Bernina Express ile Büyülü Alpler Turu

6 gece 7 gün
Sunexpress Havayolları tarifeli seferleri ile
Antalya’dan direkt uçuş rahatlığı
Cenevre (2), Milano (2), Zürih (2)
18 Temmuz 2021

 
Tur Programı

1. Gün ANTALYA - Basel - Bern - Cenevre 

Sabah saat 04.00’te Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali Sun Express kontuarı önünde buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından saat 06.15’te XQ 110 sefer sayılı uçuş ile Basel’e hareket ve yerel saat ile 08.55’de varış. İsviçre'nin kültür şehri Basel'de küçük bir şehir turu yapacağız. Ren Nehri'nin etrafına kurulu kent, görkemli binaları ile sizi oldukça etkileyecek. Basel'in merkezini gezmek için beş farklı yol izliyoruz. Bunların hepsi de Basel tarihindeki ünlü kişilerin isimleri ile anılmaktadır. Erasmus, Hans, Holbein Jacob Burchardt ve Paracelcus'u izleyerek şehirde tarihi çağlar arasında yolculuk yapacaksınız. Şehir turumuz sırasında Basel'de tarihi evlerin sıralandığı daracık sokakları, belediye binasını, katedral meydanını göreceğiz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından, rehberimizin belirlediği saatte otobüste buluşuyor ve İsviçre'nin dördüncü büyük şehri ve İsviçre'nin de facto başkenti Bern’e hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası varacağımız Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmış  ve ortaçağ izlerini taşıyan Bern şehir merkezi sizleri büyüleyecek. Saat kulesi, Avrupa’nın en büyük kapalı alışveriş alanı olarak adlandırılan eski şehir, Einstein'ın Evi, Tarih Müzesi, parlamento binası ve meydanı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası kentten ayrılıyor ve Cenevre’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Cenevre’de panoramik şehir turumuzda; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Dame Adası görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Annemase bölgesinde otelimize yerleşme ve geceleme.

2.Gün Cenevre 

Sabah kahvaltısının ardından Lozan / Montrö /  Chillon Kalesi / Gruyers turumuza çıkıyoruz. İsviçre’nin en popüler turist destinasyonlarından olan Leman Gölü kıyısında kurulmuş olan ve tarihi Lozan Antlaşması’nın imzalandığı Lozan’a gidiyor ve kenti rehberimiz eşliğinde geziyoruz. 1923 yılında Barış Antlaşmasının imzalandığı İsviçre’nin kültürel başkenti Lozan’da, Olimpiyat Müzesi, Notre Dame Katedrali, Palais de Rumine ( Saray ve müze) gezilip görülecek yerler arasındadır.  Sırada, İsviçre’nin şirin kenti Montrö ve ülkenin sembolü haline gelmiş muhteşem Chillon Şatosu panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Vaud Rivierası’nın merkezindeki  Montrö’de yapacağımız turda; Freddie Mercury’nin de kaldığı ve Montrö antlaşmasının imzalandığı Fairmont Hotel gezilip görülecektir. Daha sonra Cenevre Gölü üzerindeki küçük bir adada bulunan Chillon Kalesi’ni panoramik olarak ziyaret edeceğiz. Bu tarihi kale ayrıca Lord Byron’un François Bonivard isimli siyasi bir tutsağın gerçek hikayesini anlattığı Chillon Esiri isimli şiirine de ilham kaynağı olmuştur.  Daha sonra muhteşem manzaralar eşliğinde Gravyer peynirlerinin merkezi Gruyères’e hareket ediyoruz.  Bu Ortaçağ yerleşiminde, kendinizi adeta bir kartpostalın içinde hissedeceksiniz. Peynir alışverişimizi de yaptıktan sonra kentten ayrılıyoruz ve otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün Mont Blanc - Aosta - Milano 

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Mont Blanc’a doğru yola çıkıyoruz. Mont Blanc 4.792 m yükseklikle Alpler'in ve Avrupa'nın en yüksek dağıdır. Dağın zirvesi, yüksekliği 2.440 metreye,  yamaçları 28 metreye ulaşan kalınlıkta buz ile örtülüdür. Mont Blanc’ a vardığımızda gerçekten nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Dağın muhteşem manzarasını izlemek, kartpostal görüntüsünde fotoğraflar çekebilmeniz için kısa süreli mola verdikten sonra Aosta şehrine gitmek üzere yola çıkıyoruz. Aosta, tarihi ve kültürel yapılarını çevreleyen Alpler arasında doğa harikası bir görünüme sahiptir. Bu güzel şehirde vereceğimiz yemek molası sonrasında Milano’ya devam ediyoruz. Milano panoramik  şehir turumuz esnasında Opera Binası La Scala,  Duomo Meydanı ve Kilisesi, La Galeria, Porta Romana görülecek yerler arasındadır. Daha sonra akşam yemeği için Milano’nun küçük Venedik gibi canlı bölgesi Navigli’ de serbest zaman veriyoruz. Sonrasında otelimize dönüş.

4.Gün Milano 

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından tam gün Milano’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk ziyaret noktamız; Milanolulara göre Sforzesco Şatosu (Castello Sforzesco), şehrin ortasında bir kültür vahası... Zamanında her ne kadar şehri korumak için bir kale olarak inşa edilmişse de Donato Bramante ve Leonardo da Vinci gibi sanatçıların eliyle bir bakıma şatolaştırılarak şehrin ortasında bir kültür abidesine dönüştürülmüştür. Şato gezimiz sonrası, Milano’nun merkezi olan  Brera Mahallesi’nde serbest zaman. Dünyaca ünlü markalar, tasarım butiklerde alışveriş yapabilir, şehrin en önemli müzesi Pinacoteca di Brera Modern Sanat Müzesi’ni gezebilirsiniz. Bir diğer alternatif Santa Maria delle Grazie Kilisesini ziyaret edebilirsiniz.  Leonardo da Vinci insanlık tarihinin en önemli dahilerinden biri ve arkasında bıraktığı en önemli eserlerden birisi de Milano’da: Paris’in Mona Lisa’sı gibi Milano’nun da sembol denilebilecek sanatsal değeri Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freski. Aslında çoğumuz bu eserin bir yağlıboya tablo olduğunu düşünür ama aslında bu Milano’daki Santa Maria delle Grazie kilisesinin yemekhanesinin tüm bir duvarını süsleyen dev bir fresk. içeri sadece 20-25 kişilik gruplar halinde 15 dakika süre boyunca ziyaret edilmesine izin veriliyor. Ancak bu ünlü eseri görmek için 2 ay öncesinden biletinizi online almanız gerekiyor. https://www.milan-museum.com/booking-tickets.php

5.Gün Milano - Como - Tirano - Bernina Express - Chur - Zürih 

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. Harika Como Gölü’nü görüyor, küçük fotoğraf molaları ile Tirano’ya doğru ilerliyoruz. Masalsı tren Bernina ile (14.30’da) Alplerin derinliklerine yapacağımız yolculuk için trendeki yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek Tirano-Chur yolculuğumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Kültür Mirası listesine alınan bu tren yolunda, yol boyunca 196 köprü ve 55 tünel görülüyor. En yüksek nokta olan Bernina geçidinde ise 2253 metreye ulaşıyorsunuz. Etrafı yemyeşil ve dağlarda karları ilkbaharda dahi görmek mümkün olabiliyor. Yolculuk sonunda İsviçre’nin Chur şehrine ulaşıp, Zürih’e otelimize transfer oluyoruz.

6.Gün Zürih 

Kahvaltı sonrası tam gün Luzern & Zug turumuza çıkıyoruz. Bu turumuzda ünlü Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir” dediği 40 dakika mesafedeki Luzern’e hareket ediyoruz. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı (Löwendenkmal), kuğuların yüzdüğü gölde Kapel Köprüsü, köprünün içinde tavanlarda üçgen 100’e yakın yağlı boya resmi, bu köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve göl boyu şehrin doyumsuz manzarası görüldükten sonra, Zug şehrine hareket ediyoruz. Zug Dağı'nın eteğinde ve Zug Gölü'nün kenarında kurulmuş kentin surları, kuleleri, eski evleri, Sankt Oswald Klisesi, Belediye Sarayı ile oldukça güzel bir görüntü oluşturur. Ayrıca Saat Kulesi ve Kapuçinlere ait manastır görülecektir. Tur sonrası otelimize dönüş.

7.Gün Zürih - ANTALYA 

Kahvaltı sonrası panoramik şehir turumuzu yapacağız. Zürih’te gezilecek yerler listesinde şehrin tarihi ve coğrafi dokusunu simgeleyen pek çok turistik değer bulunuyor. Tarihi bir merkez özelliğine sahip olan bölge Türkçe’de “Ihlamur Ağacı Bahçesi” anlamı taşıyor. Bölgeye, özellikle de merkezi konumda bulunan ve eşsiz şehir manzarası sunan Lindenhof Tepesi, cezbedici bir görünüm kazandırır. Alman Kralı Louis tarafınca M.S 853 yılında inşa edilen Fraumünster Kilisesi, Roma mimarisinin en güzel örneğini yansıtır. İsviçre’nin en önemli görkemli yapıtlarından olan kilisenin üzerine eklenilen vitraylar, şehri otantik bir atmosfer içerisine dahil eder. İkiz kuleleriyle dikkati çeken Protestan Kilisesi Grossmünster, “Büyük Manastır” anlamına gelir. 16. yüzyılda Şarlman’ın inşa ettiği yapıtın kulelerine çıkabilmek için 187 basamaklı merdivenleri kullanmak gerekiyor. Falkenstrasse bölgesinin ve şehrin sanatsal yapısına ışık tutan Zürih Opera Binası, mimarisi ve kendine özgü akustiği sayesinde turistlerin üzerinde büyük bir etki yapar. Şehrin Grossmünsterplatz caddesine geldiğinizde tasarımında Romaneks tarzı bir bakış açısının benimsendiği kiliseyi görmek ve fotoğraflamak imkanınız olacak. Tur bitiminde havalimanına hareket ediyoruz.  Sunexpress Havayolları XQ 121 uçuşu ile saat 18.25’ de hareket ve turumuzun sonu.

 
Fiyatlar&Tarihler

18 Temmuz 2021
 
2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 
7900 TL
Tek kişilik oda farkı: 2900 TL
2-12 yaş çocuk: 6900 TL
0-2 yaş çocuk: 990 TL

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Sunexpress/Corendon Havayolları ile Antalya –Basel/Zürih-Antalya uçak bileti,
• Bernina Express tren bileti
• 3-4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,
• Lozan/Montrö/Chillon Şatosu/Gruyeres panoramik gezisi
• Sforzesco Şatosu panoramic gezisi
• Luzern/Zug panoramik gezisi
• Alan - otel - alan transferleri,
• Zorunlu seyahat sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
• Programda yer alan tüm turlar,
• Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 

• Vize ücreti, servis bedeli
 Seyahat sağlık sigortası (20 EURO) (65 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro`dur.)
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Müze ve ören yerleri girişleri
• Rehber ve şoför tipleri

 
Tur Haritası
 
Notlar
  1. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

  2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; MagidosTUR gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; MagidosTUR’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu MagidosTUR’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin MagidosTUR tarafından iptal edilmesi durumunda MagidosTUR’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, MagidosTUR sorumlu tutulamaz.

  3. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde MagidosTUR iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

 
Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.
TURLARDAN HABERDAR OLUN
GÜNCEL TURLAR
mgds.png

Çağlayan Mah. Fener Cad. Safir Sit. B Blok D:1 Antalya
+90 242 243 77 96 / +90 505 590 03 63 / info@magidostur.com.tr

BİLGİLER
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
  • LinkedIn - Gri Çember

© 2020 Her hakkı saklıdır. Magidos Turizm A grubu bir seyahat acentasıdır. Belge No A-6634