Fly&Drive Karadeniz Turu

Trabzon – Rize - Artvin & Karadeniz’in En Özel Yaylaları
5 gece 6 gün

 

Koronavirüs Kapsamında Alınan Önlemler :
Bütün turlarımızda Hijyen Seti: ( Maske, Eldiven, Dezenfektan veya Kolonya)
Turlar öncesi araçlarımız dezenfekte edilecektir. Uçak yolculuğu için HES kodu almak zorunludur.

Fly Drive Tur Nedir?

Fly Drive Tur seyahatlerinde daha özgür olmak isteyen ancak gezilecek yerler, otel, araç, uçak bileti gibi hizmetlerin paket halinde alındığı tatil şeklidir. Böylelikle havaalanında teslim alacağınız aracımızla siz ve beraberindekileriniz gün boyu gezip akşamları rezervasyonu önceden yapılmış otelimize yerleşeceksiniz.

 

Fly Drive Turun Avantajları Nelerdir?
 

 • Dilediğiniz tarihler arası geziye çıkabilirsiniz.

 • Gezi programını kendiniz yönetirsiniz, beğendiğiniz yerlere daha çok vakit ayırırsınız.

 • Fly Drive tur aldığınızda, geziniz süresince acentemizin desteği sürekli yanınızdadır ve böylece kendinizi güvende hissedersiniz. Olası her sorun ve sorularınız için acentemizle rahatlıkla irtibata geçebilirsiniz.
   

Fly Drive Tur Hangi Hizmetleri Kapsar?
 

Fly Drive tur uçak bileti, otel rezervasyonu, rent a car, tur programı ve acenta desteğini kapsayan bir paket hizmettir. Acentamızın ilan ettiği turları satın alabileceğiniz gibi kendi program önerinizi de uygulayabilirsiniz.
 

Tur Programı

1.GÜN: TRABZON HAVALİMANI - AKÇAABAT - ATATÜRK KÖŞKÜ - ÇAYELİ
 

Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde saat 12.00’de buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları’nın XQ7618 tarifeli uçuşuyla 13.20’de Trabzon’a uçuyoruz. Değerli misafirlerimizi saat 15.05 de Trabzon Havalimanı’nda  karşılıyor ve araç teslimi yapıyoruz.
 

GÜNLÜK PROGRAM TAVSİYESİ
yöresel ürünlerin ağırlıkta olduğu Köftesiyle meşhur Akçaabat’a gidiyoruz. Alınacak yemek sonrasında Trabzon Kalesi ve Zağnos Deresi eşliğinde Trabzon’un önemli tarihi değerlerinden olan Atatürk Köşkü gezisi için 390 rakımlı Soğuksu Mevkiine gidiyoruz. 19. yy. sonunda Banker Kabayanidis’in İtalyan Barok Mimarisinde yaptırdığı, Ata’mızın Trabzon’u üçüncü ve son ziyaretinde konakladığı Köşkü geziyoruz.  Ve Rize’nin Çayeli ilçesindeki otelimize hareket ediyoruz. Konaklama  GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL


2.GÜN:  ÇAĞLAYAN KÖYÜ LAZ KONAKLARI - BORÇKA KARAGÖL - ÇORUH ZİPLİNE - ARTVİN ATATEPE
 

GÜNLÜK PROGRAM TAVSİYESİ
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezi rotamızı Çağlayan Köyü, Artvin Borçka Karagöl, Çoruh Nehri ve Atatepe olarak belirliyoruz. Karadeniz’in sahil kasabaları eşliğinde Fındıklı ilçesinde Çağlayan Köyü Konakları gezimize başlıyoruz. “Deresi, dağları, vadileri, yaylaları ile Abu Hayat” burası denilen 17. ve 18. yy.da yöreye uygun şekilde, Laz mimarlar tarafından inşa edilen çay bahçeleri ve Tarihi Çağlayan Konakları arasındaki yürüyüşümüzü tamamlıyor, Karadeniz yaşam kültürü hakkında bilgilerimizi aldıktan sonra gezimize Çoruh nehri kenarında kurulu Artvin’in ilçesi Borçka ile devam ediyoruz. Ladin ağaçları ve Mayasur, Bandaranala Şelalelerinin güzel görüntüleri eşliğinde, Atanoğlu ve Heba Yaylası eteklerinde endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Tabiat Koruma alanı 1550 rakımlı Borçka Karagöl’e varıyoruz. Kraskur Deresinin önünün heyelan sonucu kapanmasıyla oluşmuş ve çam ağaçlarının göle yansıyla tam bir doğa harikası olan Karagöl’de, göl etrafındaki patikada yürüyüş yapabilir veya kayık ile göl sefası yapabilirsiniz. Öğle yemeğinizi aldıktan sonra Türkiye’nin en uzun Zipline Parkurundan Çoruh Nehri’nin her iki yakasına adrenalin yaşamak isteyenler için Zipline zamanı diyoruz! Zipline noktasında vereceğimiz serbest zamanın ardından Artvin’in eşsiz güzelliklerini keşfe devam ediyoruz. M.Ö. 4. yüzyılda kurulan Artvin’de; Livane Kalesi eşliğinde Artvin’de Kahvecioğlu Vakfı’nca yaptırılan, 22 mt. Yüksekliğiyle Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykelini ziyaret etmek üzere Atatepe’ye çıkıyoruz,  sonrasında otelimize yerleşiyoruz.

3.GÜN: SAKİN ŞEHİR ŞAVŞAT - ŞAVŞAT KALESİ - SAHARA MİLLİ PARKI - ŞAVŞAT KARAGÖL - YAVUZKÖY SEYİR TERASI
 

GÜNLÜK PROGRAM TAVSİYESİ
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Çoruh Vadisinin derin kanyonları eşliğinde sakin şehir ünvanlı Şavşat’a, yeşilin masalsı dünyasına doğru yolculuğa başlıyoruz. Derin vadilerin bitiminde yapım tarihi tam olarak bilinmeyen, Ortaçağ Gürcü Kalesi Şavşat Kalesini fotoğraflıyor ve Şavşat Karagöl turumuza başlıyoruz. Cevizli köyünde bulunan Gürcüler için önemli bir tarihi değer olan Tbeti Kilisesini geziyoruz. M.S 899 yılında bölgeye hâkim Gürcü Kral Aşod tarafından inşa edilen Tbeti Kilisesini gezdikten sonra, köy içerisindeki kahvehanede çaylarımızı yudumluyor, Veliköy ve Meşeli köylerindeki Gürcü mimarisinde yöreye has inşa edilmiş ahşap evleri görüyor deniz seviyesinden 1600 metre yüksekliğindeki Şavşat Karagöl’e varıyoruz. Ladin ve Göknar “Köknar” ağaçları arasında adeta saklı cennet diyebileceğimiz ve turkuaz rengiyle sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Şavşat Karagöl’de orman içerisindeki patikalarda yürüyüş yapabilir,  kayıklar ile gölde kısa bir tur atabilirsiniz. Şavşat Karagöl gezimizi tamamlıyor, öğle yemeğimizi alacağımız tesisimizde gidiyoruz. Yemek sonrasında dağların karla kaplı zirvelerini ve yeşilin her tonunu göreceğimiz Sahara Milli Parkı sınırları içerisindeki Yavuzköy Seyir Terasında kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Konaklama Artvin’deki otelimizde.


4.GÜN: FIRTINA & ÇAT VADİSİ - ZİL KALE - ÇİNÇİVA - PALOVİT ŞELALESİ - AYDER YAYLASI
 

GÜNLÜK PROGRAM TAVSİYESİ
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Artvin’den ayrılıyor ve Rize’nin yaylalarını gezmek üzere yolculuğumuza başlıyoruz. Arhavi ve Ardeşen ilçelerini takiben yeşilin birçok tonunu göreceğimiz, endemik bitki türleri bakımından zengin bir faunaya sahip Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Birçok gezgin tarafından ziyaret edilen ulusal ve uluslararası dergiye, gazeteye kapak olmuş Kaçkar Dağı eteklerindeki vadilerdeki yolculuğumuza Çat Vadisiyle başlıyoruz. Vadi içerisindeki yolculuğumuzda ilk olarak; 19. yy. sonlarında inşa edilen Çamlıhemşin Konaklarını ve Şenyuva Köyündeki bölgenin en eski kemer köprüsü Çinçiva Kemer Köprüsünü geziyor, Sevdaluk dizisine ev sahipliği yapmış olan Çinçiva Konaklarını fotoğraflıyor, gezimize Ortaçağ’da inşa edilmiş Zil Kale ile devam ediyoruz. Vadi tabanından 100 metre yüksekliğinde Sarp bir kayanın üzerine inşa edilen Zil Kaleyi  geziyor ve Verçenik Dağlarının muhteşem manzarasına şahitlik ediyoruz. Kaleden ayrılıyor, Avrupa’nın en bakir ve balta girmemiş ormanları eşliğinde bölgenin en yüksek şelalesi Palovit Şelalesini görmeye gidiyoruz. Daha sonra Hala Deresi ve Ladin ormanları eşliğinde “ Bulut ve Sis Denizindeki Yayla” olarak tabir edilen, 1400 rakımda sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış olan Ayder Yaylasına varıyoruz. Yayla içerisinde Gelintülü Şelalesi, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü görüyor, gezi sonunda otelimize yerleşiyoruz.


5.GÜN: RİZE BEZ ATÖLYESİ - SOĞANLI DAĞLARI - UZUNGÖL - ÇAY FABRİKASI - SÜRMENE - TRABZON
 

GÜNLÜK PROGRAM TAVSİYESİ

Otelimizdeki kahvaltının ardından, Karadeniz sahil yolunu takiben Rize’de 300 yıl öncesine dayanan Rize Bezinin işlenişini göreceğimiz atölyeye uğruyoruz. Yöresel dokuma tezgâhlarında Rize Bezinin “Feritiko” hikâyesini görevlilerden dinliyor, Hemşin usulü yazmalarımızı bağladıktan sonra kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Molanın bitiminde Soğanlı dağlarından doğan ve Of ilçesinde Karadeniz ile buluşan Solaklı deresi eşliğinde Tabiat Koruma Alanı ilan edilen 1090 rakımlı Uzungöl’e varıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük göllerinden bir tanesi olan Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman esnasında göl etrafından yürüyüş yapabilir, seyir terasından Uzungöl’ü seyredebilir ve Uzungöl’deki köy ve yayla yaşamını anlatan Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesini gezebilirsiniz.  Sürmene’de denize nazır kurulmuş Çamburnu Hancıoğlu tesislerinde Karadeniz Mevsim Balıklarından oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından bölgenin en özel çaylarının toplanarak işlendiği Çay Fabrikası gezimize başlıyoruz. Çayın işlenişin evrelerinden, mutfağımıza geliş sürelerine kadar olan tüm detayları çay mühendislerimizden dinliyor, yeni demlenmiş tavşankanı çaylarımızı yudumluyoruz. Verilecek kısa molanın sonuna geliyor ve 4000 yıllık geçmişiyle Doğu Karadeniz ve tarihi ipek yolunun en önemli kentlerinden olan Trabzon’a hareket ediyoruz. Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim’in annesi Gülbahar Hatun adına 1514 yılında yaptırmış olduğu Gülbahar Hatun Camisini görüyor ve Orta Hisar Mahallesi Osmanlı Sokağını geziyoruz. 1914 yılında Altınbaşlı Meryem Kilisesi olarak inşa edilen ve 1461 yılında Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethi sonrasında İlk Cuma Namazını kıldığı Ortahisar Fatih Camisini, Sultan Süleyman’ın doğduğu Kanuni Evini gördükten sonra Trabzon merkezdeki otelimize yerleşiyoruz.


6.GÜN: ALTINDERE MİLLİ PARKI - SÜMELA MANASTIRI - HAMSİKÖY - TRABZON AYASOFYA - ANTALYA
 

GÜNLÜK PROGRAM TAVSİYESİ
Gezimizin son gününde Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Maçka üzerinden ünlü Seyyahlar Evliya Çelebi ve Marco Polo’nun izini takiben, Altındere Milli Parkı içerisinde 1650 yıllık geçmişe sahip Sümela Manastırına gidiyoruz. Manzara noktasından fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor ve bir zamanlar kervanların mola durağı olarak kullandıkları Hamsiköy’de Meşhur Sütlacının Tadına bakıyoruz. Hamsiköy’den ayrılıyor ve 1238 – 1263 yılları arasında bölgeye hâkim Kommenoslar tarafından inşa edilen ve Kralların Taç Giyme Törenlerine şahitlik eden, günümüzde ise cami olarak kullanılan Ayasofya’yı geziyoruz. İnşa edildiği dönemde Doğu’nun Ayasofya’sı olarak bilinen yapının dış duvarlarında kabartmaları ve freskleri görüyoruz. Gezi sonunda Trabzon Havalimanında  araç teslimi yapılarak Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

 
Fiyatlar&Tarihler

Tur tarihleri: 30 Haziran // 07  Temmuz // 14 Temmuz // 21 Temmuz // 28 Temmuz // 04 Ağustos // 11 Ağustos // 18 Ağustos // 25 Ağustos 2020

Tüm tarihler (bayram hariç)
1 kişi 
4.199 TL
2 kişi (aynı odada) 5.299 TL
3 kişi (aynı odada) 6.799 TL
4 kişi (iki ayrı odada) 8.799 TL 

28 Temmuz 2020 (Kurban Bayramı)

1 kişi 4.499 TL
2 kişi (aynı odada) 5.899 TL
3 kişi (aynı odada) 7.399 TL
4 kişi (iki ayrı odada) 9.299 TL 

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Sunexpress Havayolları ile Antalya/Trabzon/Antalya uçak biletleri

 • 4* Otelller / Yayla Otelleri  vb 5 gece oda+kahvaltı  konaklama

 • Ekonomi sınıfı sedan kiralık araç (4+1 koltuk)

 • Mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yakıt (benzin) kasko, navigasyon vb.

 • Profesyonel Türkçe rehberlik

 • Seyahat sağlık sigortası

 • Tüm tur boyunca alınacak öğle, akşam  yemekleri

 • Müze ve Milli Park giriş ücretleri 

 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri

 
 
Tur Haritası
 
Notlar

• Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
•Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
•Rehberimiz hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapabilir. Programda yer alan oteller, kategorisi aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.
• Turlarımızda grup kişi sayısına uygun araçlar kullanılmaktadır.

 
Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

TURLARDAN HABERDAR OLUN

GÜNCEL TURLAR

mgds.png

Çağlayan Mah. Fener Cad. Safir Sit. B Blok D:1 Antalya
+90 242 243 77 96 / +90 505 590 03 63 / info@magidostur.com.tr

BİLGİLER

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Instagram
 • LinkedIn - Gri Çember

© 2020 Her hakkı saklıdır. Magidos Turizm A grubu bir seyahat acentasıdır. Belge No A-6634