Kayserili Kapadokya Turu

03 Eylül 2022

📍 1. GÜN ANTALYA - AKSARAY - KAPADOKYA - KAYSERİ

 

Buluşma ve hareket saati: Sabah 07:30'da önceden belirtilen noktada buluşarak Antalya'dan yola çıkıyoruz.

Yolda molalar vererek Aksaray’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğinin ardından ilk durağımız Selçuklulardan günümüze kalan Sultanhan Kervansaray’ı gördükten sonra Kayseri'ye devam ediyoruz ve Kayseri turumuza başlıyoruz


Kayseri Surları ve Kalesi geniş bir alana sahiptir. Bu alan içerisindeki gezimizde,  Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238–244) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni, Mahberi Honat Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i göreceğiz. Daha sonra dinlenmek üzere Avanos'taki otelimize geçiyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama: Sühan Otel vb. Avanos

📍 2. GÜN KAPADOKYA

Sabah kahvaltısı ardından turumuza devam ediyoruz. Öncelikle Göreme Açıkhava Müzesi'ni geziyoruz. İlk olarak St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı, Tokalı Kiliseleri'ni gezdikten sonra Onyx atölyelerinde taşın tarihçesi ve yapısı ile ilgili bilgi alıyor, alış veriş molası veriyoruz.


Bölgeyi panoramik olarak seyredebileceğimiz Uçhisar Kalesi ziyareti ve Güvercinlik Vadisi fotoğraf molasından sonra sonrasında zamana bağlı olarak otelimize hareket ediyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama: Sühan Otel vb. Avanos
📍 3. GÜN PAŞABAĞ - DERVENT - KONYA - ANTALYA

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve dönüş yoluna koyuluyoruz. İlk olarak birleşik ve tek peri bacaları ile meşhur olan Paşabağ mevkisini gezdikten sonra, Dervent’te fotoğraf molası veriyoruz. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra Üzüm kültürünün çok yaygın olduğu bölgede geziyoruz.  Yeraltı Şehri gezisini yapıyoruz. Asmalı Konak’ta verilen fotoğraf molası sonrası Konya’ya hareket ediyoruz.


Öğle yemeğimizi Konya’nın meşhur etli ekmek ve fırın kebabının tadına bakarak aldıktan sonra Türk Dünyası ve İslamiyet için oldukça önemli bir kişi olan Hz. Mevlana Türbesi diğer ziyaret yerimiz olacak. Matbah-ı Şerif (Mutfak), Derviş odaları ve türbeyi gördükten sonra Konya’dan ayrılıyoruz. Seydişehir - Manavgat yolu üzerinden Antalya’ya dönüyoruz.


Dönüş saati: Akşam 21:00 sularında Antalya'ya varmış olacağız. Turumuzun sonu...

Notlar


 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • Rehberimiz Programı koşullara bağlı olarak seyrinde Değişiklik Yapabilir. Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.

 • Tur Programımız minimum 35 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 • Program içeriği değişmemek kaydıyla, programda yer alan turları günleri, ziyaret sıraları rehberimiz tarafından değiştirilebilir.

 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.

Fiyatlar

💼 3 Eylül 2022


2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 1.900 TL Tek Kişilik Oda Farkı: 400 TL 6 - 12 Yaş Çocuk: 1.500 TL 0 - 5 Yaş Çocuk: ücretsiz


Tur Süresi: 2 gece 3 gün

✔️ Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 2 gece 4* otel konaklama, 

 • Sabah kahvaltıları (2) ve akşam yemekleri(2), 

 • Tüm çevre gezileri

 • Mesleki sorumluluk sigortası


 

✖️ Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Seyahat Sigortası (60 TL)

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

Bu turlar da ilginizi çekebilir