Batı Karadeniz Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

09 Temmuz 2022'den itibaren

4999 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

3 gece 4 gün

Uçaklı Tur

ROTA

Abant, Safranbolu, Sinop, Amasya, Çorum

TUR PROGRAMI

1. GÜN ANTALYA - ANKARA - ABANT - SAFRANBOLU

Antalya Havalimanı iç hatlar terminalinde saat 06.30’da buluşuyoruz. Pegasus Havayolları ile 07.40’ta Ankara’ya uçuyoruz. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda rehberimizle buluşuyoruz ve Abant Gölü’ne hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 1350 metre yüksekte bulunan,  bahar ve yaz aylarında etrafındaki çam ağaçlarının yeşilliğiyle bütünleşen Abant Gölü’ne vardığımızda öncelikle öğle yemeğine geçiyoruz. Ardından göl etrafındaki yürüyüşümüzü ve köylü pazarında alışverişlerimizi tamamlayarak Abant Gölü’nden ayrılıyoruz ve Safranbolu’ya devam ediyoruz. Safranbolu’da Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Cami’ni, Kaymakamlar Konağı'nı ve güneş saatini görüyoruz. Tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı da buluyoruz. Serbest zamanın sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Safranbolu ’nda…


2. GÜN SAFRANBOLU - YÖRÜK KÖYÜ - KASTAMONU - SİNOP

Otelimizdeki kahvaltının ardından Safranbolu’dan ayrılıyoruz ve Yörük Köyü’ne hareket ediyoruz. Eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü’nde, köyün ortak yaşamını yansıtan çamaşırhaneyi ve Sipahioğlu Konağı’nın haremlik-selamlık bölümlerini görüyoruz ve YörükKöyü’nden ayrılıyoruz. Anadolu’nun en eski şehirlerinden İstiklal madalyalı Kastamonu’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Kastamonu Kalesi’nin hemen altında kurulu olan Kastamonu’da Cumhuriyet Meydanı (Şerife Bacı Anıtı), Saat Kulesi (panoramik olarak göreceğiz) Liva Paşa Etnografya Müzesi, Nasrullah Camisi ve Şadırvanı (tadilat dolayısıyla dışarıdan görüyoruz) Münüre Sultan Medresesi el sanatları atölyelerini geziyoruz. Sinop’a devam ediyoruz. Sinop Kalesi ve kalenin güneybatı ucunda kalan iç kale içinde yer alan 10.247 metrekare yüzölçümlü, ilk kullanım tarihi 1568 olarak kayıtlara geçen, türkülere konu olan tarihi Sinop Cezaevi gezisinden sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği Sinop'ta


3. GÜN SİNOP - AMASYA - ÇORUM

Otelimizdeki kahvaltının sonrasında Sinop’dan ayrılıyoruz ve Amasya’ya doğru yola koyuluyoruz. 8 bin yıllık bir tarihe sahip, Kurtuluş Savaşımızın temellerinin atıldığı, elmanın başkenti Amasya’da ilk olarak Yeşilırmak vadisinin yanında yer alan yalı boyu evlerini geziyoruz. Ardından Osmanlı Sultanı II. Beyazıt’ın talimatıyla Amasya Sancak Beyi Şehzade Ahmet tarafından yaptırılan 2.Beyazıt Külliyesi, Amasya Valisi Ziya Paşa tarafından 1865 yılında yaptırılan Amasya Saat Kulesi ve Hazeranlar Konağı görülecek yerler arasında bulunuyor. Ardından öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Sonrasında Ferhat'ın Şirin'e sevdası uğruna kilometrelerce uzunlukta dağları delerek su getirdiği kanal olarak nitelendirilen Ferhat Su Kanalı, Âşıklar Müzesi, Anadolu'da su sesi ve müzikle tedavi yapılan ilk hastanesi (Darüşşifa) olarak bilinen Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesi’ni geziyoruz. Akabinde kısa bir alışveriş molası ve serbest zamanımız olacak. Sonrasında Çorum’a devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Çorum'da...


4. GÜN ÇORUM - HATTUŞAŞ – ALACAHÖYÜK - ANKARA - ANTALYA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Orta Karadeniz’in güzel illerinden Çorum’a doğru yol alıyoruz. Şehir merkezine vardığımızda Hitit eserlerinden oluşan ülkemizin önemli müzelerinden Çorum Müzesi’ni geziyoruz. Ardından eski Çorum evlerinin bulunduğu Kale mahallesini ve Şehir Kalesi’ni görüyoruz. Yemek molasının ardından Asurlardan başlayıp sırasıyla Hititler, Frigler, Roma ve Bizans’a ev sahipliği yapmış olan Hattuşaş Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Sağlı sollu tarlalar arasında yapacağımız yolculuk sonrasında Boğazköy’ün içinden geçerek M.Ö 4500’ lü yıllara kadar tarihi dayanan bu antik kente geliyoruz. İlk olarak büyük tapınağı geziyoruz. Ardından sırasıyla Büyük Kale, Nişantaşı, Hiyeroglifli Oda, Güney Kale, Kral Kapısı, Tapınaklar, Yer Kapı  (fotoğraf molası), Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı’yı gezdikten sonra aracımıza geri dönüyoruz. Tanrı Tutalya ve diğer tanrılara inançlarını yerlerine getirmek için ve her tanrının simgesinin bulunduğu Yazılı Kaya’ya gidiyoruz. Ardından Boğazkale’ye geri dönüyor tarihi eser ve kalıntıları inceleme amacıyla Boğazköy Müzesi’ne uğruyoruz. Hattuşaş’ın uzantısı olan Alacahöyük‘te kent kalıntıları ve müzesinin gezileri sonrası Esenboğa Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları ile 19:35’te Antalya’ya uçuyoruz. Gezimizin sonu…

FİYATLAR&TARİHLER

 •   09, 16, 23 Temmuz 2022

2 /3 Kişilik Odada Kişi Başı: 4.999 TL

Tek Kişilik Oda Farkı:              900 TL

0-2 Yaş Çocuk:                            350 TL

03-11 Yaş Çocuk:                     3.999 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Antalya - Ankara - Antalya uçak biletleri

 • 3 gece belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama

 • Tur boyunca bizlere eşlik edecek aracımız

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Milli Park giriş ücretleri

 • Bolu Abant Gölü Milli Park giriş ücreti

 • Otopark ücretleri

 • Tur programında belirtilen çevre gezileri

 • Mesleki sorumluluk sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri ve içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücreti (Turizm Bakanlığına Bağlı Müzelerde 18 yaş altı ve 65 Yaş üstü, giriş ücreti ödememektedir. Özel Müzeler ve Belediye Müzeleri bu statüye girmemektedir.)

 •  Seyahat sağlık sigortası 80 TL

NOTLAR

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur’da saklıdır.

 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.

 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

 • Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI

· Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

· Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dâhil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri, Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.

· Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

· Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

· Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden MagidosTur kesinlikle sorumlu değildir.

· Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

· Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.

· Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

· Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

· Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

· Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.