Konya Şeb-i Arus Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

10 Aralık 2021

800 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

1 Gece 2 Gün

Otobüslü Tur

ROTA

Beyşehir, Sille

TUR PROGRAMI

1.GÜN ANTALYA –BEYŞEHİR - KONYA


Sabah erken saatte Konya’ ya doğru hareket ediyoruz. Önce yol üzerinde Beyşehir geziliyor. Beyşehir'de ilk durağımız; bir benzeri Semerkand'da bulunan muhteşem ihtişamlıkta ahşap mimari örneği olan Eşrefoğlu Camii'ni geziyoruz. Beyşehir Gölü kenarına iniyoruz. Burada vereceğimiz extra öğle yemek molası sonrası Konya’ ya hareket. İlk olarak 1.Alâeddin Keykubat'ın tamamladığı Alâeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda),Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled'in bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı; Mevlana’yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-İ Tebriz Türbesi ziyaretinden sonrası otelimize yerleşme. Akşam otelimizdeki yemek sonrası Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvıfı Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelde.


2.GÜN KONYA – SİLLE – ANTALYA


Sabah kahvaltı sonrası Konya’nın 8 km kuzey batısında yer alan, Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir belde olan Sille’ye hareket ediyoruz. Sille gezimiz sonrası , 2500 metre karelik bir alanda kurulmuş olan,kelebekleri doğal yaşam ortamlarında gözleme olanağına sahip olacağınız Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip Kelebek Bahçesi’ne gidiyoruz. Türkiye'nin LEED sertifikalı ilk müzesi olma özelliği göstermekte olan Kelebekler Bahçesini ziyaret edeceğiz.Kelebekler Bahçesi 2050 metre karelik bir alanda kelebeklerin doğal yaşam ortamlarında gözlemlenebileceği,yapay kayalar ve göletlerle şekillendirilmiş bir mekandır. Kelebekler Bahçesi ziyaretimiz sonrası Antalya’ya hareket. Bir başka turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.

FİYATLAR&TARİHLER

 • 10 Aralık 2021

3-4* Otel

2/3 Kişilik Odada Kişi Başı: 800 TL

Tek Kişilik Oda Farkı: 250 TL 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Ulaşım, 

 • Rehberlik Hizmetleri,

 • 1 gece konaklama,

 • Sabah kahvaltıları (1) ,

 • Akşam yemekleri (1) ,

 • Tüm çevre gezileri,

 • Şeb-i Arus tören bileti, 

 • Mesleki sorumluluk sigortası…

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle (2), akşam yemekleri(1),

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

 • Seyahat sigortası (40 TL)

NOTLAR

İptal İade Şartları


 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur ’da saklıdır.

 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
  Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.


Diğer Tur Bilgileri


· Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

· Turlarımızda 2 aşı (üzerinden 14 gün geçmiş) veya 48 saat önce alınmış Negatif PCR testi zorunludur

· Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dâhil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri,  Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.

75 TL karşılığında Müzekart+ satın alabilir ve 1 yıl boyunca birçok müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

 • 18 yaş altı çocukların ve 65 yaş üstü misafirlerin müzekart almalarına gerek      yoktur.

· Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

· Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

· Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Magidos Tur kesinlikle sorumlu değildir.

· Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

· Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.

· Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

· Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

· Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

· Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

· Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

· Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

· Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI