Uçakla Elazığ Malatya Tunceli Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

12 Ağustos 2021'den itibaren

2160 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

3 gece 4 gün

Direkt Uçuş

ROTA

Tunceli, Elazığ, Harput, Malatya, Ovacık, Kemaliye

TUR PROGRAMI

1. Gün: ANTALYA – MALATYA


Sabah 10:00’da Antalya Havalimanında buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları ile saat 11:00’de Malatya’ya hareket ediyoruz. Saat 12:20’de varıyoruz ve Malatya turumuza başlıyoruz. Malatya Şehir Müzesi, Kernek Şelalesi ve eski Malatya evlerinin en güzel örneklerinden olan, şehrin kültür, sanat ve etnografik örneklerini görebileceğiniz Beşkonaklar’ı, Atatürk’ün Malatya’ya ilk geldiği zaman bir gece kaldığı eski Atatürk Evi’ni gezdikten sonra, Şire pazarında, alışverişlerimizi yapıyoruz. Daha sonra otelimize yerleşme.


2. Gün: MALATYA - KEMALİYE - ELAZIĞ


Kahvaltı sonrası önce Kemaliye’ye gidiyoruz. İlk durağımız yol güzergahımızdaki Recep Yazıcıoğlu Köprüsü olacak. Sonrasında ” Ahmet Kutsi Tecer’in ünlü “Orda Bir Köy Var Uzakta” şiirinin yazıldığı Apçağa köyünü ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kemaliye’de yemek molası ve Amerika’da bulunan Grand Kanyonunun ardından dünyanın en büyük ikinci kanyonu olarak bilinen Karanlık Kanyon ve Fırat Nehri’nin dağları delerek oluşturduğu yer yer 800 metrenin üzerine çıkan, sarp ve dik yamaçların kıyısı boyunca uzanan bu yolda Jeep Safari yapıyoruz.(extra 40 TL)

Ardından Elazığ’a doğru yola çıkıyoruz. Türkiye’nin en büyük 2. barajı olan Keban Hidroelektrik Santrali’ni görebileceğimiz noktada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından doğal bir su kaynağından çıkan Çırçır Şelalesi’ne gidiyoruz. Daha sonra Elazığ’da otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve dinlenme otelimizde...


3. Gün: ELAZIĞ - TUNCELİ


M.Ö. 20. Yüzyıl’dan itibaren tarihi kalıntılara sahip Harput kentiyle yani eski Elazığ ile gezimize başlıyoruz. Artuklularının ünlü hükümdarı Balak (Belek) Gazi Anıtı ve Elazığ şehir manzarası molamızın ardından Harput sokaklarında yürüyerek, Arap Baba Türbesi, Sare Hatun Cami ve Cimşit Hamamı, Kurşunlu Cami, Pisa Kulesi’ni andıran minaresi ile Anadolu’nun ilk Ulu Camilerinden olan Harput Ulu Camii’ni geziyoruz. Ev hanımlarının ürettiği, yöre kültürüne ait hediyeliklerin satıldığı El Emeği Göz Nuru Çarşısıçevresinde verilecek serbest zamanda Süt Kalesi olarak da anılan tarihi Harput Kalesi manzarasında alışveriş yapabilir, çay ve kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Turumuzu tamamlayarak Elazığ merkezde konaklayacağımız otelimize devam ediyoruz.

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Keban Baraj Gölü kıyısında feribota biniyoruz ve adacık üzerinde bulunan tarihi Pertek Kalesi’ni panoramik olarak göreceğimiz kısa yolculuğun ardından Tunceli’nin Pertek ilçesine geçiyoruz. Tunceli merkezinden, Munzur Çayı boyunca uzanan Munzur Vadisi yolundan Munzur Gözeleri’ne gidiyoruz. Alevi-Bektaşi geleneklerine göre mum yakılan, dualar edilen, Munzur Baba efsanesinin anlatıldığı gözelerdeki manzara ve doğal güzellikleri keşfedeceğimiz serbest zaman sonrasında ekolojik tarımsal ürünleri ve yönetimi sebebiyle meşhur Ovacıkilçesine gidiyoruz. Belediye satış mağazasında dileyenler yöresel ürün alışverişi yapabilirler. Vejetaryen yemekleri ile meşhur Küba Cafe’de alacağımız öğle yemeğimizin ardından Munzur Vadisi Milli Parkı’na gidiyoruz, serbest zaman sonrasında Alevilik inanç ve kültürünü yakından tanıma fırsatı bulacağımız Tunceli Cemevi ziyaretimizin ardından Tunceli merkezde alışveriş, yöre insanı ile sohbet yapabileceğiniz zaman sonrasında, baraj suları altında kalan camilerin taşındığı Pertek ilçesine varıyoruz, özel dondurmalarından tatmanızı öneriyoruz. Günlük turumuzu tamamlayıp Tunceli de otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme.


4. Gün: MALATYA - ANTALYA


Sabah kahvaltısı ardından otelimizden ayrılarak Elazığ’ın meşhur Öküzgözü üzümlerinden yapılan şarapları için Eskibağlar Şarapçılık'a uğruyoruz. Daha sonra Hazar Gölü’ne gidiyoruz. Extra Tekne gezisi (30 TL)  ve çay-kahve molası ardından Buradaki serbest zaman sonrasında Malatya Havalimanı’na geçiyoruz. SunExpress Havayolları ile 22:20’te Antalya’ya uçuyoruz. Turumuzun sonu...

FİYATLAR&TARİHLER

 • 12 Ağustos; 2, 9 Eylül 2021


2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 2160 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 480 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-06 Yaş Çocuk (otelde 2 yetişkinin yanında) 1200 TL

06-12 Yaş Çocuk (otelde 2 yetişkinin yanında) 1900 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Antalya - Malatya - Antalya SunExpress Havayolları gidiş dönüş uçak bileti

 • Lüks aracımız İle özel ulaşım

 • 3 gece 3-4* otel konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği

 • Hijyen paketi

 • Rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Seyahat sigortası 40 TL

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücreti

NOTLAR

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur’da saklıdır.

 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.

 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

 • Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.