Alaçatı Ot Festivali
Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

25 Mart 2022

2790 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

2 Gece 3 Gün

Direkt Uçuş

ROTA

İzmir, Çeşme, Efes, Şirince

TUR PROGRAMI

1. GÜN ANTALYA – İZMİR 

Siz değerli misafirlerimizle 08:00’de Antalya HL de buluşma. Sunexpress Hy ile 09:05’de İzmir’e uçuş. 10:30’da Varış, rehberimizle buluşma ve İzmir şehir turumuza başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler; Konak, Kadifekale, Agora, Piriştina Müzesi, Asansör - Dario Moreno Sokağı, Fuar İzmir Arkeoloji Müzesi, Atatürk Müzesi, Smyrna, Zübeyde Hn. Mezarı, Latife Hn. Köşkü. Akşam extra Kordon’da yemek… Konaklama İzmir’de. Ramada Plaza Hotel


2. GÜN ALAÇATI OT FESTİVALİ – ÇEŞME – İZMİR
Çeşme Belediyesince Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda düzenlenecek 11. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı’ya özgü otların ve bu otlardan yapılan yiyecekleri tadına bakma imkanınız olacaktır. Arnavut kaldırım taşı ile kaplı dar sokaklarda Rum mimarisini göreceğiz. Coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin çeşitli ot ve ürünleri ile kaplı stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Festivale katılan yarışmacıların yaptığı ürünleri stantlarda ücret karşılığında tatma imkânımız olacak. Öğlen saatlerinde rehberimizin belirleyeceği yer ve saatte buluştuktan sonra ÇEŞME’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında yaptırılan günümüz de otel olarak hizmet veren Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Kuşadası’nda  otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Kuşadası Marina Otel.


3. GÜN MERYEMANA EVİ – EFES –ŞİRİNCE – ANTALYA
Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, meşhur Çirkince yani Şirince köyünegeliyoruz. Burada Ali Nesin Matematik Köyünü – Rum Evlerini – Meşhur Meyve Şaraplarını tadarız ve de Yöresel ürünlerimizi alarak aracımıza bineriz. Bülbül dağında Rehberimizin anlatımı eşliğinde kutsal Meryem Ana Evi’ni ziyaret ediyoruz burada dileklerimizi dileyip arabamıza binerek Öğlen yemeği için Restoranımıza gelerek (Ekstra) açık büfe yemeğimizi yeriz. Yemek sonrası Efes Ören yerine gelerek Rehberimiz eşliğinde Kenti bir baştan bir başa gezeriz. Güzel fotoğraflar çekerek ziyaretimizi bitirip Antalya’ya doğru hareket ederiz. Yolda yiyeceğimiz Akşam yemeği sonrası geç saatlerde Antalya’ya varış. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki MAGİDOS TUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz. Hoşçakalın…

Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

FİYATLAR&TARİHLER

 • 25 Mart 2022

2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 2790 TL
Tek kişilik oda farkı: 450 TL
2-11 yaş çocuk: 2000 TL
0-2 yaş çocuk: 150 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Antalya - İzmir - Antalya uçak bileti

 • Lüks klimalı araçla ulaşım

 • 1 gece İzmir’de 4* Otelde kahvaltı dahil konaklama

 • 1 gece Kuşadası’nda 4* Otelde yarım pansiyon konaklama

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası

 • Tüm çevre gezileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Öğle yemekleri, 1. Gün akşam yemeği

 • Seyahat sigortası (60 TL)

NOTLAR

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 • *** Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • ***Tur Programımız minimum 14 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 • İçeriği aynı kalmak kaydıyla, rehberimiz programda değişiklik yapabilir. Turların günlerini ve ziyaret sıralarını değiştirebilir.

 • ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

 • ***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

 • ***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

 • *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir

 • ***Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • ***Turda kullanılacak araç katılımcı sayısına göre (minibüs/midibüs/otobüs gibi) değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 • ***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.

 • *** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI