Uçakla Elazığ Malatya Tunceli Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

7, 28 Ekim 2021

2290 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

3 gece 4 gün

Direkt Uçuş

ROTA

Tunceli, Elazığ, Harput, Malatya, Ovacık, Kemaliye

TUR PROGRAMI

1. Gün: ANTALYA – MALATYA

Sabah 10:00’da Antalya Havalimanında buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları ile saat 11:00’de Malatya’ya hareket ediyoruz. Saat 12:20’de varıyoruz ve turumuza Şire pazarında Malatya sofrasının  nefis yemeklerini tattıktan sonra kayısı başta olmak üzere Malatya yöresel ürünleri alışverişi ile başlıyoruz. Malatya Şehir Müzesi, Kernek Şelalesi ve eski Malatya evlerinin en güzel örneklerinden olan, şehrin kültür, sanat ve etnografik örneklerini görebileceğiniz Beşkonaklar’ı, Atatürk’ün Malatya’ya ilk geldiği zaman bir gece kaldığı eski Atatürk Evi’ni gezdikten sonra otelimize yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme. Konaklama Divalin Otel'de.


2. Gün: MALATYA - KEMALİYE - ELAZIĞ

Kahvaltı sonrası önce Kemaliye’ye gidiyoruz. İlk durağımız yol güzergahımızdaki Recep Yazıcıoğlu Köprüsü olacak. Sonrasında ” Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirinin yazıldığı Apçağa köyünü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kemaliye’de yemek molası ve Amerika’da bulunan Grand Kanyonunun ardından dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen Karanlık Kanyon ve Fırat Nehri’nin dağları delerek oluşturduğu ,yer yer 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan,yapımı bir kısmı elle olmak üzere 132 yıl süren Taş Yol ve tünellerinde unutulmayacak bir  Jeep Safari  yapıyoruz.(extra 40 TL)


Dut ile ceviz’in birlikte ezilmesi ile yapılan Lök tatlısı alabileceğiniz Lökhane,ve Kemaliye evlerini görebileceğiniz serbest zaman ardından Elazığ’a doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en büyük 2. barajı olan Keban Hidroelektrik Santrali’ni görebileceğimiz noktada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından doğal bir su kaynağından çıkan Çırçır Şelalesi’ne gidiyoruz. Daha sonra Elazığ’da otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve dinlenme otelimizde... Konaklama Marathon Otel'de.


3. Gün: ELAZIĞ - TUNCELİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrasında,otelimizden ayrılıyor,Keban Baraj Gölü kıyısında feribota biniyoruz, adacık üzerinde bulunan tarihi Pertek Kalesi’ni panoramik olarak göreceğimiz kısa yolculuğun ardından Tunceli-Pertek iskelesine geçiyoruz.

Hozat ilçesi üzerinden Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz. Alevi-Bektaşi geleneklerine göre mum yakılan, dualar edilen, Munzur Baba efsanesinin anlatıldığı gözelerdeki manzara ve doğal güzellikleri keşfedeceğimiz,lezzetli Alabalık ve yayla etlerini tadabileceğiniz öğle yemeği(ekstra) sonrasında ekolojik tarımsal ürünleri ve yönetimi sebebiyle meşhur Ovacık ilçesine gidiyoruz. Belediye satış mağazasında dileyenler yöresel ürün alışverişi yapabilirler. Munzur Milli Vadisi boyunca yapacağımız yolculuk sonrasındaki Alevilik inanç ve kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağımız Tunceli Cemevi ziyaretimizin ardından Tunceli'deki otelimize yerleşme,akşam yemeği ve dinlenme.Dileyenler merkezde yöre insanı ile sohbet edebilir, alışveriş yapabilirler. Konaklama Grand Şaroğlu Otel'de.


4. Gün: ELAZIĞ-MALATYA - ANTALYA

Sabah kahvaltısı ardından otelimizden ayrılarak,M.Ö. 20. Yüzyıl’dan itibaren tarihi kalıntılara sahip Harput kentiyle yani eski Elazığ ile gezimize başlıyoruz. Artukluların ünlü hükümdarı Balak (Belek) Gazi Anıtı ve Elazığ şehir manzarasında çay- kahve molamızın ardından Harput sokaklarında yürüyerek, Kurşunlu Cami,Arap Baba Türbesi, Sare Hatun Cami ve Cimşit Hamamı, Pisa Kulesi’ni andıran minaresi ile Anadolu’nun ilk Ulu Camilerinden olan Harput Ulu Camii’ni geziyoruz.Süt Kalesi olarak da anılan tarihi Harput Kale manzarasını fotoğrafladıktan sonra Harput'tan ayrılıyor, Elazığ’ın meşhur Öküzgözü üzümlerinden yapılan şarapları tatmak ve alışveriş yapmak için Eskibağlar Şarapçılık'a uğruyoruz.Ardından Hazar Gölü’ne gidiyor,öğle yemeği, Tekne gezisi( Ekstra) ve çay-kahve molası sonrasında Malatya Havalimanı’na geçiyoruz. SunExpress Havayolları ile 22:20’te Antalya’ya uçuyoruz. Turumuzun sonu...

FİYATLAR&TARİHLER

 • 07, 28 Ekim 2021


2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 2290 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 400 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-06 Yaş Çocuk (otelde 2 yetişkinin yanında) 1490 TL

06-12 Yaş Çocuk (otelde 2 yetişkinin yanında) 1990 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Antalya - Malatya - Antalya SunExpress Havayolları gidiş dönüş uçak bileti

 • Lüks aracımız İle özel ulaşım

 • 3 gece 3-4* otel konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği

 • Hijyen paketi

 • Rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Seyahat sigortası 40 TL

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücreti

NOTLAR

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur’da saklıdır.

 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.

 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

 • Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.