Endülüs Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

03 Ağustos 2022'den itibaren

447 EUR

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

4 Gece 5 Gün

THY ile

ROTA

Malaga, Cordoba, Ronda, Sevilla

TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL - MALAGA

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Malaga’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından Malaga gezimiz ile programımıza başlıyoruz. Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir olan Malaga'daki turumuzda; Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Malaga Katedrali, Calle Marques de Larios, Puerto Marina (Liman), panoramik olarak La Alcazaba sarayı ve Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.


2. Gün MALAGA - CORDOBA - RONDA - MALAGA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii & Ronda gezimiz (90 €uro) için otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız olan Cordoba X. ve XI. yy.’da dünyanın en kalabalık şehirlerinden olan ve bir dönem Yahudi, Hristiyan ve Müslüman halkların barış içinde yaşadığı, önemli filozofları, bilim insanları ve sanatçıları ile Avrupa’nın çok değerli ilim ve kültür merkezlerinden biriydi. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Cordoba şehrinde yapılacak olan gezimizde kentin ikonik noktalarından Roma Köprüsü, Şehir Surları, Müslüman ve Yahudi Mahalleleri, Calle de las Flores (Çiçekler Sokağı) gibi yerleri ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun ardından, yapımına 785 yılında başlanıp 987 yılında tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii görülecek yerler arasındadır. Gezilerimizin ardından bir sonraki durağımız olan Ronda’ya doğru yola çıkıyoruz. Yüksek bir kayalık vadi üzerine kurulu olan tarihi şehirde eski ve yeni şehri birbirine bağlayan taş köprü Puente Nuevo, Espinel Caddesi, Boğa Güreşi Arenası, Mondragon Sarayı, tarihi kiliseler görülecek yerler arasındadır.


3. Gün MALAGA - SEVILLA - MALAGA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Ardından dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan tam günlük Sevilla gezisine (90 €uro) katılabilirler. Turumuz Sevilla yolculuğumuz ile başlıyor. Varışı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turunda; İspanya Meydanı, Altın Kule, havuzları ve bahçeleriyle ünlü Maria Luisa Parkı ve Santa Cruz Mahallesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sırasında Endülüs mimarisinin eşsiz örneklerinden olan Alcazar Sarayı panoramik olarak görülecek ve ardından dünyanın en büyük gotik katedrali olan Sevilla Katedrali ziyaret edilecektir. Sevilla’daki gezilerimizi tamamladıktan sonra bu güzel şehre veda edip otelimize geri dönüyoruz ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.


4. Gün  MALAGA - SEVILLA - MALAGA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Sonrasında dileyen misafirlerimiz ile opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Granada & El Hamra Sarayı turumuz (90 €uro) için otelimizden hareket ediyoruz. Granada’ya varışı takiben panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ve Tarihi Granada sokaklarında şehrin hem Hristiyan hem de Endülüs Emevi dönemlerinden kalma eserlerini ziyaret ediyoruz. Grand Via, Bib Rambla Meydanı, Arap Çarşıları ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından masallara konu olmuş arabesk mimarisi, havuzları ve bahçeleri ile UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, Endülüs’ün gözbebeği El Hamra Sarayı ziyaret edilecektir. Turumuz sonrası serbest zaman. Ardından arzu eden misafirlerimiz rehberinizin belirteceği saatte buluşarak opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Albaicin & Sacramonte Gipsy Mahallesi gezisine (35 €uro) katılabilirler. Bu turumuzda El Hamra Sarayı karşısında, Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan eski çingene yerleşimlerinde unutulmaz bir flamenco gösterisi izleyecek, gösteriden sonra Sacromonte ve Albaicin bölgesini gezme ve El Hamra Sarayı’nı ışıklandırılmış bir şekilde görme fırsatını yakalayacaksınız. Tur sonrası Malaga’daki otelimize transfer ve serbest zaman.


5. Gün MALAGA - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Ardından dileyen misafirlerimiz ile opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Marbella & Puerto Banús & Castillo de Colomares gezimiz (60 €uro) için hareket. Turumuzda ilk olarak 1970 yılında yerel bir emlakçı tarafından lüks bir marina ve alışveriş kompleksi olarak inşa edilen Puerto Banús ile başlıyoruz. Buradaki gezimiz sonrasında bir sonraki durağımız İspanyol jet sosyetesinin vazgeçilmez yazlık kenti Marbella oluyor. Yıl boyunca yüzünü gösteren tatlı güneşi ile tipik bir Akdeniz şehri olan Marbella’nın tarihi binalarını, dar sokaklarını ve büyüleyici liman manzaralarını gördükten sonra Castillo de Colomares’e geçiyoruz. Castillo de Colomares, bir kale şeklinde inşa edilmiş, Kristof Kolomb'un hayatı ve maceralarına adanmış bir anıttır. Bu anıt kale Kolomb'un kralların ekonomik desteğini nasıl elde ettiğini, Pinzón Kardeşler’den gemiler almak için nasıl yardım aldığını ve gemilerinin Palos limanından ayrılışını anlatıyor. Gezimizin ardından havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.


AVANTAJLI ETKİNLİK PAKETİ: 365 Euro yerine 300 Euro Tüm etkinlikler paket olarak alındığında geçerlidir.

Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii & Ronda Gezisi (90 €uro)

Tam Günlük Sevilla Gezisi (90 €uro)

Granada & El Hamra Sarayı Gezisi (90 €uro)

Albaicin & Sacramonte Gipsy Mahallesi Gezisi (35 €uro)

Marbella & Puerto Banús & Castillo de Colomares Gezisi (60 €uro)

FİYATLAR&TARİHLER

 • 3, 24 Ağustos 2022

2-3 Kişilik Odada Kişi Başı: 447 EUR

Tek Kişilik Oda: 567 EUR

00-01,99 Yaş Çocuk: 150 EUR

02-11,99 Yaş Çocuk: 447 EUR


 • 21 Eylül, 5, 19 Ekim, 2 Kasım 2022

2-3 Kişilik Odada Kişi Başı: 347 EUR

Tek Kişilik Oda: 467 EUR

00-01,99 Yaş Çocuk: 150 EUR

02-11,99 Yaş Çocuk: 347 EUR


 • 16 Kasım, 7 Aralık 2022

2-3 Kişilik Odada Kişi Başı: 297 EUR

Tek Kişilik Oda: 417 EUR

00-01,99 Yaş Çocuk: 150 EUR

02-11,99 Yaş Çocuk: 297 EUR


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Malaga (AGP) parkurunda gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Havalimanı vergileri

 • 3 yıldız otelde 4 gece oda-kahvaltı konaklama

 • Alan-otel-alan transferleri

 • Panoramik Granada ve Malaga şehir gezileri

 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

 • Otel ve turist şehir vergileri

 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti, servis bedeli

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 • İç hat bağlantı bileti

 • Seyahat ve sağlık sigortası

 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası

 • Öğle ve akşam yemekleri

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

 • Opsiyonel turlar ve etkinlikler

 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

NOTLAR

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Bu gezimiz, en az 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz ile tarafınıza bildirilecektir.

 • Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan MagidosTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 • MagidosTUR, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. MagidosTUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından MagidosTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

VİZE

Umumi Pasaporta Vize gerekli

Yeşil Pasaporta Vize gerekli değil

Hizmet Pasaporta Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması   gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin   tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen   belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış   pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile   sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C.   vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta   olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya   da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli   polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması   ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu   konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.