Işıklı Gölü ve Lavanta Tarlaları Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

03 Haziran 2022'den itibaren

1699 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

2 gece 3 gün

Otobüslü Tur

ROTA

Kuyucak, Pamukkale, Salda

TUR PROGRAMI

1. Gün Kibyra, Salda , Bağbaşı, Denizli

Sabah 07:30’da buluşma ve Gölhisar'a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Gölhisar'da kahraman savaşçıların ve hızlı atların şehri Kibyra'yı gezmeye başlıyoruz. Likya, Kayra, Pisidya ve Frigya bölgelerinin kesişme yerinde ve ticaret yollarının tam merkezinde kurulan Kibyra, Gölhisar ilçesi sınırları içerisindedir. Savaşan güçlü insanların ve hızlı atların şehri olan Kibyra zengin tarihi mirasıyla sizleri büyüleyecektir. Şehre girerken solda 12-13 bin kişilik kapasitesi, U formu ve 200 metreye varan pist uzunluğuyla stadyumu sizi karşılar. Anadolu’nun en görkemli stadyumlarındandır. İlerledikçe yukarı ve aşağı agora, tiyatro ve meclis binası (Odeon) karşınıza çıkar. Burada bir sürpriz bizi bekliyor Odeon'un orkestra bölümünde, Geç Roma Dönemine ait Gorgon kardeşlerden ölümlü olan, yılan saçlı ve korkunç yüzlü dişi canavar Medusa'yı göreceğiz. Şehrin binaları birbirinin görüntüsünü kesmeyecek ve tüm ovayı görebilecek şekilde yerleştirilmiştir. Antik kenti gezdikten sonra, ülkemizin en derin ve en temiz gölü “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen Salda Gölü’ne ulaşıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanda bol bol fotoğraflar çekip, Salda Gölü’nün güzelliklerini yaşadıktan sonra Denizli’nin Bağbaşı Yaylasına hareket ediyoruz. Teleferik ile Bağbaşı Yaylası’na çıkıp Yaylada vereceğimiz serbest zaman sonrası tekrar Teleferik ile aşağıya inip otelimize hareket ediyoruz.


2. Gün Pamukkale, Işıklı Gölü, Kuyucak “Lavanta Tarlaları”, Yalvaç

Kahvaltı sonrası Pamukkale’ye hareket. Pamukkale, Dünyada benzeri görülmeyen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakıyor. Burada yürüyüşe izin verilen terasta gezerken Denizli ovasına hakim TRAVERTENLER’de çekeceğiniz fotoğraflar, güzel bir gezinin anıları olacak. Ardından Denizli’nin Çivril ilçesinde bulunan Işıklı Göl’e varış. Doğal sit alanı ilan edilen Işıklı Göl, Büyük Menderes Nehri'ni besleyen kaynakların üzerinde bulunmaktadır. Pek çok su kuşu, ender bulunan balık türlerinin yanı sıra yeşille mavinin buluştuğu eşsiz doğası ve huzur veren manzarasıyla doğaseverlerin ilgisini çekmektedir. 4 kişilik teknelerde, göl yüzeyini kaplayan yılın yalnızca birkaç ayı görülebilecek nilüferlerin muhteşem görüntüleri eşliğinde keyifli bir tur yapacağız. Bir sonraki durağımız Gökgöl sulak alanını panoramik olarak gördükten sonra Isparta’nın Kuyucak köyüne sabahın erken saatlerinde ulaşıyoruz. İlk ziyaret noktamız lavanta bahçeleri ile Fransa’nın Provans bölgesine rakip olan Kuyucak köyü. Köy içerisinde yapacağımız güzel bir yürüyüşle lavanta bahçelerinde geçireceğimiz zamanda bol bol fotoğraf çekiyoruz. Köy içerisinde geçireceğimiz serbest zamanda çiftçi köylülerin üretmiş olduğu lavanta ürünlerini tanıma şansına sahip oluyoruz. Lavanta bahçeleri ziyareti sonrasında yola çıkıyoruz. Yalvaç’ta konaklama…


3. Gün Antiochia Antik Kenti, Eğirdir, Akpınar Seyir Terası, İsparta

Kahvaltının ardından günümüze başlıyoruz. Günümüzün Cittaslow Kenti (sakin şehir)Yalvaç, Yaklaşık 800 yaşındaki ulu çınarın dibindeki kahveler ve karşısında bulunan Selçuklu dönemi eseri Devlethan Cami ilginizi çekecektir. Anlatan Meydanı'nı gezip mahalle fırınlarından ekmek satın alıyor, Çınaraltı'nda çay içiyoruz. Eski Deri Fabrikası’nı görüp, tarih öncesi çağlardan bu yana bin bir çeşit medeniyete ev sahipliği yapmış, ziyaretçilerine adeta bir günde 5000 yılı birden yaşatan bir kültür noktası. Anadolu’nun bir zamanlar belki de en işlek coğrafyasına, tüm yolların, yolcuların buluştuğu bir konuma sahip Yalvaç’ı gezmekle, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel yaşamdan, kıymetli el işçiliklerine, tarihi kalıntılardan bu kalıntıların günümüze uzanan kültürel etkileşimlerine zengin ve keyifli bir yolculuğa çıkmış olacağız. Daha sonra antik dönemin önemli merkezlerinden biri olan ve bölgeye başkentlik yapmış olan Pisidia Antiocheia Antik Kenti'yle yan yana kurulmuştur. İnanç turizminin önemli merkezlerinden biri olan kenti yürüyerek gezeceğiz ve yola çıkıyoruz. İlk durağımız Eğirdir Gölü kıyısında, Akpınar Köyü seyir terası. Eğirdir Gölü'nün Sultan ve Karakuş dağları ile birlikte oluşturduğu bu muhteşem görüntüyü izledikten sonra panoramik Eğirdir gezisi serbest zaman sonrası, günün son durağı, Isparta’da serbest zaman ve alışveriş molasının ardından, Antalya’ya yola çıkış ve gezimizin sonu…

FİYATLAR&TARİHLER

 • 03, 10, 17, 24 Haziran 2022

2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 1.699 TL

Tek Kişilik Oda Farkı:                 450 TL

0-5 Yaş Çocuk                          ücretsiz

06-12 Yaş Çocuk :                      1.699 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks aracımız ile özel ulaşım

 • 2 gece 3-4* otel konaklama, otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı,

 • Hijyen paketi

 • Rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Seyahat sigortası (80 TL)

 • Öğle ve akşam yemekleri

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Bağbaşı teleferik ücreti 

 • Işıklı Gölü tekne ücreti 

NOTLAR

İptal İade Şartları

· Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur ’da saklıdır.

 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece

· Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

· 18 yaş altı çocukların ve 65 yaş üstü misafirlerin müzekart almalarına gerek yoktur.

Diğer Tur Bilgileri

· Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

· Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dâhil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri,  Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.

· Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

· Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

· Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Magidos Tur kesinlikle sorumlu değildir.

· Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

· Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.

· Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

· Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

· Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

· Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

· Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

· Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

· Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI