Yılbaşı Uçakla Antakya Adana Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

31 Aralık 2021

1899 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

2 gece 3 gün

Direkt Uçuş
Yılbaşı Turu

ROTA

Antakya, Adana, Samandağ, Vakıflı

TUR PROGRAMI

1. GÜN ANTALYA/ADANA/ANTAKYA

 

Antalya Havalimanında 06:00’de buluşma. Sunexpress XQ 7630 ile 07:05’de Adana’ya uçuş. 08:15’de varış ve alanda bekleyen aracımızla Antakya’ya hareket ediyoruz. Varışta Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi ve Sarimiye Camii, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, Havra ziyareti. öğle yemeği. (Extra).Yemek sonrası tarihi uzun çarşıda serbest alışveriş zamanı. Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi, gezimisin sonrasında otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Otelimize yerleşme.Akşam (Extra) Yılbaşı Kutlaması için Sveyka Restaurant’a gidiyoruz. 


2. GÜN ANTAKYA/VAKIFLI /SAMANDAĞ


Sabah kahvaltısının ardından . sabah 09.00’da otelimizden Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın karşılaştıkları yer olan Samandağ’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Hz. Musa Ağacı, Türkiyede Tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü, Kilise Ziyareti ve köy çarşısında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Hz. Hızır Makamını ziyaret ediyoruz. (Extra) Öğle yemeği sonrası misafirlerimiz sahilde yürüyebilir. Buradan Samandağ’ının göz alabildiğine kumsalları panoramik olarak gördükten sonra, Titus Tünellerini, Beşik Kaya Mezarları gezilerimizi tamamladıktan sonra Samandağı’ndan ayrılıyoruz. Antakya’ya girişte yüksek bir sütunun üstünde oturarak insanların dertlerini dinleyen Aziz Simeon Manastırını ziyaret ediyoruz. Burada ayrıca devasa rüzgar tribünlerini görme imkanı da buluyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği (Extra) Kurtuluş caddesinde bulunan tarihi bir Antakya evinden restore edilerek hazırlanmış bir Restaurantta alıyoruz.


3. GÜN ANTAKYA/ADANA/ANTALYA


 Geç Kahvatı sonrası Adana’ ya doğru yola çıkıyoruz. Adana Taş köprü kentin en önemli simgelerinden biridir. Seyhan Irmağı ile ikiye ayrılan Adana kent merkezinin iki merkez ilçesi Seyhan ve Yüreğir’ i birbirine bağlamaktadır. 2000’ li yıllarda geçirdiği onarımdan sonra köprü araç trafiğine kapatılmış olup günümüzde sadece yaya trafiğine açılan köprü Adana’ nın önemli simgelerindendir. Sabancı Merkez Cami, Adana’ nın Reşatbey semtinde, Merkez Park’ ın güneyinde ve Seyhan Nehri’nin batı kıyısında yer alan Camii 1998 yılında hizmete açılmıştır. Adana’nın önemli Camilerinden ve 16 yy.’ dan kalma tarihi bir Cami olan Ulu Cami’ de ziyaret etikten sonra Tarihi Taş Köprü yanında bulunan Adana Otantik Kazancılar çarşısı, Türkiye’ nin ilk sinema müzesi olan Yeşilçam Müzesi, Adana tarihini günümüze taşıyan, Adana’ nın en eski yerleşim yerlerinden olan Tepebağ Otantik Adana evleri görüyoruz. Extra Yemek sonrasında Seyhan Nehri kenarında bici bici ve şalgam molası verip, sonrasında Adana Havalimanı' na hareket ediyor ve Sunexpress XQ 7711 ile 21:45’de Antalya’ya hareket ediyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

FİYATLAR&TARİHLER

 • 31 Aralık 2021

4* Otel                                                                                    5* The Museum Otel

2 /3 Kişilik Odada Kişi Başı: 1899 TL                                              3.590.- TL
Tek Kişilik Oda Farkı: 300 TL                                                           1.500.- TL
2 - 12 Yaş Çocuk: 1699 TL                                                               2.390.- TL
0 - 2 Yaş Çocuk:  200 TL                                                                    200.- TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Antalya - Adana - Antalya uçak bileti

 •  Lüks klimalı araçla ulaşım

 •  Antakya'da 2 gece  kahvaltı dahil konaklama

 • ·Sabah kahvaltıları (2)

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası

 • Tüm çevre gezileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 •  Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 •  Sveyka Restaurant yılbaşı balosu (menü+limitli yerli içkiler)

 •  Öğle ve akşam yemekleri

 •  Seyahat sigortası (40 TL)

NOTLAR

 • *** Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin      iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini      kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü      hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • T.C. İçişleri Bakanlığı`nın 20 Ağustos 2021 tarihinde yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi uçuşlarımızda aşılı ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz ( bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.
  Aşısız olan misafirlerimizin ise 6 Eylül 2021 tarihi itibari ile seyahatlerinden önce, numune veriliş saati en fazla son 48 saat içinde olan negatif PCR test sonucunu ibraz etmesi gerekmektedir.
  Hastalığı geçirmemiş, aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunamayan misafirlerimiz iç hat uçuşlarımıza kabul edilmeyecektir.

 • ***Tur Programımız minimum 14 kişi      katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal      bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği      nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza      bildirilecektir.

 • ***Tur programında isim      belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon      için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat      önce acenteniz tarafından bildirilecektir.***Programda belirtilen iç hat      bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm      uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit      edilmesi zorunludur.

 • ***Fuar, kongre, konser, etkinlik,      spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya      km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun      hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

 • *** 3 Kişilik odalar, otellerin      müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis      edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak      + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed      olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi      ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve      yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2      yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir

 • ***Tur paketine dâhil olan      panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç      içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri      girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar,      programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen      gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her      hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği      takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale      geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu      değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen      noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • ***Turda kullanılacak araç      katılımcı sayısına göre (minibüs/midibüs/otobüs gibi) değişiklik      göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki      müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre      rehber tarafından değiştirilebilir.

 • ***Ekstra turlar katılımcının      isteğine bağlı olup zorunlu değildir.

 • *** Acentemiz, hava yolu ile yolcu      arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli      ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde      saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede      bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi  satın almıştır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.