Malta Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

09 Temmuz 2022'den itibaren

549 EUR

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

3 Gece 4 Gün

THY ile

ROTA

Malta, Mosta, Mdına, Valetta, Gozo Adası

TUR PROGRAMI

1. Gün İSTANBUL – 3 CITIES- MARSAXLOKK - MALTA

İstanbul Havalimanı 3. kapıdan giriş yaparak, THY dış hatlar F kontuarında (1-27 numaralı kontuarlar) önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:00’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1369 sefer sayılı uçuşu ile 07:55’de Malta’ya hareket. Yerel saat ile 08:25’da Malta’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile panoramik turumuzu yapıyoruz. Ardından Üç şehirler olarak bilinen Malta Şövalyelerinin ilk yerleşim yerini gezdikten sonra Marsaxlokk’a geçiyoruz. Balık restoranları ve renk renk boyanmış balıkçı tekneleri ile süslü limanı ve adanın renklerini, dokusunu taşıyan güzel evleri ile meşhur olan, cıvıl cıvıl pazarında organik ürünler bulabileceğiniz güzel Akdeniz köyüdür. Osmanlı birliklerinin de Malta adasına ilk çıktığı bölge olarak bizim için ayrı bir önemi vardır. Burada verilecek fotoğraf molası ve öğle yemeği için serbest zamanın ardından otellerimize transfer. Ekstra Turlara katılmak isteyen yolcularımız havalimanından sonra yapılacak olan panoramik turda rehberimizin önerdiği turlara katılmak için rehberimize kayıt yaptırabilirler.


2. Gün MOSTA - MDINA – VALETTA (GAME OF THRONES)

Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Mosta, Mdina, Valletta turumuza katılabilirler.  Bu turumuzda Avrupa'nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra, Game of Thrones dizisinin unutulmaz sahnelerinin çekildiği eski başkent Mdina’ya giriş yapıyoruz. Mdina’da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi, Katedral, Kermelit Kilisesi ile ilgili rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası pastaları ile meşhur Fontanella cafede eşsiz manzara eşliğinde mola vereceğiz, arzu eden misafirlerimiz cafenin dünyaca meşhur ürünleri olan pastaların tadına bakabilir, kahvelerini ve çaylarını yudumlarken manzaranın tadını çıkartabilirler. Buradan hareketle Valetta’ya geçiyoruz. Malta’nın başkenti olan Valetta,ya dünyanın en güzel barok binalarıyla bezeli şehrine geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Büyük Üstadlar Sarayı, Üst Baraka Bahçeleri, Parlamento Binası, Aziz John Katedrali, Büyük Kütüphane göreceğimiz yerler arasındadır.

EKSTRA TUR: YETİŞKİN: € 80.00 | ÇOCUK: € 40.00


3. Gün  GOZO ADASI – DWEJRA-T'PINO KİLİSESİ - VICTORIA RABAT - XELENDI – MGARR

Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Ekstra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla sabah rehberimizin belirtiği saatte Gozo adasına geçiş için Cirkewwa limanına doğru hareket ediyoruz, Limandan feribot ile Gozo’ya geçiş yapıyoruz. Gozo Adası Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu yerdir. Tam bir cennet adasıdır. İlk olarak İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası’nı görüyoruz. Bu bölge Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi çok ünlü filmlerin çekildiği bir bölge ve Malta’nın en önemli dalış noktalarından biri. Daha sonra eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T'pino Kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra Gozo Adasının Dünyaca meşhur olan lokal ürünleri bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakıyoruz. Öğle yemeği ve serbest zaman için balıkçı kasabası olan Xelendi'ye varıyoruz. Arzu eden misafirler deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeğini burada alabilirler. Yemek sonrası Gozo Adasının başkenti Victoria Rabat'a varıyoruz. St. George bazalikasını görüp dar sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Sonrasında aracımız ile Mgarr limanına gelip feribot ile Malta’ya geçiyoruz ve otellerimize dönüyoruz.

EKSTRA TUR: YETİŞKİN: € 90.00 | ÇOCUK: € 45.00


4. Gün POPEYE’S VILLAGE TURU / MALTA – İSTANBUL

Otelde kahvaltı sonrası saat 11:00’da oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyor ve bavullarımızı bagaj odasına bırakıyoruz. Serbest zaman. Ekstra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla belirtilen saatte hareket ile 1980 yılında Temel Reis filminin çekildiği Popeye Village’a varıyoruz. Burada hem köyü geziyoruz hem de Temel Reis, Safinaz ve Kaba Sakal’ın şovlarını seyrediyoruz. Arzu eden misafirler deniz manzarası eşliğinde restoranın güzel yemeklerinin tadına bakabilirler. Tur sonrası otellerden toplanma ve havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1372 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile 19:45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00:10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

EKSTRA TUR: YETİŞKİN: € 60.00 | ÇOCUK: € 30.00

FİYATLAR&TARİHLER

 • 9 Temmuz 2022

3*+ Santana Hotel vb. -Standard L. View

2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 549 EUR

Tek Kişilik Oda: 649 EUR

00-02 Yaş Çocuk: 120 EUR

02-11 Yaş Çocuk: 479 EUR

===================

4* Qawra Palace vb. -Standard Land View 

2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 599 EUR

Tek Kişilik Oda: 699 EUR

00-02 Yaş Çocuk: 120 EUR

02-11 Yaş Çocuk: 499 EUR

===================

5* Marriott Hotel vb. –Superior Inland  

2 /3 Kişilik Odada Kişi Başı: 849 EUR

Tek Kişilik Oda: 1249 EUR

00-02 Yaş Çocuk: 120 EUR

02-11 Yaş Çocuk: 549 EUR

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Malta - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

 • İstanbul çıkışlı Türkce Rehberlik(20 pax ve üzeri gruplarda)

 • Malta Luqa Havalimanına varış sonrası, Panaromik sehir turu(20 pax ve üzeri gruplarda)

 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

 • Havaalanında Türkçe karşılama ve Türkçe yardım (20 pax ve üzeri gruplarda)

 • Seçilecek kategorideki otelde 3 gece, 4 gun, oda-kahvaltı konaklama

 • Havalimani vergileri.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Schengen vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro)

 • Yurtdışı çıkış fonu 50 TL

 • Programlarda belirtilen Ekstra Turlar

 • Seyahat Sağlık Sigortası (30 Euro)

 • PCR test ücretleri ve pandemi sebebiyle sonradan doğabilecek harici masraflar

 • Programda belirtilen rehberimizin düzenlediği Ekstra Turlar

 • Eco tax kisi basi gunluk, Malta € 0.50- € 2.00 ( hoteller tarafindan tahsil edilir, tutarlar degisiklik gosterebilir)

NOTLAR

NOTLAR VE BİLİNMESİ GEREKENLER

 • Programda belirtilen saatleri belirtilen hava yolları firmasından alınmıştır. Uçak kalkış hareket saatlerinde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 • Rezervasyon esnasında geçilen isim, soyisim ve doğum tarihi bilgileri pasaportta göründüğü gibi olmalıdır. Daha sonraki süreçte herhangi bir isim teyidi alınmayacaktır.

 • Hotel voucher ve uçak biletleri tur kalkışından 3 gün önce iletilecektir.

 • Ekstra turlarda Hava koşulları sebebi ile firmamız değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 • Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.

 • Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.

 • Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.

 • Program için çok girişli schengen vizesi gerekmektedir.

 • TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, HOTEL KONAKLAMA BELGELERINI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. BİLETLERİN ÇIKTILARINI ALMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİDİLECEK ÜLKE GİRİŞ SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

 • Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz.

 • Rehberinizin organize edeceği kara turları ödemesi euro ve nakit olarak yapılması gereklidir. Kredi kartı ya da seyahat çeki geçerli değildir. Tur ödemeleri turun 1. Günü rehberinize nakit olarak yapılmalıdır. Daha sonra tura katılmak isteyen misafirlerimiz için yerel acentemizden müsaitlik kontrolü yapılıp onay alınacaktır.

 • Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir. Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin Hotele ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.


KARA TURLARI KATILIM KOŞULLARI

 • Kara turları min. 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

 • Tur ödemeleri turun 1. Günü rehbere nakit ve euro olarak yapılmalıdır. Kredi kartı, seyahat çeki geçerli olmayacaktır. Turun 1. Günü ödeme yapmayan misafirlerimiz daha sonraki günlerde turlara katılım göstermek isterse yerel tedarikçilerimizden alınacak onay doğrultusunda katılım gösterebilirler.

 • Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir. Böyle bir durumda geç   kalan misafirlerin Hotel’e ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.

 • Çocuk yaşı 12 ve altıdır. 4 yaş altı ücretsizdir otobüste yer olmaması durumunda ebevenyleri ile aynı koltukta gidecektir.

 • Programlarda gecen ekstra turlarda, oren yerleri girisleri ve ektra turlarda alinacak ogle yemekleri, ekstra tur ucretlerine dahil degildir, opsiyoneldir.


Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.