Ağustosta Doğu Karadeniz

Ağustos - Eylül 2022

📍 1. GÜN ANTALYA - SAMSUN - ORDU

Buluşma ve hareket saati: 16:00'da Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları'nın tarifeli seferiyle 17:10'da Samsun Çarşamba Havalimanına uçuyoruz.

Saat 18.45’te Samsun Havalimanı’nda rehberimiz ve aracımızla buluştuktan sonra ve otelimize hareket ediyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama: Anemon Hotel Ordu vb.

📍 2. GÜN ORDU - TRABZON - UZUNGÖL

Kahvaltı sonrası Ordu Boztepe Teleferik gezisi sonrasında 4000 yıllık geçmişe sahip Trabzon’da, Ayasofya’yı görmeye gidiyoruz. Kralların taç törenlerinin yapıldığı, Kutsal Bilgelik anlamındaki  (HAGIA SOPHIA) Ayasofya’yı geziyor, freskolar ve tarihi hakkında bilgileri aldıktan sonra Trabzon’a has kazaziye ve telkâri sanatını göreceğimiz gümüşçümüze uğruyor, el sanatları hakkında bilgileri alıyoruz. Trabzon’dan ayrılıyor, Sürmene Bıçak atölyesi gezisinin ardından Of üzerinden Solaklı Vadisi'ni takiben eski isimleri “Saraho ve Şerah “ olan Soğanlı Dağları eteklerinde 1090 mt. Yüksekliğindeki Tabiat Koruma Alanı Uzungöl’e ulaşıyoruz. 1600 yıllarında başında Haldizen Deresinin heyelan sonucu kapanması ile oluşmuş Uzungöl’de, göl kenarındaki yürüyüş yapıp, otelimize yerleşiyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama: Grand Çavuşoğlu Otel vb. Çayeli

📍 3. GÜN AYDER YAYLASI - ZİL KALE - PALOVİT ŞELALESİ

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Rize Bezinin işlenişini göreceğimiz atölyemize hareket edip 300 yıldır kullanılan ve iklim özellikleri bakımından yöre insanın vazgeçemediği bezin öyküsünü üstatlarından dinliyoruz, Hemşin usulü bağlamalarımızı takıp Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüsümüzle buluşuyoruz. Gizemli hikâyelerle, keşfedilmeyi bekleyen Çat Vadisi turumuzda, Karadeniz ezgileri eşliğinde Makravis (Konaklar Köyü), Şevyuva Köyü Konaklarını ve bölgenin en eski kemer köprüsü olan Çinçiva Taş Kemer Köprüsünü görüyor, rotamızı Palovit Şelalesi olarak belirliyoruz. Yeşilin her tonun içerisinde muhteşem görüntüsüyle bizleri karşılayan Palovit Şelalesini fotoğraflıyor, kartal yuvası şeklinde Sarp bir kayanın üzerine inşa edilmiş Zil Kalesini gezmeye gidiyoruz. Eski İpek Yolu’nun bir kolu üzerine, vadi tabanından 100 mt. Yükseklikte Ortaçağ döneminde, kayaların üzerine inşa edilmiş, Zil Kale'yi rehberimizle  birlikte geziyor, kahvelerimizi içtikten sonra, öğle yemeğimizi yöresel lezzetler şeklinde alıp Fırtına Deresi üzerinde son günlerin en çok tercih edilen aktivitesi Zipline yapıyor Ayder Yaylasına hareket ediyoruz. Avrupa’nın ve Anadolu’nun en önemli vadisi Fırtına Vadisindeki yolculuğumuzun sonunda, sırtını Kaçkar Dağları'na dayamış ve yöre halkı tarafından bulut denizindeki yayla olarak tabir edilen, 1395 mt. Yüksekliğindeki Ayder Yaylası’na varıyoruz. Gelintülü Şelalesi, Aşağı Ambarlı Şelalesi’ni fotoğraflıyor, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü gezdikten sonra, yayla içerisinde serbest zaman diyor, otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: Natura Lodge Hotel Ayder Yaylası vb./Grand Çavuşoğlu vb.

📍 4. GÜN ÇAYELİ - GÜRCİSTAN BATUM TURU - ARTVİN

Otelimizdeki kahvaltı sonrası, Gürcistan Batum turumuz için Sarp Sınır Kapısı'na gidiyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayıp bizleri bekleyen aracımızla turumuza başlıyoruz. İlk durak yol üzerindeki St. Andrew Heykeli ve Şelalesi...


Rehberimizin anlatımı eşliğinde 93 harbinde Osmanlı – Rus savaşına tanıklık etmiş olan Gonia Hisarı'nı (Apsaros Kalesi) panoramik olarak görüyor, yerel para Larilerimizi alıyoruz. Rus Çarı tarafından Avustralya’dan Batum’a getirilen Okaliptüs ağaçları eşliğinde, Çoruh Nehri’nin Karadeniz’e kavuştuğu noktayı, Rus edebiyatçılar Antov Çehov ile Maksim Gorki’nin yaşadığı evi görüp turumuza Batum Orta Cami ile devam ediyoruz.


1886’da inşa edilen Türk Mahallesindeki Orta Camiyi, Piazza Meydanını, St. Nicolas Kilisesini ve Abashidzade Bulvarındaki Astronomik Saati'ni, Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanı'nı, ardından Poseidon’un Bronz Heykeli'ni, Neptün Meydanı ve Opera Drama Binası'nı görüyor, Miracies Parkta Chacha Kulesini, İspanyol Mimar Domingo Cabo tarafından tasarlanan 130 mt.lik Alfabe Kulesi'ni, Kurban Said’in ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykeli'ni, 55 metre yüksekliğindeki Ferris Wheel'i (Dönme Dolap) hayranlıkla izliyoruz.


Öğle yemeği sonrası 1881’de Alman Botanikçiler tarafından inşa edilen Kafkasların en büyük bulvarı Batumi Bulvar'daki bambu ormanını, Colonnades Anıtları'nı ve yunus şeklindeki Evlendirme Dairesi'ni görüyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası aracımızla buluşup çıkış için sınır kapısına yöneliyoruz. Hopa üzerinden Livadi Kalesi eşliğinde, Artvin’in tüm manzarasını izleyeceğimiz otelimize yerleşiyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama: Grand Artvin Otel vb

📍 5. GÜN BORÇKA KARAGÖL - ÇAĞLAYAN KÖYÜ

Artvin manzarasıyla kahvaltımızı yapıp Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. Bir zamanlar Batum’dan kayıklarla ticaret yapılan Çoruh Nehri kenarındaki Borçka’da bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor, 1550 mt. Yüksekliğinde Tabiat Koruma alanı Karagöl’e ulaşıyoruz. Karadeniz’in incisi Atanoğlu Yaylasının eteklerindeki, endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Borçka Karagöl’de, göl etrafında yürüyüş yapabilirsiniz. Ardından Borçka’ya iniyor gezimize, Fındıklı Çağlayan Köyü ile devam ediyoruz. 19. yy. laz mimarlarca yörenin yapısına uygun inşa edilen Çağlayan köyü konaklarını görüyor ve rehberimizden konaklar hakkında bilgileri alıyor, köy yürüyüşü sonrası otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: Rhisos Gold Otel vb. Rize

📍 6. GÜN TRABZON - SÜMELA MANASTIRI - ZİGANA DAĞI - AYASOFYA

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Ardeşen – Rize – Sürmene’yi takiben Çay Fabrikasına uğruyoruz. Bölgede yetişen Çay Bitkisinin en özel tomurcuklarından yapılan ve özel olarak üretilen fabrikamızda Çay Mühendisleri eşliğindeki gezimizi tamamlıyor ve çaylarımızı yudumladıktan sonra Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı sınırları içerisindeki Sümela Manastırına hareket ediyoruz. Karadağ’ın eteklerinde 1250 rakımda UNESCO Geçici listesinde bulunan ve uzun bir tadilat döneminden sonra ziyarete açılan Manastırı rehberimizin eşliğinde gezdikten sonra ünlü Hamsiköy Sütlacının tadına bakıyoruz. Vereceğimiz kısa molanın ardından Soğuksu mevkiinde bulunan ve Rum Banker Kabayanidis’in 19. Yy.’ın başında İtalyan Gotik mimarisinde yaptırdığı, mübadele sonrasında Atatürk’e armağan edilen Atatürk Köşkü’nü rehberimiz eşliğinde sonrasında siz değerli misafirlerimizi Trabzon Havalimanına transfer ediyoruz.


Dönüş saati: Saat 19:55'te Sunexpress Havayolları ile Antalya'ya uçacağız. Turumuzun sonu...

Notlar


 • Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 • Rehberimiz hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapabilir. Programda yeralan oteller, kategorisi aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

 • Minimum katılımcı sayısı 30. Yeterli katılım olmaması halinde acentemiz 7 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda grup kişi sayısına uygun araçlar kullanılmaktadır. 12- 15 kişiye kadar minibus, 16-27 kişiye kadar midibus, 28-48 kişiye kadar otobüs ile turlarımız yapılmaktadır.

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.


Gürcistan Batum Geçişi İçin Notlar

 • Yeni tip çipli Nüfus Cüzdanı veya seyahat tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan pasaport ile seyahat edebilirsiniz. Bebekler dahil tüm katılımcıların nüfüs cüzdanları fotoğraflı olmalıdır.

 • Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız (velayet olsa bile), yanlarında bulunmayan anne ve babasının (noterden alınacak) tur tarihini kapsayan muvafakatini yanında bulundurmalıdır.

 • Devlet memurlarının yurtdışına çıkış için kurumlarından izin almaları gerekiyorsa, yanlarında bulundurmayı unutmamalıdırlar. Sorumluluk tamamen misafire aittir.

 • Gürcistan’a bir çok ilacı sokmak yasaktır. Kullandığınız ilaçlara ait rapor veya reçeteyi yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz. 30.000 Lari / 60.000 TL veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konulabilir.

 • Zaman zaman Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir.

 • Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan acentemiz sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da konaklama bedelleri iade edilmez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir.

Fiyatlar

💼 11 Ağustos 2022 💼 18 Ağustos 2022


2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 7.499 TL

Tek Kişilik Oda Farkı: 1.400 TL

3 - 12 Yaş Çocuk: 6.999 TL

0 - 2 Yaş Çocuk: 350 TL


💼 25 Ağustos 2022

💼 1 Eylül 2022

2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 6.999 TL

Tek Kişilik Oda Farkı: 1.400 TL

3 - 12 Yaş Çocuk: 6.499 TL

0 - 2 Yaş Çocuk: 350 TL

Tur Süresi: 5 gece 6 gün

✔️ Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sunexpress Havayolları ile Antalya - Samsun / Trabzon - Antalya uçak biletleri

 • Ulaşım

 • 5 Gece yarım pansiyon konaklama

 • Otellerde 5 sabah kahvaltısı, 5 akşam yemeği

 • Profesyonel Türkçe rehberlik

 • Mesleki sorumluluk sigortası

 • Milli Park giriş ücretleri

 • Gürcistan Batum Turu

 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri


 

✖️ Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (7 yaş üstü)

 • Seyahat sigortası 80 TL

 • Tüm tur Boyunca alınacak öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze giriş ücretleri

 • Transfer ücretleri (tur aracımız midibüs/otobüs olduğunda yerel minibüslerle yapılacak transferler (Çat Vadisi, Borçka Karagöl, Sümela Manastırı, Teleferik vb.)

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

Bu turlar da ilginizi çekebilir