Antakya Adana Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

Haziran-Ekim 2022

2999 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

2 gece 3 gün

Direkt Uçuş

ROTA

Antakya, Adana, Samandağ, Vakıflı

TUR PROGRAMI

1. Gün Antalya - Adana - Antakya 

Antalya Havalimanında 06:00’de buluşma. Pegasus/Sunexpress HY ile 07:05’de Adana’ya uçuş. 08:15’de varış ve alanda bekleyen aracımızla Antakya’ya hareket ediyoruz. Varışta Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi ve Sarimiye Camii, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, Havra ziyareti. öğle yemeği. (EXTRA) Yemek sonrası tarihi uzun çarşıda serbest alışveriş zamanı. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi, gezimisin sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ve Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği(extra) Kurtuluş caddesinde bulunan tarihi bir Antakya evinden restore edilerek hazırlanmış bir Restaurantta alıyoruz.


2. Gün Antakya - Vakıflı - Samandağ 

Sabah kahvaltısının ardından sabah 09.00’da otelimizden Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın karşılaştıkları yer olan Samandağ’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Hz. Musa Ağacı, Türkiyede Tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü, Kilise Ziyareti ve köy çarşısında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Hz. Hızır Makamını ziyaret ediyoruz. (EXTRA) Öğle yemeği sonrası misafirlerimiz sahilde yürüyebilir. Buradan Samandağ’ının göz alabildiğine kumsalları panoramik olarak gördükten sonra, Titus Tünellerini, Beşik Kaya Mezarları gezilerimizi tamamladıktan sonra Samandağı’ndan ayrılıyoruz. Antakya’ya girişte yüksek bir sütunun üstünde oturarak insanların dertlerini dinleyen Aziz Simeon Manastırını ziyaret ediyoruz. Burada ayrıca devasa rüzgar tribünlerini görme imkanı da buluyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşme.  Akşam yemeği ( extra) Kurtuluş caddesinde bulunan tarihi bir Antakya evinden restore edilerek hazırlanmış bir Restaurantta alıyoruz.


3. Gün Antakya - Adana - Antalya 

Geç Kahvatı sonrası Adana’ ya doğru yola çıkıyoruz. Adana Taş köprü kentin en önemli simgelerinden biridir. Seyhan Irmağı ile ikiye ayrılan Adana kent merkezinin iki merkez ilçesi Seyhan ve Yüreğir’ i birbirine bağlamaktadır. 2000’ li yıllarda geçirdiği onarımdan sonra köprü araç trafiğine kapatılmış olup günümüzde sadece yaya trafiğine açılan köprü Adana’ nın önemli simgelerindendir. Sabancı Merkez Cami, Adana’ nın Reşatbey semtinde, Merkez Park’ ın güneyinde ve Seyhan Nehri’nin batı kıyısında yer alan Camii 1998 yılında hizmete açılmıştır. Adana’nın önemli Camilerinden ve 16 yy.’ dan kalma tarihi bir Cami olan Ulu Cami’ de ziyaret etikten sonra Tarihi Taş Köprü yanında bulunan Adana Otantik Kazancılar çarşısı, Türkiye’ nin ilk sinema müzesi olan Yeşilçam Müzesi, Adana tarihini günümüze taşıyan, Adana’ nın en eski yerleşim yerlerinden olan Tepebağ Otantik Adana evleri görüyoruz. Extra Yemek sonrasında Seyhan Nehri kenarında bici bici ve şalgam molası verip, sonrasında Adana Havalimanı' na hareket ediyor ve Pegasus/Sunexpress HY ile 21:45’de Antalya’ya hareket ediyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

FİYATLAR&TARİHLER

 • 17 Haziran * 5 Ağustos 

 • 23 Eylül 2022 - 21 Ekim 2022

2 /3 Kişilik Odada Kişi Başı:  2.999 TL

Tek Kişilik Oda Farkı: 500 TL

2 - 12 Yaş Çocuk: 2.699 TL
0 - 2 Yaş Çocuk: 300 TL                                                        

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Antalya - Adana - Antalya uçak bileti

 • Lüks klimalı araçla ulaşım

 • 2 gece  4*  Otelde kahvaltı dahil konaklama

 • Sabah kahvaltıları (2)

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası

 • Tüm çevre gezileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Öğle ve akşam yemekleri

 • Seyahat sigortası (80 TL)

NOTLAR

 • *** Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • ***Tur Programımız minimum 14 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 • İçeriği aynı kalmak kaydıyla, rehberimiz programda değişiklik yapabilir. Turların günlerini ve ziyaret sıralarını değiştirebilir.

 • ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

 • ***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

 • ***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

 • *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir

 • ***Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • ***Turda kullanılacak araç katılımcı sayısına göre (minibüs/midibüs/otobüs gibi) değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 • ***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.

 • *** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.