareket ediyoruz. Saat 13:20’de gerçekleştireceğimiz iç hat uçuşunun ardından Oslo’ya varıyoruz. Gelişmiş ülke ekonomisi sayesinde yüksek yaşam ve refah standartlarına sahip Oslo tarihi ve modern yapıları ile hayranlık uyandırdığı gibi, doğal zenginliklerinin manzarasıyla bütünleşen liman kısmıyla da ziyaretçilerine huzur veren bir şehirdir. Oslo‘ya vardığımızda düzenleyeceğimiz panoramik şehir turu esnasında Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi görülecek yerler arasındadır. Sonraki durağımız ise Vigeland Parkı olacak. 1949 yılında inşası tamamlanan parkın içerisinde, adını aldığı ünlü heykeltıraş Gustav Vigeland’ın imzasını taşıyan 212 eser bulunuyor. Kamusal alan, bu nedenle tek bir heykeltıraşa ait çalışmaların sergilendiği dünyanın en büyük parkı olma özelliği taşıyor.Şehir turu sonrasında sunulacak serbest zamanın ardından Oslo bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.


5. Gün OSLO - ANTALYA


Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin sonrasında şehirde alışveriş için serbest zamanımız olacak.Ardından dönüş uçuşumuz için Oslo Havalimanı ‘na doğru hareket ediyoruz. Norwegian Hava Yolları‘nın DY 1262 sefer sayılı uçuşu ile 14.45 ‘de Antalya‘ya uçuyoruz. Saat 20.50 ‘de varış ve turumuzun sonu.

FİYATLAR&TARİHLER

 • 25 Ocak 2022


2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 1999 EUR
Tek kişilik oda farkı: 499 EUR
2-12 yaş çocuk: 1999 EUR
0-2 yaş çocuk: 150 EUR


 • Bu turda fiyatlar kademeli olarak artış gösterecektir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Norwegian Havayolları ile Antalya - Oslo - Antalya uçak bileti

 • Norwegian Havayolları ile Oslo - Tromso - Oslo uçak bileti

 • 3* - 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar

 • Alan/otel/alan transferleri

 • 1618 sayılı yasa gereği düzenlenen mesleki sorumluluk sigortası

 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

 • Programdaki panoramik şehir turları

 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • Öğle Yemekli Husky Köpek Çiftliği Turu

 • Öğle yemekli Ren Geyikleri ve Sami Kültür Kampı Turu

 • Kuzey Işıkları Safari Turu

 • Fiyord’da Kuzey Işıkları Tekne Turu

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti, servis bedeli

 • Seyahat sağlık sigortası (35 EUR) (65 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 45EUR`dİr.)

 • Her türlü kişisel harcamalar ve ekstra turlar

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 • Müze ve ören yerleri girişleri

 • İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri

NOTLAR

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

*** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.  

*** Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

***Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

*** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.  

*** Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

***Tur Programımız minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir. 

Vize

***T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

***MagidosTur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

***Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

***Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. 

***Vize alınmış olması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

***Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTur sorumlu olmayacaktır. 

***Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur. 

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.