Mardin Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

Haziran Ekim 2022

3999 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

2 gece 3 gün

Direkt uçuş
Haftasonu Turu

ROTA

Mardin, Midyat, Dara, Diyarbakır

TUR PROGRAMI

1. Gün Antalya - Diyarbakır - Midyat - Mardin

Antalya Havalimanında 05.45’da buluşuyoruz. SunExpress Havayolları’nın tarifeli uçağıyla 06.45’de Diyarbakır’a uçuyoruz. 08.40’ta varıyoruz ve alanda bekleyen rehberimizle buluşarak gezimize başlıyoruz. İlk durağımız olan Batman’da öğle yemeği molası sonrasında antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle nehri tarafından hayat verilen, Ilısu Baraj suları yükselmesi sebebiyle Antik Halfeti Kalesi ve çevresini panoramik olarak görüyoruz. Ardından çok önemli bir dini merkez olan Deyr-ul Umur (Mor Gabriel) Manastırı’na gidiyoruz. Kilise; Midyat Resuller, Kırk Şehit, Meryem Ana, Mor Samuel gibi ibadethaneleri de içerisinde barındırmaktadır. Daha sonra Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşkelerinden Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini göreceğiz. Sıla dizisi ile tanınan Midyat’ta verilen serbest zamanın ardından ayrılıp Mardin'e otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’deki otelimizde…


2. Gün Mardin

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Deyrulzafaran Manastırı ziyareti ile gezimize başlıyoruz. Burada Sin Mabedi, mezarlık, tıp okulu, kilise, vaftizhane ve teras bölümlerini görüyoruz. Ardından Mardin şehir merkezine geçiyoruz ve bu etkileyici orta çağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapmaya başlıyoruz. Yürüyüş sırasında Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, PTT Evi göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasimiye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Medreseden Mezopotamya ovasının manzarası sizleri büyüleyecek. Serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’deki otelimizde.


3. Gün Mardin - Dara - Diyarbakır - Antalya

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Dara harabelerine gidiyoruz. Bölgede antik çağa ait en iyi kalıntı olan Dara Kentinde su sarnıçları, tapınaklar, mezarlık gezilerimizi yaptıktan sonra vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Burada panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarında Mardin Kapı’yı, Keçi Burcu’nu ve 10 Gözlü Köprü’nün üstünden Dicle havzasını aracımızdan görüyoruz. Artukoğulları döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır gezimize Anadolu’nun ilk, İslam Âlemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulucami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı şairin doğup büyüdüğü ve şimdi müzeye çevrilen Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz.  Sonrasında Diyarbakır Havalimanı'na hareket ediyor ve SunExpress Havayolları’nın tarifeli uçağı ile 20.20’de Antalya’ya hareket ediyoruz, saat 22.05’te Antalya’ya varıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

FİYATLAR&TARİHLER

 • 04 Haziran 2022  * 10 Temmuz 

 • 16 Eylül  * 7 Ekim *  28 Ekim 2022

2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 3.999 TL
Tek Kişilik Oda Farkı:               1000 TL
3 - 12 Yaş Çocuk:                        3.699 TL
0 - 2 Yaş Çocuk:                          300 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Antalya - Diyarbakır - Antalya uçak bileti

 • 4-5* otelde 2 gece konaklama

 • Çevre gezileri

 • Profesyonel rehberlik

 • 2 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği

 • Mesleki sorumluluk sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm öğle yemekleri

 • 3. gün akşam yemekleri

 • Tüm yemeklerde alınan içecekler

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Seyahat sağlık sigortası (80 TL)

NOTLAR

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

•Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

•Tur Programımız minimum 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

•Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

•Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

•Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya kilometrelerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

•3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir

•Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

•Turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

•Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. 

•Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.