Gaziantep Şanlıurfa Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

10 Haziran 2022

2899 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

2 Gece 3 Gün

Direkt Uçuş

ROTA

Gaziantep, Şanlıurfa, Göbeklitepe

TUR PROGRAMI

1. Gün Antalya - Gaziantep

Antalya Havalimanında 12:00’de buluşma. Sunexpress HY ile 13:10’de uçuş. 14:25’de varış ve alanda bekleyen aracımızla Gaziantep şehir merkezine hareket ediyoruz.Gaziantep Kalesi altından başlayan Kültür Yolu’na gidiyoruz. Kültür Yolu üzerindeki Medusa Cam Eserler Müzesi, Gaziantep Kalesi içerisindeki Antep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi, Hamam Müzesi Yaşayan Müze Tarihi Gümrük Han, Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı’nı dolaştıktan sonra yorgunluğumuzu Tarihi Tahmis Kahvesi’nde Menengiç Kahvesinin ve Zahter Çayı’nın tadına bakarak atıyoruz. gezilerimizin sonrasında akşam yemeğimizi (ekstra) UNESCO’nun Yaratıcı Şehirler Ağı Listesine aldığı Gaziantep Mutfağı’nın doyumsuz lezzetlerini tadıyoruz.  Extra Akşam yemeğimiz sonrasında otelimize yerleşip dinleniyoruz.


2. Gün Şanlıurfa - Göbeklitepe - Gaziantep

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası ilk durağımız Dünyanın en büyük mozaik müzesi olarak yapılan Zeugma Mozaik Müzesi gezisi ilk durağımız olacak. Muhteşem Zeugma Mozaiklerinin mitolojik öyküleri ve tarihi ile müzemizi geziyoruz. Şanlıurfa’ya hareket ve öncelikle bilinen en eski tapınak olan ve günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine tarihlenen Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Göbeklitepe sonrası öğle yemeği ve Şanlıurfa’ da Balıklıgöl, Hz.İbrahimin Doğduğu mağaranın gezilmesi, Şanlıurfa Kalesi, -ŞANLIURFA OTANTİK PAZARLARI (Bakırcılar çarşısı, isot pazarı, bedesten, tütün pazarı gezilerimizi yapıp yine GÜMRÜK handa bir yorgunluk kahvesi içiyoruz. Sonrasında Gaziantep’e otelimize dönüş.


3. Gün Gaziantep - Antalya

Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış yapıyoruz ve aracımıza binerek Bayazhan Kent Müzesi’ne gidiyoruz. Şehrin maketi ile başlayan gezimiz, dünyadaki Gaziantep’e gönül vermiş Kardeş Şehirlerimiz ile sonlandırarak müze gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Antep Savunması’nın en önemli cephelerinden olan Çınarlı Cephesi’nde, 6.317 şehit adına yapılan Şehitler Abidesi ve kahramanlıklarla dolu bir savunmanın yaşandığı alanları gördükten sonra hemen yanı başındaki Kendirli Gazi Kültür Merkezi’nde sinevizyon gösterisi ile Kurtuluş Savaşı’nda yaşanan duygulu anlara ortak olacaksınız. Ardından Atatürk’ün nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesi’ni geziyoruz. Bazalt taş döşeli sokaklarda Eski Antep Evleri ve Sokaklarını gezerek eski Antep’i yaşıyoruz. Dar sokaklar içerisindeki bir vaha gibi karşımıza müzeler sokağındaki Atatürk Anı Müzesi, Ali İhsan Göğüş Müzesi ve Oyun ve Oyuncak Müzesi gezerek bilgiler aldığımız müzeler oluyor. Doğa ve kadim tarih bilgileri ile Gaziantep Havalimanına hareket ediyor ve Sunexpress HY ile 15:00’da Antalya’ya hareket ediyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

FİYATLAR&TARİHLER

 • 10 Haziran 2022

2 / 3 kişilik odada kişibaşı: 2.899 TL
Tek kişilik oda farkı: 500 TL
2-11 yaş çocuk: 2.599 TL
0-2 yaş çocuk: 300 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Antalya - Gaziantep - Antalya uçak bileti

 • Lüks klimalı araçla ulaşım

 • 2 gece  4*  Otelde kahvaltı dahil konaklama

 • Sabah kahvaltıları (2)

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası

 • Tüm çevre gezileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Öğle ve akşam yemekleri

 • Seyahat sigortası (80 TL)

NOTLAR

 • *** Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • ***Tur Programımız minimum 14 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 • İçeriği aynı kalmak kaydıyla, rehberimiz programda değişiklik yapabilir. Turların günlerini ve ziyaret sıralarını değiştirebilir.

 • ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

 • ***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

 • ***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

 • *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir

 • ***Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • ***Turda kullanılacak araç katılımcı sayısına göre (minibüs/midibüs/otobüs gibi) değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 • ***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.

 • *** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.