NCL Dawn ile Britanya Adaları

25 Eylül 2022

NCL DAWN GEMİSİYLE ÇOK FARKLI BİR GEMİ TURU

DUBLIN, EDINBURGH, BELFAST VE DAHA FAZLASI

11 GÜN BRİTANYA ADALARI1. GÜN 25 Eylül Southampton, İngiltere

IST - LHR 07:55 - 09:50 – TK1979 Limandan hareket 17:00

2. GÜN 26 Eylül Portland, İngiltere Limana varış 07:00 Limandan hareket 17:00 3. GÜN 27 Eylül Cork Cobh, İrlanda

Limana varış 11:00 Limandan hareket 19:00 4. GÜN 28 Eylül Dublin Dun Laoghaire, İrlanda Limana varış 07:00

Limandan hareket 19:00 5. GÜN 29 Eylül Belfast, Kuzey İrlanda Limana varış 07:00

Limandan hareket 15:00 6. GÜN 30 Eylül Kirkwall, İskoçya Limana varış 13:30 Limandan hareket 20:30

7. GÜN 1 Ekim Invergordon, İskoçya Limana varış 07:00 Limandan hareket 18:00 8. GÜN 2 Ekim New Haven/Edinburgh, İskoçya Limana varış 07:00 Limandan hareket 18:00

9. GÜN 3 Ekim Denizde Seyir

10. GÜN 4 Ekim Zeebrugge, Belçika Limana varış 08:00 Limandan hareket 18:00


11. GÜN 5 Ekim Amsterdam, Hollanda Limana varış 07:00

AMS IST 23:15 - 03:35 (+1) – TK1956Ayrıntılı Tur Programı


📍 01.GÜN İSTANBUL HAVALİMANI – SOUTHAMPTON / İNGİLTERE

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali saat 03.30’da buluşmamızın akabinde check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1979 sefer sayılı uçağı ile saat 07.55’te Londra Heathrow Havalimanı’na hareket ediyoruz. Londra’ya yerel saat ile saat 09.50’de varışımızın ardından Southampton Limanına, gemimize transfer. Gemi check in işlemleri ve kabinlere yerleşmenin ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Londra Panoramik Şehir Turu”na katılabilirler. Özel aracımız ile yapılacak olan panoramik şehir turumuzda; Knights Bridge, Hyde Park, Natural History Müzesi, Thames Nehri, Buckingham Palace, Palace of Westminster, Big Ben, Trafalgar Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, National Galery ve Picadilly Circus görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası gemimize dönüş.

Gemimiz akşam 17.00’da limandan hareket edecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

📍 02.GÜN PORTLAND / İNGİLTERE

Gemimiz sabah saat 07.00’da Portland Limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest Dünyanın en büyük insan yapımı limanlarından biri olan bu adanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Gemimizin hareket saati 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

📍 03.GÜN CORK COBH / İRLANDA

Gemimiz sabah saat 11.00’da Cork Cobh Limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. İrlanda’nın güney ucundaki bu küçük liman kasabası, geçtiğimiz yüzyıllar içinde İrlanda göçmenlerinin Amerika’ya gitmek için gemilere bindikleri umut kapısı olmuştur. Yakındaki Cork şehrinin Sidney’den sonraki dünyanın en büyük ikinci doğal limanında bulunan Cobh, ayrıca karakteristik dokusuyla, eski İrlanda kültürünü sokaklarında yaşatmaktadır. Cork`un yokuşlu caddelerinde dolaşmak için ve İrlanda’nın en konuşkan vatandaşları ile sohbet etmek için Cork`a bir uğrayın. İrlanda`nın en çekici insanları olması dışında Corklular ziyaretçileri ailenin bir parçasıymış gibi hissettirerek yabancılık çekmelerini engellerler. Yerli sanatçıları ziyaret edebilir ve kristale nasıl şekil verdiklerini görebilirsiniz. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceğiz “ Cork Şehir Turu” na katılabilirler. Turumuzda bu tarihi limanı gezerken 47 çanlı Saint Colman Katedrali, Cobh ve 20. yüzyıl boyunca göçmenlerin, aralarında Titanic’in de bulunduğu birçok gemiye bindikleri iskeleyi de göreceğiz. Ardından, cumhuriyetin en önemli ikinci şehri olan Cork’ta otobüs ile yapacağımız panoramik turda Belediye Sarayını, St. Finbarr ve St. Anne katedrallerini, St. Patrick caddesini ve İngiliz pazarını gördükten sonra, son olarak, buradan 9 km uzaklıktaki Blarney kasabasına gidip, 15. yüzyıldan kalma Blarney Kalesi’ni göreceğiz. Kalan vaktimizde Blarney’de yünlü kumaş atölyesine uğrayacağız. Blarney kalesinden sonra gemimize dönmeden önce bölgenin en güzel kasabalarından biri ve aynı zamanda doğal bir limana sahip olan Kinsale’e kısa bir ziyaret yapıp gezme fırsatı bulacağız.

Gemimizin hareket saati 19.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

📍 04.GÜN DUBLIN / İRLANDA

Gemimiz sabah saat 07.00’da Dublin Dun Laoghaire Limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’Dublin Şehir Turu’’na katılabilirler. İrlanda'nın başkenti olan ve Vikinglerin kurduğu bu kentte keşfedilecek 1000 yıllık bir tarih mevcuttur. Bu 21.YY kenti, İrlanda’nın ekonomik mucizesinin de sürükleyici bir gücüdür. St. Patrick Cathedral'i, İrlanda Milli Müzesi ve Guinness Müzesi görülmesi gereken yerler arasındadır. Dublin'in sımsıcak atmosferinde; Grafton Street'teki mağazaların vitrinlerine bir göz atılabilir. Temple Bar publarında en yeni rock orkestralarına kulak kabartırken Guinness biranızı yudumlayabilirsiniz.

Gemimizin hareket saati 19.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

📍 05.GÜN BELFAST / İRLANDA

Gemimiz sabah saat 07.00’de Belfast Limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği "Belfast Şehir Turu” na katılabilirler. Tur esnasında; Quenns Meydanı ve meydandaki Albert Memorial Saat Kulesi, devamında ünlü Grand Opera House, Quenns Üniversitesi, dünyanın en güzel barlarından bir olan The Crown Liquer Saloon, Murals isimli duvar resimleri ile süslenmiş ve zamanında duvar ile birbirinden ayrılan Shankil (Protestan) Mahallesi ile Falls (Katolik) Mahallesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından gemimize geri dönüyoruz.

Gemimizin hareket saati 15.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

📍 06.GÜN KIRKWALL / İSKOÇYA

Gemimiz sabah saat 13.30’da Kirkwall Limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilirler. Britanya Adası’nın kuzeyindeki ORKNEY Takımadaları ‘nın Mainland Adası’ndaki merkezindeyiz. Avrupa Kıtası’nın en canlı yaşayan tarihi, vahşi doğası ve muhteşem manzaraları panoramik ada gezimizin içeriğini oluşturuyor. Limandan kuzeye doğru Finstown yolunda ilerlerken Rausay Adası, Kraliyet Göçmen Kuşları Koruma Parkı, Birsay Koyu kumsalları, Marwick Head Kayası, şansımız varsa buralarda yaşayan fok balıkları, 1999 yılından itibaren Unesco Dünya Mirası Listesinde önemli yeri olan Neolitik Orkney, Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında çok önemli stratejik yeri olan Scapa Flow Donanma Körfezi, Churchill Bariyerleri göreceğimiz yerler arasında. Gözümüze hoş gelen heryerde fotoğraf molası vereceğiz. Limana dönmeden önce Stromness ve Kirkwall Şehirlerini de yakından tanıma imkanımız olacak.

Gemimizin hareket saati 20.30. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

📍 07.GÜN INVERGORDON / İSKOÇYA

Gemimiz sabah saat 07.00’de İnvergordon Limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Sadece 3500 kişinin yaşadığı ve öykülerinin , yaşam tarzlarının binaların cephelerine çizilen resimlerle anlatıldığı küçük bir liman kenti ama aynı zamanda önemli bir donanma merkezi. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’İnverness Şehir Turu’’na katılabilirler. Ness gölüyle hatta içinde yaşadığına inanılan Nessie adındaki canavarı ile ünlü bu küçük İskoç şehrinde doğa ile baş başa kalabilirisiniz. El değmemiş doğası ve yemyeşil bitki örtüsünün hakim olduğu, her tarafı ormanlarla kaplı bu şehirde İngilizlerin ünlü yazarı Shakespeare’de eserlerinden Macbeth’i burada bulunan Inverness kalesinden esinlenerek yazmıştır. Eski Şehir ve hatıra eşyaları alabileceğiniz küçük dükkanlar muhakkak görülmelidir. Aynı günde dört mevsimi yaşayabileceğiniz, doğanın yeşile en cömert davrandığı topraklarda geziye, Ness Nehri kıyısında kurulmuş modern ve huzurlu insanların diyarı Inverness’i gezmeye ve canavar Nessie’yi görme olasılığına ne dersiniz?

Tur sonrası gemimize dönüş.

Gemimizin hareket saati 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

📍 08.GÜN NEWHAVEN / EDINBURG / İSKOÇYA

Gemimiz sabah saat 07.00’de Newhaven Limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ‘’Edinburg Şehir Turu’’na katılabilirler. Tur esnasında şehrin en eski yapısı olmakla beraber en popüler turist merkezi olan Edinburgh Kalesi'nden başlayarak Royal Mile Yolu üstünden Kraliyet Sarayı, Parlemento Binasını, Milli Galeri’yi, 10 yıl sahibini mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter'ın efsanesinin doğduğu kafeyi panoramik olarak ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında vereceğimiz serbest zamanın ardından gemimize geri dönüyoruz..

Gemimizin hareket saati 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

📍 09. GÜN DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

📍 10. GÜN ZEEBRUGGE / BELÇİKA

Gemimiz sabah saat 08.00’da Brugge Limanı'na yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Brugge Turu’’na katılabilirler. Unesco tarafından dünya mirası listesinde ve Avrupa Kültür başkenti seçilmiş kentin yıllar boyunca hiçbir savaştan etkilenmemesi bugün şehrin bozulmadan günümüze kadar gelmesinde en büyük etken. Brugge’e varışımız ile birlikte Zand meydanında otobüsümüzden iniyoruz. Kısa bir yürüyüşün ardından ünlü Markt(Pazar) meydanına geçiyoruz. Yol üzerinde kuğular ile dolu kanallar, St.Jean Hastanesi, Grotus, Balık Pazarı ve Manastırlar görülecek yerler arasındadır. Markt Meydanında; Belfry, Lonca Evleri ve Provencial binasını gördükten sonra serbest zamanımız oluyor. Serbest zamanımız esnasında meydandaki mağazalardan rahibe işi danteller, çikolatalar ve hediyelikler alabileceğiniz gibi restoranlarda Belçika mutfağına özgü tatları deneyebilirsiniz. Unutmayın, Belçikalılar deniz ürünlerinde ayrı bir üne sahiptir. Brugge ziyaretimiz ardından bu şehre neden ‘’Ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yer’’ denildiğine siz de hak vereceksiniz. Brugge turu sonrası Gent şehrine hareket ediyoruz. Gent'e varışımız ile birlikte yapacağımız yürüyüş turu sonrası Brugge limanında demirli gemimize hareket ediyoruz.

Gemimizin hareket saati 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

📍 11.GÜN AMSTERDAM / HOLLANDA - İSTANBUL HAVALİMANI

Gemimiz sabah saat 07.00’da Amsterdam Limanı'na yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz ve havalimanına transfer işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz dönüş uçak saatine fazla zamanımız olması sebebiyle günü değerlendirebilmek adına rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Büyük Hollanda Turu’’na katılabilirler. Amstel Irmağı’nın deltasında, sulak bir bölgede balıkçı köyü olarak kurulan şehir yaklaşık 350 yıldır denizi ve toprağı ıslah, su baskınlarına karşı yapılan setlerle doğaya karşı bir mücadele içinde. Çağımızın tehlikesi olan global ısınmaya karşı bu savaşı yeni teknolojilerle sürdüren Hollanda; aynı zamanda mükemmel şehirciliğin dünyadaki ender örneklerinden. Bu mükemmel ülkeyi daha yakından tanımak için gezimize başlıyoruz ve 200 yıllık bir balıkçı adası iken 1957 de anakara ile bağlanmasından sonra hala geleneksel havasını ve tavrını bozmayan Marken ilk durağımız oluyor. Yerel halkının günümüzde folklorik kostümleri ile turistlere ev sahipliği yaptığı, 19 Yüzyıl sonlarında ressamlara esin kaynağı olan köy Volendam ve köylülerinin kendilerini geleneksel Hollanda yaşam biçimini korumaya adadıkları masal diyarı köy Zaans Schans ve de bu karakteristik yerleşim bölgesine giderken aralarından geçeceğimiz tarım alanları ve pastoral doğa manzaraları arasından yapacağımız yolculuk sonrası Amsterdam’a dönüyoruz.

Yaşantısının canlılığı ve uçlarda gezinmesi yani marjinal olarak tanınan Amsterdam aslında yakından göz atılınca tarih, sanat ve doğa ile yoğrulmuş bir sentez olarak kendini kabul ettirmiş. Kanallar şehri olarak tanınıyor. Rengarenk evleri, köprüleri, kanalları ve insanlarıyla tamamen kendisine özgü bir ortama sahip. Gezimizde; Dam Meydanı, Yeni kilise, Belediye Sarayı , Kırmızı Fener mahallesi, çiçek pazarı, 18.ci Yüzyılda zengin tacirlerin evlerini yapmayı tercih ettikleri ‘’ Golden Circus’’ (Altın Çember), ve dünyanın çok önemli üç müzesini üstünde barındıran Müzeler Plarformu at nalı planı ile düzenlenmiş bu özel şehirde göreceklerimiz arasında.

Tur sonrası havalimanına hareket. Check-in ve pasaport kontrolleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1956 no’lu seferi ile saat 23:15’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile bir sonraki gün 03.35’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.


GRUP UÇUŞ SAATLERİ 25.09.2022 TK1979 IST LHR 07:55 – 09:50 05.10.2022 TK1956 AMS IST 23:15 – 03:35(+1)

Fiyatlar

💼 25 Eylül 2022


İç Kabinde Kişi Başı: 1499 Euro Dış Kabinde Kişi Başı: 1799 Euro

Balkonlu Dış Kabinde Kişi Başı: 2499 Euro


Tek Kişi Farkı: %80

3. ve 4. Kişi Yetişkin Kişi Başı: Sorunuz

3. ve 4. Kişi (17 Yaş Altı Çocuk) Kişi Başı: Sorunuz

Tur Süresi: 10 Gece 11 Gün

✔️ Fiyata Dahil Olan Hizmetler


 • İstanbul Havalimanı – Londra / Amsterdam – İstanbul Havalimanı ekonomi sınıfı uçuşlar.

NCL DAWN gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 10 gece 11 gün tam pansiyon konaklama

 • Havalimanı ve Liman vergileri

 • Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri

 • Grubun min. 25 kişi olması durumunda Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti

 • Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar

 • Gemideki eğlence ve şovlar

 • Fitness & Spor salonu kullanımı

 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).


 

✖️ Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 13€ gemide ödenir.

 • Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar

 • Sağlık hizmetleri ve Kişisel Harcamalar

 • Gemideki tüm içecekler

 • İç hat bağlantı uçuşları

 • Gerekli vize ücreti

 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).

 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır) (50€). 70 yaş ve üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.

İPTAL İADE ŞARTLARI

* TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*

Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 /

119-90 gün %30

/ 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

Bu turlar da ilginizi çekebilir