MSC Grandiosa ile Fiyortlar

21 Ağustos 2022

📍 1. Gün 21 Ağustos 2022 Kopenhag, Danimarka

Limandan hareket 18:00


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında uçuştan 3 saat önce buluşma ve check-in işlemlerimizin ardından Kopenhag uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Kopenhag’a inişimizin ardından özel aracımız ile 5* MSC Grandiosa’ya transferimiz gerçekleşiyor.


📍 2. Gün 22 Ağustos 2022 Denizde Seyir

Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem geminin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz geminin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.


📍 3. Gün 23 Ağustos 2022 Hellesylt, Norveç

Limana varış 10:00

Limandan hareket 21:00


Norveç’in en güzel fiyortlarından birine geldik. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Horningdal Gölü & Dalsnibba Milli Parkı turuna katılabilirler. Muhteşem güzellikte doğa, şelale ve fiyort manzaralarının eşlik edeceği turumuz sabah erken saatlerde Hellesylt’den başlıyor. Avrupa’nın en derin dağ gölü olan Horningdal ve harika güzellikte dağ köyleri ve buzul gölleri eşliğinde Geiranger Fiyortuna yaklaşıyoruz. UNESCO Dünya Doğal Koruma Mirası kapsamında olan ve zirvesi yaklaşık 1500 metre yükseklikte olan Dalsnibba Milli Parkına yolculuk ediyoruz. Zirveye ulaştığımızda hava şartları elverişli olduğu taktirde eşsiz güzellikteki manzaranın tadını çıkarıyoruz. Ardından dünyaca ünlü Kartal Yolu yamacından tırmanıp bambaşka bir manzaraya seyahat ediyor, Geiranger fiyordunun başka güzelliklerine tanık oluyor ve fiyorttaki yamacın öte tarafındaki dağ gölüne bir fotoğraf ziyareti gerçekleştiriyoruz. Hellesylt’te bizi bekleyen gemimizde gezi sona eriyor. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.


📍 4. Gün 24 Ağustos 2022 Alesund, Norveç

Limana varış 07:00

Limandan hareket 17:00


Gemimiz Alesund’a yanaşıyor. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği “Alesund Şehir Turu & Giske & Godoy Ada Turu” na katılabilirler. Bugün ki turumuzda Axca Dağına çıkıp şehrin tepeden manzarasını gördükten sonra Giske topluluğunun iki önemli adasını dünyanın sayılı tüp tünellerini kullanarak ulaşacağımız Giske ve Godoy adalarını ziyaret edeceğiz. Giske Normandiya olarak bilinen Norman yerlişimin ilk yönetecisi olan ünlü Viking Kralı Chieftain Rollo nun doğduğu yer olması sebebiyle Saga Adası olarak da anılmaktadır. Burada 1150 yılında geçmişte şapel olarak kullanılan eski mermer taş ile inşa edilmiş tarihi kiliseyi göreceğiz ve ardından Godoy adasına geçerek mükemmel görüntüsü ve manzarası ile Alnes balıkçı köyünü ve deniz fenerini göreceğiz. Norveç kırsal yaşamının tarihi hakkında bilgi sahibi olcağımız sammore açık hava müzesini göreceğiz. Geri dönerken deniz balıkçılığının yanı sıra ringa ve morina balığının işlendiği ünlü balıkçı limanını, eski bir ticaret merkezi olarak geçen fjord Borgund ve modern mahalleler görerek şehir merkezine varacağız. Burada kısa bir serbest zamandan sonra gemimize döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde


📍 5. Gün 25 Ağustos 2022 Flaam, Norveç

Limana varış 07:00

Limandan hareket 17:00


Gemimiz limana varana dek Sogne Fiyort'un güzelliklerini denizden seyredeceğiz. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği “Meşhur Flam Treni & Tvinde Şelalesi” turumuza katılabilirler. Sogne fiyordunun iç kısmında, dağlarla çevrili bir konumda bulunan bölge; yüksek şelaleler, görkemli dağlar, yeşil vadiler, berrak suları ile bilinen göller, sakin fiyordlar, taşlı yaylalar ve ormanlarla çevrili. Flâm, dik yamaçlarla denizin arasına yerleşmiş, gerçek misafirperverliği göreceğiniz sakinleriyle tipik bir Norveç kasabası. Naeroy Vadisi ve muhteşem güzellikteki iki şelaleye sahip bu doğa harikası kasabada zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Flâm Turu “ na katılabilirler. Turumuzun ilk kısmında Norveç’in doğal güzellikleri arasında Flamsbana treni Mrydal’a, oradan da Voss kasabasına tren yolculuğu yapacağız. Sonrasında otobüsümüz ile, uzaktan gördüğünüz dağların arasından, şelalelerin başlangıcından... Döküldüğü vadileri... Gerçek Norveç somonu ve alabalık yuvaları nehirleri göreceğiz. 1840'dan beri kuzeyin en popüler güzergâhı olan 13 zig-zag lı kanyonu Stalhaim Oteli'nin terasından seyredip zaman elverdiğince unutulmaz bir doğa şöleni yaşayacaksınız. Viking köyü Gudvangen ayrıca Tvinde Şelalesi görüldükten sonra otobüsümüz bizi limana bırakacaktır. Gemimizin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.


📍 6. Gün 26 Ağustos 2022 Denizde Seyir

Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem geminin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz geminin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.


📍 7. Gün 27 Ağustos 2022 Kiel, Almanya

Limana varış 09:00

Limandan hareket 20:00


Gemimiz Almanya’nın Kiel limanına yanaşıyor. Arzu eden misafirlerimiz geminin ekstra olarak organize edeceği Hamburg Şehir Turu’na katılabilirler. Almanya’nın tarihi Donanma Üssü’nden Hamburg’a yapılacak 1,5 saatlik otobüs yolculuğundan sonra, ülkenin en zengin ve Aristokrat kesiminin yerleşim için tercihi olan Hamburg’a varıyoruz. Aşağı ve Yukarı Alster Gölleri’nin çevresinde kurulan şehir gezimizde göl çevresini dolaşıp, kırmızı fenerli St Pauli Caddesini geçip, St Michaelin ve savaş anıtı olarak simgelenmiş St Nikolai Kiliselerini gördükten sonra 115 yaşındaki Neo Rönesans ve Barok karması mimari şaheser Rathous’un çevresinde serbest zamanımızı değerlendireceğiz. Kuğular ile fotoğraf çektirmek veya keyifli alışveriş yapmak… kararı siz verin.


📍 8. Gün 28 Ağustos 2022 Kopenhag, Danimarka

Limana varış 09:00


Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından Kopenhag havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Özel aracımız ile Kopenhag havalimanına transferimiz sağlanıyor.
GRUP UÇUŞ BİLGİLERİ 

PC1071 SAW CPH 09:35 – 11:55

PC1074 CPH SAW 15:50 – 20:00

Fiyatlar

💼 21 Ağustos 2022


Promo İç Kabinde Kişi Başı: 999 Euro

İç Bella Kabinde Kişi Başı: 1049 Euro

İç Fantastica Kabinde Kişi Başı: 1069 Euro


Dış Bella Kabinde Kişi Başı: 1119 Euro

Dış Fantastica Kabinde Kişi Başı: DOLU


Balkonlu Bella Kabinde Kişi Başı: 1249 Euro

Balkonlu Fantastica Kabinde Kişi Başı: 1349 Euro


Tek Kişi Farkı: %70

3. ve 4. Kişi Yetişkin (Fantastica) Kişi Başı: 899 Euro

3. ve 4. Kişi (17 Yaş Altı Çocuk) Kişi Başı: 599 Euro

Tur Süresi: 7 Gece 8 Gün

✔️ Fiyata Dahil Olan Hizmetler


 • Pegasus Havayolları ile Istanbul Sabiha Gökçen - Kopenhag - Istanbul Sabiha Gökçen arası ekonomi sınıfı uçuşlar

 • TAKDİRDE TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

 • Havalimanı - Liman - Havalimanı transferler

 • Havalimanı ve liman vergileri. (420€)

 • Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama

 • Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar

 • Açık büfe ve geminin çeşitli alanlarında bulunan otomatlardan alınan içecekler

 • Gemideki eğlence ve şovlar

 • Fitness & Spor salonu kullanımı

 • Seyahat süresini kapsayan mesleki zorunluluk sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır. (30€)


 

✖️ Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


 • Servis ücretleri

 • Günlük kişi başı 10€ gemide ödenir. Zorunludur.

 • Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında ödeyebilir

 • Sağlık hizmetleri

 • Kara turları

 • Kişisel harcamalar

 • İç hat bağlantı uçuşları

 • Gerekli vize ücreti (Çok girişli schengen vizesi)

 • Gemide bar ve restoranlarda alınan tüm içecekler

 • Yurtdışı çıkış harcı

Notlar

İptal durumunda rezervasyon itibari ile; 

180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30 / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100 


Uçak biletleri rezervasyon esnasında kesileceğinden uçak bileti tutarı %100 iptal cezası uygulanmaktadır.AŞI VE COVID-19 GEREKSİNİMLERİ


 • Programa katılım için tam aşılı olmak gereklidir.

 • Misafirlerimizin en son aşısı tur bitiş tarihinden 8 ay önce olmuş olması gereklidir. Daha eski aşı olan misafirler gemiye alınmamaktadır. En yeni aşısı tur hareketinden tarihinden 14 gün önce yapılmış olması gerekmektedir. Son 6 ay içerisinde Covid-19’dan kurtulmuş olan misafirlerimiz gemiye aşısız bir şekilde katılabilir. Covid-19’dan kurtulduğunu AB sertifikalı bir belge ile kanıtlaması gerekmektedir. Programa katılacak misafirlerimiz yanlarında aşı sertifikalarının çıktılarını bulundurmalıdır.

 • Tüm yolcuların binişe 48 saat kala bir sağlık kurumundan PCR testi yaptırmaları ve gemiye binişte negatif sonuçlu PCR testini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

Bu turlar da ilginizi çekebilir