Uçakla Antakya Adana Lezzet Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

8 Ekim'den itibaren

2190 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

2 gece 3 gün

Direkt Uçuş
Haftasonu Turu

ROTA

Antakya, Adana, Samandağ, Vakıflı

TUR PROGRAMI

1. Gün Antalya/Adana/Antakya


Antalya Havalimanında 06:15’de buluşma. Sunexpress Havayolları’nın XQ 7630 sefer sayılı uçağı ile 07:25’da Adana’ya uçuş. 08:40’da varış ve alanda bekleyen aracımızla Antakya’ya hareket ediyoruz. Varışta Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi ve Sarimiye Camii, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, Havra ziyareti. Öğle yemeği. (Extra).Yemek sonrası tarihi uzun çarşıda serbest alışveriş zamanı. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi, gezimisin sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz. The Museum Hotel'e yerleşme. Akşam yemeği (extra) Kurtuluş caddesinde bulunan tarihi bir Antakya evinden restore edilerek hazırlanmış bir Restoranda alıyoruz.


2. Gün Antakya / Vakıflı / Samandağ


Sabah kahvaltısının ardından sabah 09.00’da otelimizden Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın karşılaştıkları yer olan Samandağ’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Hz. Musa Ağacı, Türkiye’de Tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü, Kilise Ziyareti ve köy çarşısında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Hz. Hızır Makamını ziyaret ediyoruz. Burada Dervişhan Restoran’da muhteşem deniz ürünlerinin tadına bakıyoruz. (Extra). Yemek sonrası misafirlerimiz sahilde yürüyebilir. Buradan Samandağ’ının göz alabildiğine kumsalları panoramik olarak gördükten sonra, Titus Tünellerini, Beşik Kaya Mezarları gezilerimizi tamamladıktan sonra Samandağı’ndan ayrılıyoruz. Antakya’ya girişte yüksek bir sütunun üstünde oturarak insanların dertlerini dinleyen Aziz Simeon Manastırını ziyaret ediyoruz. Burada ayrıca devasa rüzgâr tribünlerini görme imkânı da buluyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz.  Akşam yemeği (extra) Kurtuluş caddesinde bulunan tarihi bir Antakya evinden restore edilerek hazırlanmış bir Restoranda alıyoruz.


3. Gün Antakya / Adana / Antalya


Kahvaltı sonrası Adana’ ya doğru yola çıkıyoruz. Adana Taş köprü kentin en önemli simgelerinden biridir. Seyhan Irmağı ile ikiye ayrılan Adana kent merkezinin iki merkez ilçesi Seyhan ve Yüreğir’ i birbirine bağlamaktadır. 2000’li yıllarda geçirdiği onarımdan sonra köprü araç trafiğine kapatılmış olup günümüzde sadece yaya trafiğine açılan köprü Adana’nın önemli simgelerindendir. Sabancı Merkez Cami, Adana’nın Reşatbey semtinde, Merkez Park’ın güneyinde ve Seyhan Nehri’nin batı kıyısında yer alan Camii 1998 yılında hizmete açılmıştır. Adana’nın önemli Camilerinden ve 16 yy.’dan kalma tarihi bir Cami olan Ulu Cami’ de ziyaret etikten sonra  (extra )Öğle yemeğimizi almak için gezimize ara veriyoruz.  Tarihi Taş Köprü yanında bulunan Adana Otantik Kazancılar çarşısı, Türkiye’nin ilk sinema müzesi olan Yeşilçam Müzesi ve Adana Atatürk Evi Müzesi gezip göreceğimiz yerler arasındadır. Adana tarihini günümüze taşıyan, Adana’ nın en eski yerleşim yerlerinden olan Tepebağ Otantik Adana evleri görüyoruz. Yemek sonrasında panoramik şehir turu yaparak Seyhan Barajı’na doğru yola çıkıyoruz. Seyhan Barajı, eski Adana'nın 15 km yukarısında 850.000 dönüm araziyi ve Adana'yı Seyhan Nehri'nin sebep olabileceği su baskınından kurtarmak amacı ile yapılan toprak dolgu tipi barajdır. Seyhan nehri baraj gölü kenarında bici bici ve şalgam molası verip nehir kenarında çay ve kahve içerek yorgunluk atıyoruz. Sonrasında Adana Havalimanı'na hareket ediyor ve Sunexpress Havayolları’nın XQ 7711 sefer sayılı uçağı ile 21:25’da Antalya’ya hareket ediyoruz, saat 22:35’de Antalya’ya varıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

FİYATLAR&TARİHLER

8 Ekim; 12, 26 Kasım, 10 Aralık 2021

2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 2.190 TL
Tek Kişilik Oda Farkı 650 TL
3 - 12 Yaş Çocuk 1.990 TL
0 - 2 Yaş Çocuk 200 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Antalya – Adana - Antalya  Pegasus/SunExpress Havayolları gidiş dönüş uçak bileti

  • Lüks aracımız ile özel ulaşım

  • 2 gece The Museum Hotel'de konaklama

  • 2 sabah kahvaltısı

  • Rehberlik hizmeti

  • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Seyahat sigortası (40 TL)

  • Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

  • Müze ve ören yeri giriş ücreti

NOTLAR

· Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur’da saklıdır.

· Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.

· Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

· Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.