Uçakla Mardin Turu

TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

9 Nisan 2021'den itibaren

1499 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

2 gece 3 gün

Direkt Uçuş
Haftasonu Turu

ROTA

Mardin, Midyat, Dara, Diyarbakır, Hasankeyf

TUR PROGRAMI

1. GÜN Antalya - Diyarbakır - Midyat - Mardin


Antalya Havalimanında 06.00’da buluşuyoruz. SunExpress Havayolları’nın tarifeli uçağıyla 07.00’de Diyarbakır’a uçuyoruz. 08.40’ta varıyoruz ve alanda bekleyen rehberimizle buluşarak gezimize başlıyoruz. İlk durağımız olan Batman’da öğle yemeği molası sonrasında antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle nehri tarafından hayat verilen, Ilısu Baraj suları yükselmesi sebebiyle Antik Halfeti Kalesi ve çevresinin panoramik seyredeceğimiz Hasankeyf’i görüyoruz. Ardından çok önemli bir dini merkez olan Deyr-ul Umur (Mor Gabriel) Manastırı’na gidiyoruz. Kilise; Midyat Resuller, Kırk Şehit, Meryem Ana, Mor Samuel gibi ibadethaneleri de içerisinde barındırmaktadır. Daha sonra Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşkelerinden Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini göreceğiz. Sıla dizisi ile tanınan Midyat’ta verilen serbest zamanın ardından ayrılıp Mardin'e otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’deki otelimizde…

2. GÜN Mardin


Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Deyrulzafaran Manastırı ziyareti ile gezimize başlıyoruz. Burada Sin Mabedi, mezarlık, tıp okulu, kilise, vaftizhane ve teras bölümlerini görüyoruz. Ardından Mardin şehir merkezine geçiyoruz ve bu etkileyici orta çağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapmaya başlıyoruz. Yürüyüş sırasında Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, PTT Evi göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasimiye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Medreseden Mezopotamya ovasının manzarası sizleri büyüleyecek. Serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’deki otelimizde.

3. GÜN Mardin - Dara - Diyarbakır - Antalya


Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Dara harabelerine gidiyoruz. Bölgede antik çağa ait en iyi kalıntı olan Dara Kentinde su sarnıçları, tapınaklar, mezarlık gezilerimizi yaptıktan sonra vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Burada panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarında Mardin Kapı’yı, Keçi Burcu’nu ve 10 Gözlü Köprü’nün üstünden Dicle havzasını aracımızdan görüyoruz. Artukoğulları döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır gezimize Anadolu’nun ilk, İslam Âlemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulucami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı şairin doğup büyüdüğü ve şimdi müzeye çevrilen Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi’ni ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz.  Sonrasında Diyarbakır Havalimanı'na hareket ediyor ve SunExpress Havayolları’nın tarifeli uçağı ile 20.20’de Antalya’ya hareket ediyoruz, saat 22.05’te Antalya’ya varıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

FİYATLAR&TARİHLER

9 Nisan; 21, 28 Mayıs; 4, 11, 18, 25 Haziran; 2, 9 Temmuz; 10 Eylül 2021

2 ya da 3 kişilik odada kişi başı 
1499 TL
3/11 yaş çocuk 1299 TL
Tek kişilik oda farkı 250 TL

0-2 yaş çocuk 200 TL


14 Mayıs 2021 (Ramazan Bayramı)

2 ya da 3 kişilik odada kişi başı 
1699 TL
3/11 yaş çocuk 1499 TL
Tek kişilik oda farkı 250 TL

0-2 yaş çocuk 200 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Antalya - Diyarbakır - Antalya uçak bileti

 • 4* otelde 2 gece konaklama

 • Çevre gezileri

 • Profesyonel rehberlik

 • 2 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği

 • Mesleki sorumluluk sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Tüm öğle yemekleri

 • 3. gün akşam yemeği

 • Tüm yemeklerde alınan içecekler

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Seyahat sağlık sigortası

NOTLAR
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • Tur Programımız minimum 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.
TURLARDAN HABERDAR OLUN
GÜNCEL TURLAR
mgds.png

Çağlayan Mah. Fener Cad. Safir Sit. B Blok D:1 Antalya
+90 242 243 77 96 / +90 505 590 03 63 / info@magidostur.com.tr

BİLGİLER
 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Instagram
 • LinkedIn - Gri Çember

© 2020 Her hakkı saklıdır. Magidos Turizm A grubu bir seyahat acentasıdır. Belge No A-6634