Uçakla ve Trenle Kars Erzurum Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

16 Aralık 2021'den İtibaren

2.899 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

3 Gece 4 Gün

THY ile

ROTA

Kars,Sarıkamış,Çıldır,Ani,Erzurum

TUR PROGRAMI

1.GÜN  ANTALYA - KARS

Antalya HL İçhatlar terminalinde saat 05:00’de buluşma. THY ile 06:00’de İstanbul/Ankara aktarmalı Kars’a uçuş. Değerli misafirlerimizi Kars Havalimanında rehberimiz ve aracımızla karşılıyor ve Allahuekber dağları eteklerindeki Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Osmanlı Ordusu ile Rus İmparatorluk Orduları arasında 22 Aralık 1914 – 05 Ocak 1915 yılında Sarıkamış Dağlarında 80.000 Mehmetçiğimizin donarak ölmesine neden olan Sarıkamış Harekâtını rehberimizden dinledikten sonra, Sarıkamış Şehitlik Abidesini görüyoruz. Şehitlikten ayrılıyor, Sarıkamış Merkezinde teneke mahallenin hemen üzerinde 19. yy sonlarında Rus Çarı 2. Nikola tarafından hiç çivi kullanılmadan yaptırılan Katerina Köşkünü, eski vagon tamir istasyonlarını ve Sarıkamış’ta şehitlerimizi anma törenleri için yapılan binaları görüyoruz. Kayak Merkezinde serbest zaman sonrası  ve Kars’a hareket ediyoruz. Konaklama KARS,

2.GÜN  CILDIR GÖLÜ – KARS ÂŞIK ATIŞMASI & KAFKAS EĞLENCESİ

Kahvaltımızı alıyor, Rotamızı Doğu Anadolu’nun ikinci büyük gölü olan ve kış aylarında donması ile ünlü Çıldır Gölü’ne çeviriyoruz. Efsanelere konu olan Çıldır Gölünde yürüyüşümüzü tamamlıyor, buzları keserek açılan deliklerden yöre halkının tabiri ile sarıbalık yani aynalı sazan balığı yakalayanları görüyor, öğle yemeğimizi Atalay’ın Balık Evinde alıyoruz. Yemek sonrasında bizler için hazırlanan Atlı Kızaklar ile göl üzerinde gezimizi tamamlıyor ve Rusların inşa ettiği Baltık Mimarisindeki eski evleri, 12 Havariler Kilisesi, Harakani Hazretleri’nin Türbesini geziyor, Kars Çayı’nın kenarında Kars Kalesi eşliğinde şehir merkezinde serbest zaman diyoruz. Akşam yemeğinin alınmasının ardından, Kafkas Gecesi ile Âşık Atışmasına katılıyoruz. Konaklama KARS

3. GÜN  ANİ HARABELERİ –KARS ŞEHİR TURU

Kahvaltımızı alıyor, Arpaçay kenarında İpek Yolu üzerinde kurulmuş olan bir zamanlar 100 bin nüfusa ulaşmış olan Ani Antik Kentini görmeye gidiyoruz. 24 farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış “Mabetlerin Şehri “ olarak da adlandırılan Ani Antik Kenti’nde her inanışı göre inşa edilen yapıları görüyoruz. ( Tigran Kilisesi, Büyük Katedral, Ebu Menuçehr Cami, Ateşgede Tapınağı… Vb ) Ani Kenti gezimizi tamamladıktan sonra Kars şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir merkezinde Fethiye Camisi’ni ( Nevski Kilisesi ) görüyor öğle yemeğimizi Kars yöresine özgü tatlardan Pörtletme ve daha birçok Kars lezzetleri şeklinde alıyoruz. Yemeğimizin alınmasının ardından Anadolu’da kurulan ilk Türk Cumhuriyeti Cenubi Garbi Kars Kafkas Cumhuriyeti’ne ev sahipliği yapmış Kars’taöncelikle Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ni geziyoruz. Sarıkamış Harekâtını anlatan müzeyi rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra otelimize dönüş. Konaklama Kars.

4. GÜN  TRENLE KARS-ERZURUM SEYAHATİ – ERZURUM ŞEHİR TURU

Otelimizde erken alacağımız kahvaltının ardından, Kars Garı’na gidiyor, saat 08.00 de hareket edecek olan TCDD Doğu Ekspresi’ndeki Pulmanlı Vagonlardaki yerimizi alıyoruz. Doğu Ekspresi ile Allahuekber Dağları’nın eteklerindeki yolculuğumuzda, ıssız beyazlığın ortasında harika görüntülere tanıklık ederek 5 saatlik yolculuk sonunda Erzurum’a varıyoruz. Erzurum Garı’nda bizleri bekleyen aracımızla buluşuyor öğle yemeğimizi Erzurum yöresel tatlarından olan Çağ Kebabı ve Kadayıf Dolması şeklinde alıyoruz. Yemek sonrası Dadaş Şehrive Anadolu’nun En Yüksek Şehriünvanlı Erzurum’da; Anadolu Selçuklu dönemine ait Ulu Camii, Lala Paşa Camisi, Üç Kümbetler, Çifte Minareli Medresesi, Erzurum Kalesi ve Saat Kulesini geziyor, Yakutiye Medresesi ve Taşhanziyaretleri sonrasında, çaylarımızı Erzurum Evlerinde alıyoruz. Şehir turumuzu tamamlıyor ve siz değerli misafirlerimizi Erzurum Havalimanına transfer ediyoruz. THY ile 21:40’da İstanbul /Ankara aktarmalı Antalya’ya uçuş ve gezimizin sonu…

FİYATLAR&TARİHLER

 • 16 Aralık 2021

2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 2899TL

Tek Kişilik Oda Farkı 400 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-12 Yaş Çocuk 2699 TL


 • 30 Aralık 2021   02 Ocak 2022

2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 3199 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 400 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-12 Yaş Çocuk 2999TL

 

 • 13-16 Ocak 2022 

2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 3099 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 400 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-12 Yaş Çocuk  2899 TL


 • 27-30 Ocak 2022 // 03-06 Şubat 2022 // 17-20 Şubat 2022

2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 3299 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 400 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-12 Yaş Çocuk 2999 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 •  THY ile Antalya/Kars /Erzurum / Antalya uçak bileti

 •  Kars Erzurum  Doğu Ekspresi,  Pulman koltuk Bileti

 •  Programda yer alan geziler, Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

 •  3 Gece Kars  4* Sapran Delux Otelde kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama

 •  Mesleki sorumluluk  Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze Örenyeri  Giriş Ücretleri

 • Tüm Öğle yemekleri

 • Otellerdeki yemekler esnasında alınan içecekler

 •  Rehber/Kaptan bahşişleri·

 • Atlı Kızak, Kafkas Gösterileri 

 • Seyahat Sigortası (40 TL)

NOTLAR

İptal İade Şartları

 •  Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar Magidos Tur’da saklıdır.

 • · Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece
  Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.

 •  Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

 •  Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Diğer Tur Bilgileri

· Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • T.C. İçişleri Bakanlığı`nın 20 Ağustos 2021 tarihinde yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi uçuşlarımızda aşılı ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz ( bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.
  Aşısız olan misafirlerimizin ise 6 Eylül 2021 tarihi itibari ile seyahatlerinden önce, numune veriliş saati en fazla son 48 saat içinde olan negatif PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir.
  Hastalığı geçirmemiş, aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunamayan misafirlerimiz iç hat uçuşlarımıza kabul edilmeyecektir.

· Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dahil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri, Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.

· Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

· Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

· Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Magidos Tur kesinlikle sorumlu değildir.

· Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

· Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.

· Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

· Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

· Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

· Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

· Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

· Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

· Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.