Gürcistan Turu

KAFKASLARIN ETEKLERİNDEKİ

GÜRCİSTAN’IN 8000 YILLIK ŞARAP BAĞLARI ROTALARINA GİDİYORUZ...


11 mayıs 2021,  29 Haziran 2021, 20 Temmuz 2021,

5 GECE / 6 GÜN 

 
Tur Programı

1.GÜN: TRABZON – NODAR SHERVASHİDZE’S AİLE MAHZENİ -  BATUM

Sabah 05.30’da Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşma. Sun Express / Pegasus XQ7618 nolu saat 06.50 uçuşu ile Trabzon’a hareket ediyoruz. Saat 08.35 de Trabzon Havalimanı’na iniyor, rehberimiz ve aracımızla buluşuyor, kahvaltı için restoranımıza gidiyoruz. Kahvaltı sonrasında Sarp Sınır Kapısı geçişi ve St. Andrew Heykeli ve Gonia Hisarını görüyoruz. Şarap bağları ile ünlü Adjaristskali Köyü’ndeki Şarap Evinde öğle yemeği.  Şarap yapım süreçlerini, üzüm bağları, şarap mahzenlerini gezdikten sonra, Pirveli Köyü’ndeki Nodar Shervashidze’s Aile Mahzenine gidiyor, Ojaleshi, Chkhaveri Yerel Şaraplarını tadıyor, mahzeni ve bağlarını geziyor, Batum’daki otelimize yerleşme. Akşam yemeğinin alınması sonrasında, Batum şehir merkezinde serbest zaman. Konaklama  Batum Otelimizde…

 

2.GÜN:  SURAMİ –MTSKHETA JVARİ MANASTIRI - ŞARAP MAHZENLERİ – TİFLİS

Kahvaltı sonrasında Kutaisi’yi detaylı gezeceğiz diyor, Surami’de Gürcü ekmeği Nazuki’nin tadına bakıyor, demir fabrikaları ile ünlü Zestafoni’de, öğle yemeğinin ardından, tarih kokan şehir Mtskheta’ya ulaşıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Svetitskhoveli'yi ve Jvari Manastırını gezdikten sonra Saguramo Köyü’ndeki Thadeus Guramishvili Tarihi Şarap Mahzenlerine ( Wine Cellar) gidiyor, yerel lezzetler eşliğinde şarapları tadıyoruz. / 2. Alternatif: Gürcistan şarap yapımının gelenekleri ve sırları hakkında büyüleyici bir fikir edinmek için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan şarap şirketi Chateau Mukhrani'ye gezi. Muhteşem mahzenlerin ve üzüm bağlarının arasında turumuzu tamamlıyoruz. Tiflis’e otelimize hareket ediyoruz. Extra Akşam yemeği yerel restoranda alınması sonrasında, Konaklama TİFLİS ...

 

3.GÜN:  TAM GÜN TİFLİS ŞEHİR TURU – TELAVİ  

Kahvaltı sonrası Tiflis turumuza; Mtkhvari Nehri kenarına kurulmuş Sülfür Hamamları, Metekhi Kilisesi, Vakhtang Gorgasali’nin Heykeli, Haydar Aliev Parkı, Juma (Cuma) Camisini görüyor, “Mtatsminda’ya” Teleferikle çıkıp, Kartlis Deda Heykeli eşliğinde Tiflis’i kuşbakışı izliyoruz. Tarihi değere sahip eşyayı görebileceğiniz Vernisaj (Antikacılar) Pazarı, Gabriadze Kukla Tiyatrosu’nun hemen yanında bulunan Saat Kulesi’ni ziyaret ediyor, Rustavalli Caddesi’ndeki Parlamento, Posta, Opera, Filarmoni Binalarını ve caddenin sonundaki “Lenin Meydanı” yeni adıyla Özgürlük Meydanı’ndaki St. George’un Heykeli’ni fotoğraflıyoruz.  Gürcü dirilişinin, sembolü 84 m yüksekliğindeki Holy Trinity (SAMEBA) Katedralini geziyor, şehrin mistik manzarasını izledikten sonra, Telavi’ye otelimize yolculuğumuza başlıyoruz. Otele yerleşme sonrasında yerel restoranımızda extra akşam yemeğinin alınması. Konaklama Telavi…

 

4.GÜN: KVARELİ – KİNDZMARAULİ ŞARAP EVİ - SİNGHAGHİ – PHEASANT’S TEARS ŞARAP MAHZENİ

Kahvaltı sonrası, Kvareli’ye hareket ediyoruz. İlk durağımız Kindzmarauli Corporation Wine House. Gürcistan’ın en ünlü şaraplarından olan Kindzmarauli şarapların nasıl yapıldığını ve hangi evrelerden geçtiğini gördükten sonra restore edilen sokakları, şarapçılığı ve halıcılığı ile ünlü Âşıklar Şehri Singhaghi’ye varıyor, öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Kraliyet Kalesini, Niko Pirosmali ve Etnografya Müzesi’ni geziyor, Pheasant’s Tears Şarap Evi’nde, şarap mahzeni, halı ve kilim odalarını ziyaret ediyor, şaraplarımızı tadıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası Telavi’ye otelimize yolculuğumuza başlıyoruz. Otele yerleşme sonrasında yerel restoranımızda extra akşam yemeğinin alınması. Konaklama  Telavi….

 

5.GÜN: STALİN MÜZESİ – KUTAİSİ BAGRATİ MANASTIRI – BATUM

Kahvaltı sonrası Telaviden ayrılıyor, Gori’ye gidiyor, Stalin’e ait eşyaları, belgeleri, kendisine sunulan hediyeleri göreceğimiz Stalin Müzesini geziyoruz. Stalin’in doğduğu evi ziyaret edip, yolculuklarında kullandığı Vagonu fotoğraflıyor, Kutaisi’ye hareket ediyoruz. Kutaisi’de, Colchis Çeşmesi, Opera Drama ve Tiyatro Binasını ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki Bagrati Manastırını geziyor, öğle yemeğimizi Rioni Nehri kenarındaki restoranımızda aldıktan sonra, Batum’a yolcuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Batum Otelimizde.

 

6.GÜN: BATUM ŞEHİR TURU - ANTALYA UÇUŞU

Kahvaltı sonrası Batum şehir turumuzda; 130 m yükseklikteki Alfabe Kulesi, Kurban Said’in başyapıtı ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykeli, Su ve Işık Gösterilerini izledikten sonra, Poseidon’un Bronz Heykeli, Neptün Meydanı ve Opera Drama Binasını, Astronomik Saati, Medea Heykeli, Avrupa Meydanı ve Avrupa mimarisindeki Piazza Meydanını görüyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından, Batum’dan ayrılıyor ve Türkiye’ye giriş yapacağımız Sarp Sınır Kapısına yöneliyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Karadeniz’in şirin kasabaları eşliğinde öğle yemeğimizi alacağımız Çayeli’ndeki restoranımıza varış. Yemek sonrasında Çay Fabrikasına uğruyor Tavşankanı çaylarımızı içtikten sonra sizleri Trabzon Havalimanına transfer ediyoruz. Sun Express/ Pegasus XQ7619 nolu saat 17.55 uçuşu ile Antalya'ya hareket ediyoruz.

 
Fiyatlar&Tarihler

11 Mayıs; 29 Haziran 2021
2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 4.490 TL
Tek kişilik oda farkı: 1.990 TL
2-12 yaş çocuk: 4.190 TL
0-2 yaş çocuk: 250 TL

20 Temmuz 2021

2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 4.990 TL
Tek kişilik oda farkı: 1.990 TL
2-12 yaş çocuk: 4.690 TL
0-2 yaş çocuk: 250 TL

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya/Trabzon/Antalya Gidiş / Dönüş Uçak Biletleri

 • Tüm program boyunca Ulaşım ve transferler

 • 5 Gece Otel Konaklaması

 • 2 Gece 5* Batum Hotel Konaklaması  (kahvaltı dahil)

 • 2 Gece 4* Telavi Hotel Konaklaması  (kahvaltı dahil)

 • 1 Gece 4* Tiflis Hotel  konaklaması (kahvaltı dahil)

 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti (Türkçe ve Gürcüce)

 • Milli Park Giriş Ücretleri

 • Tiflis Teleferik Ücreti (1 Gidiş - Dönüş Bileti)

 • Panoramik ve Gece Şehir Turları  

 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

 • Tursab Mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 
 • Tüm Öğle yemekleri , Akşam Yemekleri

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Seyahat Sağlık sigortası

 • Yurtdışı Çıkış Harcı

 
Tur Haritası
 
Notlar
 1. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; MagidosTUR gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; MagidosTUR’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu MagidosTUR’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin MagidosTUR tarafından iptal edilmesi durumunda MagidosTUR’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, MagidosTUR sorumlu tutulamaz.

 3. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde MagidosTUR iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

 1. Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar MagidosTUR’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. MagidosTUR ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

 2. Erken rezervasyon kampanyası kapsamındaki rezervasyonlarda, kampanya bitiş tarihinden sonra gerçekleştirilecek tarih ve isim değişikliği işlemleri, ancak MAGİDOSTUR onayı ile ve kişi başı 25 € değişiklik işlem bedeli karşılığında gerçekleştirilebilir. Tarih değişikliği işlemleri için müsaitlik onayı alınması gerekir.

Rehberlik Hizmetleri ve Programda Belirtilen Turlar

 1. Programda belirtilen günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Programda belirtilen turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

 2. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından MagidosTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 3. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya programda belirtilen turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir. 

Uçuşlar Hakkında

 1. MagidosTUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

 2. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. MagidosTUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

 3. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

 4. Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

 5. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

 6. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

 7. Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan MagidosTUR sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

 8. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, MagidosTUR’un sorumluluğunda değildir.

 9. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

 10. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar

 1. Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 2. MagidosTUR misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda MagidosTUR’un iptal koşulları geçerli olacaktır.

 3. Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire MagidosTUR tarafından bildirilecektir.

 4. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce MagidosTUR tarafından bilgi verilecektir.

 5. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 6. Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

 7. Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

 8. MagidosTUR tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve MagidosTUR tarafından garanti edilemez.

 9. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 10. Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

 11. Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

 12. Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

 13. Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

 14. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 15. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

 16. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

 17. Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

 18. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

 19. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

 20. MagidosTUR zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 21. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan MagidosTUR sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

 22. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

 23. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, MagidosTUR’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport

 1. T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
  MagidosTUR misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTUR`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTUR’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

 2. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak  listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

 3. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTUR aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

 4. Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

 5. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 6. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTUR sorumlu olmayacaktır.

 7. Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

 8. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 9. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 10. İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

 11. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 
Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

TURLARDAN HABERDAR OLUN

GÜNCEL TURLAR

mgds.png

Çağlayan Mah. Fener Cad. Safir Sit. B Blok D:1 Antalya
+90 242 243 77 96 / +90 505 590 03 63 / info@magidostur.com.tr

BİLGİLER

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Instagram
 • LinkedIn - Gri Çember

© 2020 Her hakkı saklıdır. Magidos Turizm A grubu bir seyahat acentasıdır. Belge No A-6634