Kayseri Sivas Kemaliye Turu

26 Temmuz 2022

📍 1. Gün ANTALYA - KAYSERİ - SİVAS

Buluşma ve hareket saati: Sabah 07:00'de Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları'nın tarifeli seferiyle 08:00'de Kayseri'ye uçuyoruz.

Saat 09:25’te Kayseri'ye varıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Kayseri Surları ve Kalesi geniş bir alana sahiptir. Bu alan içerisindeki gezimizde,  Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238–244) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni,  Mahberi Honat Hatun Külliyesi’ni ve Döner Kümbet’i gördükten sonra  Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas’ta Selçuklu ve Osmanlı Dönemi mimari eserleri; Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese ve Etnografya Müzesi`ni geziyoruz. Atatürk’ün Sivas Kongresi`ni yaptığı, Eski Erkek Lisesi Binasını görüyoruz. Daha sonra, Sivas’ta ki otelimize yerleşiyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama: Sivas'ta otelimizde

📍 2. Gün SİVAS - DİVRİĞİ - KEMALİYE - TUNCELİ

Sabah kahvaltısı ardından yola koyuluyoruz. Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Divriği Ulu Camii'ni, Darüşşifa’yı, Divriği konaklarını ve taş evleri gördükten sonra Kemaliye’ye devam ediyoruz.

Kemaliye’de Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Seytali Parkı, Medrese, Değirmen ve Tübitak tarafından desteklenen Doğa Tarih Müzesi`ni geziyoruz. Tarihi Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında dinlenmek üzere Lökhane’de kahvelerimizi yudumluyoruz.


Daha sonra (ekstra) Karanlık Kanyon'da Jip Safari turu yapıyoruz. Ardından Tunceli'deki otelimize devam ediyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama: Tunceli'de otelimizde

📍 3. Gün MUNZUR - OVACIK - TUNCELİ

Kahvaltı sonrası yolumuz üzerinde Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirinin yazıldığı Apçağa köyünü ziyaret ediyoruz. Recep Yazıcıoğlu Köprüsünde fotoğraf molası ve Munzur’a devam ediyoruz.

Alevi-Bektaşi geleneklerine göre mum yakılan, dualar edilen, Munzur Baba efsanesinin anlatıldığı gözelerdeki manzara ve doğal güzellikleri keşfedeceğimiz, lezzetli Alabalık ve yayla etlerini tadabileceğiniz öğle yemeği (ekstra) sonrasında ekolojik tarımsal ürünleri ve yönetimi sebebiyle meşhur Ovacık ilçesine gidiyoruz. Belediye satış mağazasında dileyenler yöresel ürün alışverişi yapabilirler. Munzur Milli Vadisi boyunca yapacağımız yolculuk sonrasındaki Alevilik inanç ve kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağımız Tunceli Cemevi ziyaretimizin ardından Tunceli'deki otelimize dönüyoruz. Dileyenler merkezde yöre insanı ile sohbet edebilir, alışveriş yapabilirler.


Akşam yemeği ve konaklama: Tunceli'de otelimizde

📍 4. Gün TUNCELİ - ELAZIĞ

Sabah kahvaltısı ardından otelimizden ayrılarak, Elazığ'a doğru yola koyuluyoruz ve M.Ö. 20. Yüzyıl’dan itibaren tarihi kalıntılara sahip Harput kentiyle yani eski Elazığ ile gezimize başlıyoruz.


Artukluların ünlü hükümdarı Balak (Belek) Gazi Anıtı ve Elazığ şehir manzarasında çay- kahve molamızın ardından Harput sokaklarında yürüyerek, Kurşunlu Cami, Arap Baba Türbesi, Sare Hatun Cami ve Cimşit Hamamı, Pisa Kulesi’ni andıran minaresi ile Anadolu’nun ilk Ulu Camilerinden olan Harput Ulu Camii’ni geziyoruz. Süt Kalesi olarak da anılan tarihi Harput Kale manzarasını fotoğrafladıktan sonra Harput'tan ayrılıyor, Elazığ’ın meşhur Öküzgözü üzümlerinden yapılan şarapları tatmak ve alışveriş yapmak için Eskibağlar Şarapçılık'a uğruyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama: Elazığ'da otelimizde

📍 5. Gün ELAZIĞ - MALATYA

Sabah kahvaltısının ardından Elazığ'daki otelimizi boşaltıyoruz ve Malatya'ya doğru yola koyuluyoruz.


Malatya ‘nın en önemli turistik çekim merkezi olan ve Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan, aynı zamanda laik sistemin ilk defa Anadolu’da, başladığı yer olmasıyla da öne çıkan Aslantepe Höyüğü’nü  gezeceğiz.


M.Ö. 5 bin yıllarından M.S. 11. yüzyıla kadar iskan edilen ve Türkiye’nin en büyük höyüklerinden olan Malatya Arslantepe Höyüğü’nü gördükten sonra Eski Malatya'ya geçiyoruz. Burada ilk olarak; Battalgazi Ulu Camii'ni geziyoruz.


Ulu Camii gezimizin sonrası Anadolu'nun en büyük kervansaraylarından biri olan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı görüyoruz. Malatya şehir merkezinde Malatya Şehir Müzesi, Kernek Şelalesi ve eski Malatya evlerinin en güzel örneklerinden olan, şehrin kültür, sanat ve etnografik örneklerini görebileceğiniz Beşkonaklar’ı, Atatürk’ün Malatya’ya ilk geldiği zaman bir gece kaldığı eski Atatürk Evi’ni gezdikten sonra otelimize geçiyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama: Malatya'da otelimizde

📍 6. Gün MALATYA – ANTALYA

Sabah kahvaltı sonrası şehir merkezinde alışveriş için serbest zamanımız var. Ardından havalimanına hareket ediyoruz.Dönüş saati: 13:00'te Sunexpress Havayolları ile Antalya'ya uçacağız. Turumuzun sonu...

Notlar


 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • Tur Programımız minimum 35 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 • Program içeriği değişmemek kaydıyla, programda yer alan turları günleri, ziyaret sıraları rehberimiz tarafından değiştirlebilir.

 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.

 • Turlarımızda grup kişi sayısına uygun araçlar kullanılmaktadır. 12- 15 kişiye kadar minibüs, 16-27 kişiye kadar midibüs, 28-48 kişiye kadar otobüs ile turlarımız yapılmaktadır.

Fiyatlar

💼 26 Temmuz 20222 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 6.999 TL Tek Kişilik Oda Farkı: 950 TL 3 - 12 Yaş Çocuk: 6.699 TL 0 - 2 Yaş Çocuk: 300 TL

Tur Süresi: 5 gece 6 gün

✔️ Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sunexpress Havayolları ile Antalya/Kayseri-Malatya/Antalya uçak bileti

 • Otobüsle ulaşım hizmetleri

 • Programda yer alan geziler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 5 gece konaklama

 • Otellerimizde alınan 5 sabah kahvaltısı, 6 akşam yemeği

 • Mesleki sorumluluk sigortası


 
✖️ Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze giriş ücretleri

 • Tüm öğle yemekleri

 • Seyahat sigortası (80 TL)

 • Ekstra turlar (Jeep Safari)

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

Bu turlar da ilginizi çekebilir