Elazığ Malatya Tunceli

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

09 Haziran 2022'den itibaren

3999 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

3 gece 4 gün

Direkt Uçuş

ROTA

Tunceli, Elazığ, Malatya, Kemaliye

TUR PROGRAMI

1. Gün Antalya – Malatya

Sabah 10:00’da Antalya Havalimanında buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları ile saat 11:00’de Malatya’ya hareket ediyoruz. Saat 12:20’de varıyoruz ve turumuza Aslantepe Höyüğü ile başlıyoruz. Daha sonra Şire pazarında Malatya sofrasının  nefis yemeklerini tattıktan sonra, Malatya Şehir Müzesi, Kernek Şelalesi ve eski Malatya evlerinin en güzel örneklerinden olan, şehrin kültür, sanat ve etnografik örneklerini görebileceğiniz Beşkonaklar’ı, Atatürk’ün Malatya’ya ilk geldiği zaman bir gece kaldığı eski Atatürk Evi’ni gezdikten sonra otelimize yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme. Konaklama Malatya'da.


2. Gün Malatya - Kemaliye - Elazığ

Kahvaltı sonrası önce Kemaliye’ye gidiyoruz. İlk durağımız yol güzergahımızdaki Recep Yazıcıoğlu Köprüsü olacak. Sonrasında ” Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirinin yazıldığı Apçağa köyünü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kemaliye’de yemek molası ve Amerika’da bulunan Grand Kanyonunun ardından dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen Karanlık Kanyon ve Fırat Nehri’nin dağları delerek oluşturduğu, yer yer 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan, yapımı bir kısmı elle olmak üzere 132 yıl süren Taş Yol ve tünellerinde unutulmayacak bir Jeep Safari yapıyoruz.(extra )

Dut ile ceviz’in birlikte ezilmesi ile yapılan Lök tatlısı alabileceğiniz Lökhane, ve Kemaliye evlerini görebileceğiniz serbest zaman ardından Elazığ’a doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en büyük 2. barajı olan Keban Hidroelektrik Santrali’ni görebileceğimiz noktada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından doğal bir su kaynağından çıkan Çırçır Şelalesi’ne gidiyoruz. Daha sonra Elazığ’da otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve dinlenme otelimizde...


3. Gün Elazığ - Tunceli

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrasında,otelimizden ayrılıyor, Keban Baraj Gölü kıyısında feribota biniyoruz, adacık üzerinde bulunan tarihi Pertek Kalesi’ni panoramik olarak göreceğimiz kısa yolculuğun ardından Tunceli-Pertek iskelesine geçiyoruz. Hozat ilçesi üzerinden Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz. Alevi-Bektaşi geleneklerine göre mum yakılan, dualar edilen, Munzur Baba efsanesinin anlatıldığı gözelerdeki manzara ve doğal güzellikleri keşfedeceğimiz, lezzetli alabalık ve yayla etlerini tadabileceğiniz öğle yemeği(ekstra) sonrasında ekolojik tarımsal ürünleri ve yönetimi sebebiyle meşhur Ovacık ilçesine gidiyoruz. Belediye satış mağazasında dileyenler yöresel ürün alışverişi yapabilirler. Munzur Milli Vadisi boyunca yapacağımız yolculuk sonrasındaki Alevilik inanç ve kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağımız Tunceli Cemevi ziyaretimizin ardından Tunceli'deki otelimize yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme. Dileyenler merkezde yöre insanı ile sohbet edebilir, alışveriş yapabilirler. Konaklama Tunceli'de.


4. Gün Elazığ - Malatya - Antalya

Sabah kahvaltısı ardından otelimizden ayrılarak, M.Ö. 20. Yüzyıl’dan itibaren tarihi kalıntılara sahip Harput kentiyle yani eski Elazığ ile gezimize başlıyoruz. Artukluların ünlü hükümdarı Balak (Belek) Gazi Anıtı ve Elazığ şehir manzarasında çay-kahve molamızın ardından Harput sokaklarında yürüyerek, Kurşunlu Cami, Arap Baba Türbesi, Sare Hatun Cami ve Cimşit Hamamı, Pisa Kulesi’ni andıran minaresi ile Anadolu’nun ilk Ulu Camilerinden olan Harput Ulu Camii’ni geziyoruz. Süt Kalesi olarak da anılan tarihi Harput Kale manzarasını fotoğrafladıktan sonra Harput'tan ayrılıyor, Elazığ’ın meşhur Öküzgözü üzümlerinden yapılan şarapları tatmak ve alışveriş yapmak için Eskibağlar Şarapçılık'a uğruyoruz. Ardından Hazar Gölü’ne gidiyor, öğle yemeği, Tekne gezisi( Ekstra) ve çay-kahve molası sonrasında Malatya VEYA Diyarbakır Havalimanı’na geçiyoruz. SunExpress Havayolları ile 22:20’te Antalya’ya uçuyoruz. Turumuzun sonu...

FİYATLAR&TARİHLER

 • 09 Haziran 2022    (Malatya gidiş/dönüş)

2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 3.999 TL                                               

Tek Kişilik Oda Farkı:                  1.150 TL                                                

0-2 Yaş Çocuk:                                300 TL                                                  

03-11 Yaş Çocuk:                         3.499 TL                                           


 • 07,  14,  21, 28 Temmuz 2022 (Malatya gidiş/Diyarbakır dönüş)

2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 4.999 TL

Tek Kişilik Oda Farkı:                 1.150 TL

0-2 Yaş Çocuk:                                300 TL

03-11 Yaş Çocuk:                         4.499 TL


 • 04, 11, 18, 25 Ağustos  * 22 Eylül

 • 06, 27 Ekim 2022       (Malatya gidiş/Diyarbakır dönüş)

2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 4.499 TL

Tek Kişilik Oda Farkı:               1.150 TL                                                  

0-2 Yaş Çocuk:                             300 TL                                                

03-11 Yaş Çocuk:                       3.999 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Antalya - Malatya - Antalya SunExpress Havayolları gidiş dönüş uçak bileti

 • Lüks aracımız İle özel ulaşım

 • 3 gece 3-4* otel konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği

 • Hijyen paketi

 • Rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Seyahat sigortası 80 TL

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücreti

NOTLAR

 • Turumuzda (min. 20 kişi) yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur’da saklıdır.

 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.

 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

 • Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.