Bayramda Doğu Karadeniz

7 Temmuz 2022

Bu bayramda Antalya'dan uçakla Karadeniz turuna katılın. Ayder'i, Uzungöl'ü, Karagöl'ü, gezin. Batum'da keyifli bir gün geçirin.


📍 1. GÜN ANTALYA - SAMSUN-ORDU
Buluşma ve hareket saati: 16:00'da Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları'nın tarifeli seferiyle 17:10'da Samsun Çarşamba Havalimanına uçuyoruz.

Saat 18.45’te Samsun Havalimanı’nda rehberimiz ve aracımızla buluştuktan sonra ve otelimize hareket ediyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama: Anemon Hotel Ordu

📍 2. Gün ORDU - TRABZON - ATATÜRK KÖŞKÜ - ORTAHİSAR - RİZE - ÇAYELİ

Kahvaltı sonrası panoramik Ordu gezimizin sonrasında 4000 yıllık geçmişe sahip Trabzon’da, Soğuksu mevkiinde bulunan ve Rum Banker Kabayanidis’in 19. Yüzyıl'ın başında İtalyan Gotik mimarisinde yaptırdığı, mübadele sonrasında Atatürk’e armağan edilen Atatürk Köşkü’nü rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından Osmanlı Sokağı olarak bilinen Ortahisar’a gidiyoruz. Fatih Büyük Cami (Altınbaşlı Meryem Ana Kilisesi), Yavuz Sultan Selim Heykeli, Kanuni Evi gibi yapıları görüp, Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize üzerinden Çayeli’ndeki otelimize yerleşiyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama: Grand Çavuşoğlu Otel Çayeli

📍 3. GÜN ÇAYELİ - AYDER YAYLASI - ZİL KALE - PALOVİT ŞELALESİ - ÇAYELİ

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında odalarımızı boşaltıyoruz ve Rize Bezinin işlenişini göreceğimiz atölyemize hareket edip 300 yıldır kullanılan ve iklim özellikleri bakımından yöre insanın vazgeçemediği bezin öyküsünü üstatlarından dinliyoruz. Hemşin usulü bağlamalarımızı takıp Ayder Yaylası'na hareket ediyoruz. Avrupa’nın ve Anadolu’nun en önemli vadisi Fırtına Vadisi'ndeki yolculuğumuzun sonunda, sırtını Kaçkar Dağları'na dayamış ve yöre halkı tarafından bulut denizindeki yayla olarak tabir edilen, 1395 metre yüksekliğindeki Ayder Yaylası’na varıyoruz. Gelintülü Şelalesi, Aşağı Ambarlı Şelalesi’ni fotoğraflıyoruz. Kalegon Mevkii, Şenlik Düzü'nü gezdikten sonra yayla içerisinde serbest zaman diyoruz. Öğle yemeğimizi yöresel lezzetler şeklinde alıp Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüsümüzle buluşuyoruz. Gizemli hikâyelerle keşfedilmeyi bekleyen Çat Vadisi turumuzda, Karadeniz ezgileri eşliğinde Makravis (Konaklar Köyü), Şevyuva Köyü Konakları'nı ve bölgenin en eski kemer köprüsü olan Çinçiva Taş Kemer Köprüsü'nü görüyoruz. Ardından rotamızı Palovit Şelalesi olarak belirliyoruz. Yeşilin her tonun içerisinde muhteşem görüntüsüyle bizleri karşılayan Palovit Şelalesi'ni fotoğraflıyoruz ve kartal yuvası şeklinde Sarp bir kayanın üzerine inşa edilmiş Zil Kalesi'ni gezmeye gidiyoruz. Eski İpek Yolu’nun bir kolu üzerine, vadi tabanından 100 metre yükseklikte Ortaçağ döneminde, kayaların üzerine inşa edilmiş, Zil Kale'yi rehberimizle  birlikte geziyor, kahvelerimizi içtikten sonra Fırtına Deresi üzerinde son günlerin en çok tercih edilen aktivitesi Zipline yapıyor ve otelimize hareket ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: Grand Çavuşoğlu Otel Çayeli

📍 4. GÜN ÇAYELİ - GÜRCİSTAN BATUM TURU - ARTVİN

Otelimizdeki kahvaltı sonrası, Gürcistan Batum turumuz için Sarp Sınır Kapısı'na gidiyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayıp bizleri bekleyen aracımızla turumuza başlıyoruz. İlk durak yol üzerindeki St. Andrew Heykeli ve Şelalesi... Rehberimizin anlatımı eşliğinde 93 harbinde Osmanlı – Rus savaşına tanıklık etmiş olan Gonia Hisarı'nı (Apsaros Kalesi) panoramik olarak görüyor, yerel para Larilerimizi alıyoruz. Rus Çarı tarafından Avustralya’dan Batum’a getirilen Okaliptüs ağaçları eşliğinde, Çoruh Nehri’nin Karadeniz’e kavuştuğu noktayı, Rus edebiyatçılar Antov Çehov ile Maksim Gorki’nin yaşadığı evi görüp turumuza Batum Orta Cami ile devam ediyoruz. 1886’da inşa edilen Türk Mahallesindeki Orta Camiyi, Piazza Meydanını, St. Nicolas Kilisesini ve Abashidzade Bulvarındaki Astronomik Saati'ni, Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanı'nı, ardından Poseidon’un Bronz Heykeli'ni, Neptün Meydanı ve Opera Drama Binası'nı görüyor, Miracies Parkta Chacha Kulesini, İspanyol Mimar Domingo Cabo tarafından tasarlanan 130 mt.lik Alfabe Kulesi'ni, Kurban Said’in ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykeli'ni, 55 metre yüksekliğindeki Ferris Wheel'i (Dönme Dolap) hayranlıkla izliyoruz. Öğle yemeği sonrası 1881’de Alman Botanikçiler tarafından inşa edilen Kafkasların en büyük bulvarı Batumi Bulvar'daki bambu ormanını, Colonnades Anıtları'nı ve yunus şeklindeki Evlendirme Dairesi'ni görüyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası aracımızla buluşup çıkış için sınır kapısına yöneliyoruz. Hopa üzerinden Livadi Kalesi eşliğinde, Artvin’in tüm manzarasını izleyeceğimiz otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama: Grand Artvin Otel

📍 5. GÜN BORÇKA KARAGÖL - ÇAĞLAYAN KÖYÜ - UZUNGÖL

Bu sabah önce Artvin manzarasıyla kahvaltımızı yapıp ardından Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. Bir zamanlar Batum’dan kayıklarla ticaret yapılan Çoruh Nehri kenarındaki Borçka’da bizleri bekleyen minibüslerimize binerek 1550 metre yüksekliğinde Tabiat Koruma alanı Karagöl’e ulaşıyoruz. Karadeniz’in incisi Atanoğlu Yaylası'nın eteklerindeki, endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Borçka Karagöl’de, göl etrafında yürüyüş veya gölde tekne turu yapabilirsiniz. Ardından Borçka’ya iniyoruz ve gezimize Fındıklı Çağlayan Köyü ile devam ediyoruz. 19. Yüzyıl'da laz mimarlarca yörenin yapısına uygun inşa edilen Çağlayan köyü konaklarını görerek rehberimizden konaklar hakkında bilgileri alıyoruz. Köy yürüyüşü sonrası öğle yemeğimizi Çağlayan Deresi Kenarında alıp Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of üzerinden Solaklı Vadisi'ni takiben eski isimleri “Saraho ve Şerah “ olan Soğanlı Dağları eteklerinde Karadeniz bölgesinin en yaşlı ormanlarına ev sahipliği yapan 1090 metre yüksekliğindeki Tabiat Koruma Alanı Uzungöl’e ulaşıyoruz. 1600 yıllarında başında Haldizen Deresi'nin heyelan sonucu kapanması ile oluşmuş Uzungöl’de, göl kenarındaki yürüyüş yapıp, Pladi Yaylası'ndaki otelimize yerleşiyoruz.


Akşam yemeği ve konaklama: Grand Fettahoğlu Otel Uzungöl Pladi

📍 6. GÜN TRABZON - SÜMELA MANASTIRI - ZİGANA DAĞI - AYASOFYA

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Uzungöl’den ayrılıyoruz ve yolumuz üzerindeki çay fabrikasına uğruyoruz. Bölgede yetişen çay bitkisinin en özel tomurcuklarından yapılan ve özel olarak üretilen fabrikamızda çay mühendisleri eşliğindeki gezimizi tamamlıyor ve çaylarımızı yudumladıktan sonra Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı sınırları içerisindeki Sümela Manastırı'na hareket ediyoruz. Karadağ’ın eteklerinde 1250 rakımda UNESCO Geçici listesinde bulunan ve uzun bir tadilat döneminden sonra ziyarete açılan manastırı rehberimizin eşliğinde gezdikten sonra Zigana Dağları'na, sütlacıyla ünlü Hamsiköy’e gidiyoruz. Sütlacımızı ve öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Trabzon’un bir başka önemli tarihi değeri Ayasofya’yı görmeye gidiyoruz. Kralların taç törenlerinin yapıldığı, Kutsal Bilgelik anlamındaki  (Hagia Sophia) Ayasofya’yı geziyoruz. Burada freskolar ve tarihi hakkında bilgileri aldıktan sonra Trabzon’a has kazaziye ve telkâri sanatını göreceğimiz gümüşçümüze uğruyor, el sanatları hakkında bilgileri alıyor ve alışveriş molası veriyoruz. Ardından şehir merkezinde serbest zaman diyoruz. Belirlenen saatte aracımızda buluşuyoruz ve Trabzon Havalimanı'na hareket ediyoruz.


Dönüş saati: 19:55'te Sunexpress Havayolları ile Antalya'ya uçacağız. Turumuzun sonu...

Notlar


 • Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 • Rehberimiz hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapabilir. Programda yeralan oteller, kategorisi aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

 • Minimum katılımcı sayısı 30. Yeterli katılım olmaması halinde acentemiz 7 gün kala turu iptal edebilir. Turlarımızda grup kişi sayısına uygun araçlar kullanılmaktadır. 12- 15 kişiye kadar minibus, 16-27 kişiye kadar midibus, 28-48 kişiye kadar otobüs ile turlarımız yapılmaktadır.

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

Gürcistan Batum Geçişi İçin Notlar


 • Yeni tip çipli Nüfus Cüzdanı veya seyahat tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan pasaport ile   seyahat edebilirsiniz. Bebekler dahil tüm katılımcıların nüfüs cüzdanları fotoğraflı olmalıdır.

 • Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız (velayet olsa bile), yanlarında bulunmayan anne ve babasının (noterden alınacak) tur tarihini kapsayan muvafakatini yanında bulundurmalıdır.

 • Devlet memurlarının yurtdışına çıkış için kurumlarından izin almaları gerekiyorsa, yanlarında bulundurmayı unutmamalıdırlar. Sorumluluk tamamen misafire aittir.

 • Gürcistan’a bir çok ilacı sokmak yasaktır. Kullandığınız ilaçlara ait rapor veya reçeteyi yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz. 30.000 Lari / 60.000 TL veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konulabilir.

 • Zaman zaman Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir.

 • Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan acentemiz sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da konaklama bedelleri iade edilmez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir.

Fiyatlar

💼 07 Temmuz 2022 ( Kurban Bayramı)


2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 5.999 TL Tek Kişilik Oda Farkı: 1.200 TL 3 - 12 Yaş Çocuk: 5.499 TL 0 - 2 Yaş Çocuk: 350 TL


Tur Süresi: 5 gece 6 gün

✔️ Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sunexpress Havayolları ile Antalya - Samsun / Trabzon - Antalya uçak biletleri

 • Ulaşım

 • 5 Gece yarım pansiyon konaklama

 • Otellerde 5 sabah kahvaltısı, 5 akşam yemeği

 • Profesyonel Türkçe rehberlik

 • Mesleki sorumluluk sigortası

 • Milli Park giriş ücretleri

 • Gürcistan Batum Turu

 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri


 

✖️ Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı

 • Seyahat sigortası 80 TL

 • Tüm tur Boyunca alınacak öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze giriş ücretleri

 • Transfer ücretleri (tur aracımız midibüs/otobüs olduğunda yerel minibüslerle yapılacak transferler (Çat Vadisi, Borçka Karagöl, Sümela Manastırı)

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

Bu turlar da ilginizi çekebilir