Romantik Yol Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

9 Temmuz 2022

899 EUR

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

7 gece 8 gün

Direkt uçuş

ROTA

Münih, Halstatt, Rothenburg

TUR PROGRAMI

25 Haziran 2021 tarihinden itibaren, AB dışındaki ülke vatandaşları
Biontech (veya AB Onaylı aşılardan biri) ile 2 doz aşı yapıldıktan 14 gün sonra, turist olarak Almanya’ya seyahat edebileceklerdir.

https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/pressemitteilungen/EN/2021/06/restrictions-for-vaccinated-travellers.html


1. GÜN ANTALYA - MÜNİH

Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali’nde sabah saat 08:00’de buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Corendon/Sunexpress Havayolları ile 10:00’da Münih’e uçuyoruz. 12:20’de varışın ardından Münih şehir turuyla gezimiz başlıyor. Şehir turunda Olimpiyat Köyü, BMW binası, Profiller, Karl Platz, Frauenkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Serbest zamanımızda Münih’te alışveriş yapabilir ya da kafelerde dinlenebilirsiniz. Turumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz.


2. GÜN MÜNİH (Salzburg – Halstatt)

Kahvaltı sonrası tam gün serbest zamanımız var. Dileyen misafirlerimizle rehberimiz eşliğinde ekstra SALZBURG - HALLSTATT (95 euro) turuna çıkıyoruz. Tüm gün süren turumuzda öncelikle ünlü besteci Mozart’ın doğduğu,  Avusturya’nın ve Avrupa’nın tam ortasında yer alan harika bir şehri, Salzburg’u gezeceğiz. Turumuza Altstadt bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz. Panoramik olarak Salzburg Katedrali ve Avrupa’nın en yüksek kalelerinden biri olan Salzburg Kalesi’ni ziyaret ederek devam ediyoruz. Turumuzu tarihin en önemli yapıtlarından biri olan Başkanlık Sarayı’nı dışarıdan ziyaret ederek sonlandırıyoruz. Daha sonra bir saatlik otobüs yolculuğunun ardından Halstatt’a varıyoruz. Doğal güzelliğin yanı sıra 7 bin yıla varan geçmişi ile UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış bu kasabayı keşfetmeye başlıyoruz. Geçmişi bronz çağına kadar uzanan bu kasabada sadece tek bir yol var ve araç trafiğine izin verilmiyor. Tur sonrası Münih’teki otelimize dönüyoruz.


3. GÜN MÜNİH (Füssen – Linderhof – Oberammergau – Neuschwanstein Şatosu)

Kahvaltı sonrası tam gün OBERAMMERGAU - LİNDERHOF – FÜSSEN - NEUSCHWANSTEIN ŞATOSU turumuz için yola çıkıyoruz. Dağların arasındaki romantik Oberammergau kasabasını gördükten sonra Linderhof Sarayı’na geçiyoruz. Bu saray Kral 2. Ludwig’in şahsi ikametgâhıdır. Misafir dahi kabul edilmeyen bu sarayda misafir odası da yoktur. Ardından Füssen’de dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Neuschwanstein Şatosu'na gidiyoruz ve şatoyu panoramik olarak görüyoruz. Uygun olduğu takdirde şatoya giriyoruz. Romanest stilde yapılan bu kale-şato Kral Ludwig tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır. Ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.


4. GÜN MÜNİH – AUGSBURG – NÖRDLINGEN – DINKELSBÜHL – ROTHENBURG - WÜRZBURG

Kahvaltı sonrası tam gün ünlü Romantik Yol turumuz için yola çıkıyoruz. Augsburg'a vardıktan sonra Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’in konutlarını geziyoruz. Gezi sonrası Nördlingen'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde birbirinden güzel Nördlingen, Dinkelsbühl, Rothenburg şehirlerini sırasıyla panoramik olarak geziyoruz. 30 yıl savaşlarında etkilenen tüm şehirlerin içinde Rothenburg Avrupa’nın en iyi korunmuş şehridir. Noel Köyü olarak bilinen meydandaki yürüyüş yolunda alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman ardından Würzburg’daki otelimize geçiyoruz ve dinleniyoruz.


5. GÜN WÜRZBURG - BAMBERG - WÜRZBURG

Kahvaltının ardından Würzburg’da gezimize başlıyoruz. Würzburg gezimizin başlangıç noktası harika Würzburg panoramasının olduğu Marienberg Kalesi olacak. Ardından 1120 yılında inşa edilmiş, Marienberg Kalesi ile eski şehri birbirine bağlayan, 185 metre uzunluğundaki Almanya’nın ilk taş köprüsü Alte Meinbrücke’de fotoğraf molası vereceğiz. Würzburg piskoposlarının zenginliklerini göstermek için 18.Yüzyıl’da inşa ettikleri “Dört Kıta’’ adlı dünyanın en büyük tavan freski ile ünlü Almanların tüm saraylardan daha üstün saray dedikleri UNESCO Dünya Kültür Mirası Rezidans’ı da gezerek son durağımız Bamberg’e hareket ediyoruz. Ortaçağ ve Barok Alman şehirciliğinin hiç bozulmamış örneği Bamberg, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki yapılarıyla tanınıyor. Bu yapılar sayesinde “Almanya’daki Roma” olarak biliniyor. Bir tarafta ünlü Dom Katedrali, bitişiğinde eski piskoposluk sarayı, diğer yanda Domplatz sizi tarihin içinde bir yolculuğa çıkarıyor. Şehrin iki yakasını bağlayan köprüler 450’lerden beri aynı şeklini, güzelliğini koruyor. Neptün Çeşmesi’nin bulunduğu alan Bamberg’in en çok bilinen meydanlarından... Bamberg gezimizden sonra Würzburg’daki otelimize dönüyoruz.


6. GÜN WÜRZBURG - FRANKFURT

Kahvaltının ardından Würzburg’a veda ediyoruz ve hareket ediyoruz. Frankfurt’ta panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Goethe’nin evi, 850 yılında Domplatz’ta inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi bulunuyor.  Ardından dileyen misafirlerimizle Ren nehrinde çok keyifli bir tekne turu yapacağız. Serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz.


7. GÜN FRANKFURT (Koblenz - Rüdesheim) - KÖLN

Bugün Frankfurt’tan ayrılıyoruz. Koblenz - Rüdesheim gezimizi yapıyoruz. Koblenz’de panoramik şehir gezimizde tarihi surlar, St. Castor Katedrali, Ren ve Mosel nehirlerinin birleştiği nokta, Elector Sarayı, Liebfrauenkirche görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Rüdesheim için yola çıkıyoruz. İsviçre Alpleri’nden doğup, Hollanda’da Kuzey Denizi’ne dökülen Ren nehrinin en popüler bölgesi Almanya’da Koblenz ile Rudesheim arasındaki bölüm, nehrin her iki yanında bulunan yemyeşil kasabaların ortasında yükselen şatolar ve muhteşem manzara kendinizi bir Orta Çağ film setinin içerisinde hissetmenize neden olacak. Öğle saatlerinde Rüdesheim’a varıyoruz. Birbirinden güzel romantik evlerin, şık restoran ve kafelerin olduğu ünlü Dosselgasse sokağında serbest zaman veriyoruz. Yemek molasından sonra teleferikle Rudesheim’in en yüksek tepesine çıkıyoruz. 1871’de Almanya’nın birleşmesi şerefine yapılmış devasa boyuttaki Niederwald Anıtı’nın olduğu parktan aşağıdaki yemyeşil bağların ve Ren Nehri’nin seyir keyfi sizleri bekliyor. Rüdesheim’ın güzelliklerinden ayrılarak Köln’e hareket ve otelimize yerleşme.


8. GÜN KÖLN - DUSSELDORF - ANTALYA

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Ardından, panoramik Köln şehir turu ile programımız başlıyor. Gotik Katedrali, alışveriş caddeleri ve Ren Nehri görülecek yerler arasındadır. Daha sonra rehberinizin belirttiği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Corendon/SunExpress Havayolları ile 19:15’te Antalya’ya uçuyoruz. 23:55’te varış ve turumuzun sonu...

FİYATLAR&TARİHLER

 • 9 Temmuz 2022

2 / 3 kişilik odada kişibaşı: 899 EUR
Tek kişilik oda farkı:              350 EUR
2-12 yaş çocuk:                         799 EUR
0-2 yaş çocuk:                          150 EUR

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Corendon/SunExpress Havayolları ile Antalya - Münih / Düsseldorf  - Antalya uçak bileti

 • 3* - 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar

 • Alan/otel/alan transferleri

 • 1618 sayılı yasa gereği düzenlenen mesleki sorumluluk sigortası

 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

 • Programdaki panoramik şehir turları

 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti, servis bedeli

 • Seyahat sağlık sigortası (25 EUR) (65 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 35 EUR`dir.)

 • Her türlü kişisel harcamalar ve ekstra turlar

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 • Müze ve ören yerleri girişleri, tekne ücreti

 • İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri

NOTLAR

25 Haziran 2021’ den itibaren, AB dışındaki ülke vatandaşları
Biontech (veya AB Onaylı aşılardan biri) ile 2. Doz aşı yapıldıktan 14 gün sonra,
turist olarak Almanya’ya seyahat edebileceklerdir.

Sinovac henüz AB tarafından onaylanmamıştır.


*** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

*** Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI

***Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.


Vize

***T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
***MagidosTur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
***Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
***Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

***Vize alınmış olması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
***Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTur sorumlu olmayacaktır.

***Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.