Ödemiş Birgi Salihli Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

06 Mayıs 2022

2990 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

2 Gece 3 Gün

Minibüs - Otobüs ile

ROTA

Kula, Salihli, Birgi, Ödemiş, Sardes

TUR PROGRAMI

FARKLI BİR EGE GEZİSİ “ÖDEMİŞ-BİRGİ-SALİHLİ-KULA”

2 gece 3 gün

PARANIN İCAT EDİLDİĞİ TOPRAKLARA GİDİYORUZ

MagidosTur olarak, paranın icat edildiği topraklara, kültür, tarih ve doğanın harmanlandığı, Lidya Krallığının başkenti Sardes, günümüz Salihli kenti ve civarını keşfetmeye gidiyoruz.


1. Gün ANTALYA - KULADOKYA - KULA - SALİHLİ

Saat 08.00’de toplanıyoruz ve yolculuğa başlıyoruz. Öğlen 13.00 dolaylarında Kula’ya varıyoruz. Yöresel öğle yemeğimizi yedikten sonra deneyimli rehberimizin eşliğinde Kuladokya adı verilen Kula Peri bacalarını ziyaret ediyoruz. Peri Bacaları (KULADOKYA) Kula'nın, Gediz nehrinin üst kısmı olan Burgaz mevkiinde ilgi çekici bir doğa yapısıdır. Kışın şiddetli yağmurlara maruz kalan bölgede yağışların etkisiyle eşi benzeri görülmeyen peri bacaları oluşmuştur. Kumlu, killi, kireçli yapıya sahip sert yüzeyli toprak yamaçlar rüzgâr ve yağışlarla aşınarak ilginç görüntüler vermektedir. Kapadokya’ya benzerliğinden esinlenen bazı gezginler buraya “Kuladokya” adını takmışlardır. Bu doğa harikasını görüp fotoğrafladıktan sonra günün yorgunluğunu termal sularda atmak üzere otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Lidya Sardes Termal Otel’de…


2. Gün SALİHLİ - GÖLCÜK - BİRGİ - ÖDEMİŞ - SALİHLİ

Otelimizde kahvaltının ardından saat 09.00’da hareket ediyoruz ve kültür doğa gezimizin ikinci ayağına başlıyoruz. Saat 09.30’da ünlü Kırkoluklar’da kahve molası veriyoruz ve öyküsünü öğrendikten sonra Bozdağ kasabasına devam ediyoruz. Burayı gezdikten sonra saat 10.30 sularında muhteşem manzaraları eşliğinde Gölcük’te göl sefası yapıyoruz. Gölcük Set Gölü ve Yaylası kestane, ceviz ve çam ağaçlarının süslediği cennetten bir köşe gibidir. Huzurlu ortamı, kolay ulaşımı ve yöresel yemekleri ile damak zevkine de hitap eden Gölcük’te göl kıyısı, lokantalar, çay bahçeleri, piknik alanları, orman içi yürüyüş yolları, yöresel ürünlerin ve el işlerinin satıldığı çeşitli dükkân ve tezgâhlar ve konaklama tesisleri ile donatılmıştır. Saat 12.00 civarında, restorasyon sebebiyle geçici bir süre kapalı olan Çakırağa Konağı ve Mehmet Bey Camii ile ünlü Birgi’yi geziyoruz. Çakırağa Konağı restorasyon sebebiyle geçici olarak kapalı olduğundan burayı panoramik olarak dışarıdan göreceğiz.  Birgi İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı 5000 nüfuslu bir beldedir. Tarihte Dioshieron, Christoupolis, Pyrgion gibi farklı isimlerle anılmıştır. Aydınoğulları Beyliğine başkentlik yapmıştır. Zamanında yöredeki en büyük şehirlerindendir. Aydınoğulları’na başkentlik yaptığı zamanlarda şehirde 700.000 hane olduğundan bahsedilir. Kasabada Çakırağa Konağı, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii, birçok kale ve hamam yıkıntısı gibi eserler mevcuttur. Aydınoğlu Mehmet Bey Camii Ege bölgesinin en eski camilerindendir ve minberi ve hutbe kapısı ve pencere kanatları birer şaheserdir. Gezimizin ardından Birgi’de öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemeğin ardından saat 14.00 civarında Ödemiş pazarını doyasıya görmek için 15 dakikalık yolu kat ediyoruz. Burada yaklaşık 2 saatlik bir alışveriş molamız olacak. Ardından otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Lidya Sardes Termal Otel’de…


3. Gün SARDES - SALİHLİ - ANTALYA

Otelimizde kahvaltıdan sonra odalarımızı boşaltıyoruz ve saat 11.00’de otelimizin 7 km. batısında D-300 İzmir - Ankara yolu üzerinde bulunan, parayı icat eden ve altın olarak darp eden (basan) Lidya Krallığının başkenti Sardes’i gezmeye başlıyoruz. Sardes antik kenti tek bilet ile iki bölüm halinde geziliyor. İlk bölümde, dünyanın ilk ve büyük tapınaklarından olan Artemis Tapınağı ile hemen yanındaki şapel yer alıyor. İncil’de adı geçen 7 kiliseden biri olarak kabul edilen Sardes kilisesi Artemis Tapınağı’nın güneydoğu köşesinde yer almaktadır. Sardes ören yerinin ikinci bölümünde Roma döneminden kalma 25 dönüm arazi üzerine yayılmış Gymnasium Kompleksi yer almaktadır. Hamam, ve spor merkezi olarak da kullanan bu bölümde Roma Caddesi, Latrina (tuvalet), Mermer Salon, Roma hamamı, Palaestra, dükkânlar ve en önemlisi dünyanın üçüncü Yahudi Tapınağı Sardes Sepherad Sinagogu yer almaktadır. Sardes antik kentinin büyülü atmosferini yaşarken rehberimizden buraya ait öyküleri hayranlıkla dinleyeceksiniz. Gezimizin son bölümünde kentin tescilli markası Salihli odun köftesini tadacağız ve sonrasında Antalya’ya dönüş için hareket edeceğiz. Antalya’ya varışımız tahminen 20.00’de olacak. Bir başka gezimizde görüşmek üzere…

Bir başka Magidostur gezisinde buluşmak dileğiyle....

FİYATLAR&TARİHLER

  • 6 Mayıs 2022


2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 2.990 TL

Tek Kişilik Oda Farkı:                   800 TL

0-5 Yaş Çocuk:                            ÜCRETSİZ

6-11 Yaş Çocuk:                           2.190 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Lüks klimalı araçla ulaşım

  • 2 gece 4* Salihli Lidya Termal Otel’de konaklama

  • Sabah kahvaltıları (2) Akşam yemekleri (2)

  • Profesyonel rehberlik hizmeti

  • Mesleki sorumluluk sigortası

  • Tüm çevre gezileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  • Öğle yemekleri

  • Seyahat sigortası (80 TL)

NOTLAR

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

*** Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
***Tur Programımız minimum 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI