Bernina Express ile Büyülü Alpler Turu

6 gece 7 gün
Sunexpress Havayolları tarifeli seferleri ile
Antalya’dan direkt uçuş rahatlığı
Cenevre (2), Milano (2), Zürih (2)
20 Mayıs 2020

 
Tur Programı

1. Gün ANTALYA - Basel - Bern - Cenevre 

Sabah saat 04.00’te Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali Sun Express kontuarı önünde buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından saat 06.15’te XQ 110 sefer sayılı uçuş ile Basel’e hareket ve yerel saat ile 08.55’de varış. İsviçre'nin kültür şehri Basel'de küçük bir şehir turu yapacağız. Ren Nehri'nin etrafına kurulu kent, görkemli binaları ile sizi oldukça etkileyecek. Basel'in merkezini gezmek için beş farklı yol izliyoruz. Bunların hepsi de Basel tarihindeki ünlü kişilerin isimleri ile anılmaktadır. Erasmus, Hans, Holbein Jacob Burchardt ve Paracelcus'u izleyerek şehirde tarihi çağlar arasında yolculuk yapacaksınız. Şehir turumuz sırasında Basel'de tarihi evlerin sıralandığı daracık sokakları, belediye binasını, katedral meydanını göreceğiz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından, rehberimizin belirlediği saatte otobüste buluşuyor ve İsviçre'nin dördüncü büyük şehri ve İsviçre'nin de facto başkenti Bern’e hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası varacağımız Unesco tarafından Dünya Mirası listesine alınmış  ve ortaçağ izlerini taşıyan Bern şehir merkezi sizleri büyüleyecek. Saat kulesi, Avrupa’nın en büyük kapalı alışveriş alanı olarak adlandırılan eski şehir, Einstein'ın Evi, Tarih Müzesi, parlamento binası ve meydanı panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası kentten ayrılıyor ve Cenevre’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Cenevre’de panoramik şehir turumuzda; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Dame Adası görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Annemase bölgesinde otelimize yerleşme ve geceleme.

2.Gün Cenevre 

Sabah kahvaltısının ardından Lozan / Montrö /  Chillon Kalesi / Gruyers turumuza çıkıyoruz. İsviçre’nin en popüler turist destinasyonlarından olan Leman Gölü kıyısında kurulmuş olan ve tarihi Lozan Antlaşması’nın imzalandığı Lozan’a gidiyor ve kenti rehberimiz eşliğinde geziyoruz. 1923 yılında Barış Antlaşmasının imzalandığı İsviçre’nin kültürel başkenti Lozan’da, Olimpiyat Müzesi, Notre Dame Katedrali, Palais de Rumine ( Saray ve müze) gezilip görülecek yerler arasındadır.  Sırada, İsviçre’nin şirin kenti Montrö ve ülkenin sembolü haline gelmiş muhteşem Chillon Şatosu panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Vaud Rivierası’nın merkezindeki  Montrö’de yapacağımız turda; Freddie Mercury’nin de kaldığı ve Montrö antlaşmasının imzalandığı Fairmont Hotel gezilip görülecektir. Daha sonra Cenevre Gölü üzerindeki küçük bir adada bulunan Chillon Kalesi’ni panoramik olarak ziyaret edeceğiz. Bu tarihi kale ayrıca Lord Byron’un François Bonivard isimli siyasi bir tutsağın gerçek hikayesini anlattığı Chillon Esiri isimli şiirine de ilham kaynağı olmuştur.  Daha sonra muhteşem manzaralar eşliğinde Gravyer peynirlerinin merkezi Gruyères’e hareket ediyoruz.  Bu Ortaçağ yerleşiminde, kendinizi adeta bir kartpostalın içinde hissedeceksiniz. Peynir alışverişimizi de yaptıktan sonra kentten ayrılıyoruz ve otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün Mont Blanc - Aosta - Milano 

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Mont Blanc’a doğru yola çıkıyoruz. Mont Blanc 4.792 m yükseklikle Alpler'in ve Avrupa'nın en yüksek dağıdır. Dağın zirvesi, yüksekliği 2.440 metreye,  yamaçları 28 metreye ulaşan kalınlıkta buz ile örtülüdür. Mont Blanc’ a vardığımızda gerçekten nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Dağın muhteşem manzarasını izlemek, kartpostal görüntüsünde fotoğraflar çekebilmeniz için kısa süreli mola verdikten sonra Aosta şehrine gitmek üzere yola çıkıyoruz. Aosta, tarihi ve kültürel yapılarını çevreleyen Alpler arasında doğa harikası bir görünüme sahiptir. Bu güzel şehirde vereceğimiz yemek molası sonrasında Milano’ya devam ediyoruz. Milano panoramik  şehir turumuz esnasında Opera Binası La Scala,  Duomo Meydanı ve Kilisesi, La Galeria, Porta Romana görülecek yerler arasındadır. Daha sonra akşam yemeği için Milano’nun küçük Venedik gibi canlı bölgesi Navigli’ de serbest zaman veriyoruz. Sonrasında otelimize dönüş.

4.Gün Milano 

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından tam gün Milano’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk ziyaret noktamız; Milanolulara göre Sforzesco Şatosu (Castello Sforzesco), şehrin ortasında bir kültür vahası... Zamanında her ne kadar şehri korumak için bir kale olarak inşa edilmişse de Donato Bramante ve Leonardo da Vinci gibi sanatçıların eliyle bir bakıma şatolaştırılarak şehrin ortasında bir kültür abidesine dönüştürülmüştür. Şato gezimiz sonrası, Milano’nun merkezi olan  Brera Mahallesi’nde serbest zaman. Dünyaca ünlü markalar, tasarım butiklerde alışveriş yapabilir, şehrin en önemli müzesi Pinacoteca di Brera Modern Sanat Müzesi’ni gezebilirsiniz. Bir diğer alternatif Santa Maria delle Grazie Kilisesini ziyaret edebilirsiniz.  Leonardo da Vinci insanlık tarihinin en önemli dahilerinden biri ve arkasında bıraktığı en önemli eserlerden birisi de Milano’da: Paris’in Mona Lisa’sı gibi Milano’nun da sembol denilebilecek sanatsal değeri Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freski. Aslında çoğumuz bu eserin bir yağlıboya tablo olduğunu düşünür ama aslında bu Milano’daki Santa Maria delle Grazie kilisesinin yemekhanesinin tüm bir duvarını süsleyen dev bir fresk. içeri sadece 20-25 kişilik gruplar halinde 15 dakika süre boyunca ziyaret edilmesine izin veriliyor. Ancak bu ünlü eseri görmek için 2 ay öncesinden biletinizi online almanız gerekiyor. https://www.milan-museum.com/booking-tickets.php

5.Gün Milano - Como - Tirano - Bernina Express - Chur - Zürih 

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. Harika Como Gölü’nü görüyor, küçük fotoğraf molaları ile Tirano’ya doğru ilerliyoruz. Masalsı tren Bernina ile ( 14.30’da) Alplerin derinliklerine yapacağımız yolculuk için trendeki yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek Tirano-Chur yolculuğumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Kültür Mirası listesine alınan bu tren yolunda, yol boyunca 196 köprü ve 55 tünel görülüyor. En yüksek nokta olan Bernina geçidinde ise 2253 metreye ulaşıyorsunuz. Etrafı yemyeşil ve dağlarda karları ilkbaharda dahi görmek mümkün olabiliyor. Yolculuk sonunda İsviçre’nin Chur şehrine ulaşıp, Zürih’e otelimize transfer oluyoruz.

6.Gün Zürih 

Kahvaltı sonrası tam gün Luzern & Zug turumuza çıkıyoruz. Bu turumuzda ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir” dediği 40 dakika mesafedeki Luzern’e hareket ediyoruz. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı (Löwendenkmal), kuğuların yüzdüğü gölde Kapel Köprüsü, köprünün içinde tavanlarda üçgen 100’e yakın yağlı boya resmi, bu köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve göl boyu şehrin doyumsuz manzarası görüldükten sonra, Zug şehrine hareket ediyoruz. Zug Dağı'nın eteğinde ve Zug Gölü'nün kenarında kurulmuş kentin surları, kuleleri, eski evleri, Sankt Oswald Klisesi, Belediye Sarayı ile oldukça güzel bir görüntü oluşturur. Ayrıca Saat Kulesi ve Kapuçinlere ait manastır görülecektir. Tur sonrası otelimize dönüş.

7.Gün Zürih - ANTALYA 

Kahvaltı sonrası panoramik şehir turumuzu yapacağız. Zürih’te gezilecek yerler listesinde şehrin tarihi ve coğrafi dokusunu simgeleyen pek çok turistik değer bulunuyor. Tarihi bir merkez özelliğine sahip olan bölge Türkçe’de “Ihlamur Ağacı Bahçesi” anlamı taşıyor. Bölgeye, özellikle de merkezi konumda bulunan ve eşsiz şehir manzarası sunan Lindenhof Tepesi, cezbedici bir görünüm kazandırır. Alman Kralı Louis tarafınca M.S 853 yılında inşa edilen Fraumünster Kilisesi, Roma mimarisinin en güzel örneğini yansıtır. İsviçre’nin en önemli görkemli yapıtlarından olan kilisenin üzerine eklenilen vitraylar, şehri otantik bir atmosfer içerisine dahil eder. İkiz kuleleriyle dikkati çeken Protestan Kilisesi Grossmünster, “Büyük Manastır” anlamına gelir. 16. yüzyılda Şarlman’ın inşa ettiği yapıtın kulelerine çıkabilmek için 187 basamaklı merdivenleri kullanmak gerekiyor. Falkenstrasse bölgesinin ve şehrin sanatsal yapısına ışık tutan Zürih Opera Binası, mimarisi ve kendine özgü akustiği sayesinde turistlerin üzerinde büyük bir etki yapar. Şehrin Grossmünsterplatz caddesine geldiğinizde tasarımında Romaneks tarzı bir bakış açısının benimsendiği kiliseyi görmek ve fotoğraflamak imkanınız olacak. Tur bitiminde havalimanına hareket ediyoruz.  Sunexpress Havayolları XQ 121 uçuşu ile saat 18.25’ de hareket ve turumuzun sonu.

 
Fiyatlar&Tarihler

20 Mayıs 2020
 
2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 
7900 TL
Tek kişilik oda farkı: 2900 TL
2-12 yaş çocuk: 6900 TL
0-2 yaş çocuk: 990 TL

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Sunexpress Havayolları ile Antalya –Basel//Zürih-Antalya uçak bileti,
• Bernina Express tren bileti
• 3-4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,
• Lozan/Montrö/Chillon Şatosu/Gruyeres panoramik gezisi
• Sforzesco Şatosu panoramic gezisi
• Luzern/Zug panoramik gezisi
• Alan - otel - alan transferleri,
• Zorunlu seyahat sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
• Programda yer alan tüm turlar,
• Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize ücreti, servis bedeli
 Seyahat sağlık sigortası (20 EURO) (65 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro`dur.)
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Müze ve ören yerleri girişleri
• Rehber ve şoför tipleri

 
 
Tur Haritası
 
Notlar

 *** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 
*** Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
***Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.
Vize
***T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
***MagidosTur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
***Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
***Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
***Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
***Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
***Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTur sorumlu olmayacaktır.
***Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
*** İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 
Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

TURLARDAN HABERDAR OLUN

GÜNCEL TURLAR

mgds.png

Çağlayan Mah. Fener Cad. Safir Sit. B Blok D:1 Antalya
+90 242 243 77 96 / +90 505 590 03 63 / info@magidostur.com.tr

BİLGİLER

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
  • LinkedIn - Gri Çember

© 2020 Her hakkı saklıdır. Magidos Turizm A grubu bir seyahat acentasıdır. Belge No A-6634