Uçakla Elazığ Malatya Tunceli Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

24 Mayıs 2021'den itibaren

1999 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

3 gece 4 gün

Direkt Uçuş
Haftaiçi Turu

ROTA

Tunceli, Elazığ, Harput, Malatya, Ovacık

TUR PROGRAMI

1. Gün: Antalya - Diyarbakır - Harput - Elazığ


Sabah 06:00’da Antalya Havalimanı’nda buluşuyoruz. SunExpress Havayolları ile saat 07:00’de hareket ediyoruz. Saat 08:40’te Diyarbakır Havalimanı’nda bizi bekleyen rehberimizle buluşuyoruz ve öncelikle Elazığ’a doğru yola çıkıyoruz. M.Ö. 20 YY.’dan itibaren tarihi kalıntılara sahip Harput kenti yani eski Elazığ ile gezimize başlıyoruz. Harput’ta Artuklularının ünlü hükümdarı Balak (Belek) Gazi Anıtı’nı gördükten sonra tepeden Elazığ şehir manzarasını izliyoruz. Ardından Harput sokaklarında yürüyerek, Arap Baba Türbesi, Sare Hatun Cami ve Cimşit Hamamı, Kurşunlu Cami, Pisa Kulesini andıran minaresi ile Anadolu’nun ilk Ulu Camilerinden olan Harput Ulu Camii’ni geziyoruz. Ev hanımlarının ellerinden çıkma, yöre kültürüne ait hediyeliklerin satıldığı El Emeği Göz Nuru Çarşısı çevresinde verilecek serbest zamanda Süt Kalesi olarak da anılan tarihi Harput Kalesi manzarasında alışveriş yapabilir, çay ve kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Turumuzu tamamladıktan sonra Elazığ kent merkezinde konaklayacağımız otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve dinlenme otelimizde.


2. Gün: Elazığ - Tunceli


Sabah kahvaltısının ardından Elazığ’daki otelimizden ayrılıyoruz ve yola koyuluyoruz. Keban Baraj Gölü kıyısında feribota binerek adacık üzerinde bulunan tarihi Pertek Kalesi’ni panoramik olarak göreceğimiz kısa yolculuk sonrasında Tunceli’nin Pertek ilçesine geçiyoruz. Tunceli merkezinden, Munzur Çayı boyunca uzanan Munzur Vadisi yolundan Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz. Alevi-Bektaşi geleneklerine göre mum yakılan, dualar edilen, Munzur Baba efsanesinin anlatıldığı gözelerdeki manzara ve doğal güzellikleri keşfedeceğimiz serbest zaman sonrasında ekolojik tarımsal ürünleri ve yönetimi sebebiyle meşhur Ovacık ilçesine devam ediyoruz. Belediye satış mağazasında dileyenler yöresel ürün alışverişi yapabilirler. Vejetaryen yemekleri ile meşhur Küba Cafe’de alacağımız öğle yemeğimizin ardından Munzur Vadisi Milli Parkı’na gidiyoruz. Burada serbest zamanın ardından Alevilik inanç ve kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağımız Tunceli Merkez Cemevi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında şehir içinde kısa bir alışveriş yapıyoruz ve yöre insanı ile sohbet etme imkanı buluyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme Tunceli’de otelimizde...


3. Gün: Tunceli - Elazığ - Malatya


Sabah kahvaltısının ardından tekrar feribot ile Elazığ tarafına geçiyoruz ve Hazar Gölü’ne gidiyoruz. Tekne gezisi ve çay-kahve molasının ardından Elazığ’ın meşhur Öküzgözü üzümlerinden yapılan şarapları için Eskibağlar Şarapçılık’a uğruyoruz. Fırat Nehri üzerinde kurulu Atatürk Barajı’ndan sonraki Türkiye’nin en büyük 2. barajı olan Keban Hidroelektrik Santrali’ni görebileceğimiz seyir terasında fotoğraf molası veriyoruz. Ardından doğal bir su kaynağından çıkan Çırçır Şelalesi’ne gidiyoruz. Öğle yemeğimizde şelale alabalık tesislerinde, birbirinden farklı hazırlanmış alabalık menüsünden seçim yapabilirsiniz. Buradaki serbest zaman sonrasında Elazığ merkeze dönüyoruz. Elazığ’da Kapalı Çarşı'ya uğruyoruz. Burada yöreye has Ağın leblebisi, baharat çeşitleri, Şavak tulum peyniri, Çedene kahvesi, Melengiç kahvesi, Orcik cevizli sucuk ve Bastık alışverişi yapabilirsiniz. Daha sonra Malatya’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Malatya’da otelimizde.


4. Gün: Malatya - Antalya


Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz ve Malatya turumuza başlıyoruz. Eski Malatya olarak anılan Battal Gazi ilçesine gidiyoruz ve burada Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde adı geçen Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı ziyareti ediyoruz. Ardından Malatya şehir merkezini, Kernek Şelalesi’ni ve ardından eski Malatya evlerinin en güzel örneklerinden olan, şehrin kültür, sanat ve etnografik örneklerini görebileceğiniz Beşkonaklar’ı, son olarak da Atatürk’ün Malatya’ya ilk geldiği zaman bir gece kaldığı eski Atatürk Evi’ni gezerek Malatya Havalimanı’na geçiyoruz. SunExpress Havayolları ile 13:00’te Antalya’ya uçuyoruz. Turumuzun sonu…

FİYATLAR&TARİHLER
 • 24 Mayıs; 14, 28 Haziran 2021


2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 1999 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 240 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-06 Yaş Çocuk (otelde 2 yetişkinin yanında) 1299 TL

06-12 Yaş Çocuk (otelde 2 yetişkinin yanında) 1899 TL


 • 12 Temmuz 2021


2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 2199 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 240 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-06 Yaş Çocuk (otelde 2 yetişkinin yanında) 1499 TL

06-12 Yaş Çocuk (otelde 2 yetişkinin yanında) 1999 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Antalya - Diyarbakır / Malatya - Antalya SunExpress Havayolları gidiş dönüş uçak bileti

 • Lüks aracımız İle özel ulaşım

 • 3 gece 3-4* otel konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği

 • Hijyen paketi

 • Rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Seyahat sigortası

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücreti

NOTLAR
 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur’da saklıdır.

 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.

 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

 • Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.