Doğu Karadeniz Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

Haziran-Ekim 2022

5699 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

4 gece 5 gün

Uçaklı Tur

ROTA

Trabzon, Rize, Artvin, Batum, Uzungöl, Ayder

TUR PROGRAMI

1. GÜN ANTALYA -TRABZON – ATATÜRK KÖŞKÜ – ORTAHİSAR - RİZE

Sabah 11:00’da Antalya HL içhatlarda buluşma. Pegasus HY ile 12:20’de uçuş. Saat 14.00’ de Trabzon Havalimanı’nda rehberimiz ve aracımızla buluşuyoruz. Vereceğimiz kısa brifing sonrası öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Menümüzde neler mi var; Meşhur Akçaabat Köftesi, Gaygana ve yöreseller. Yemek sonrasında 4000 yıllık geçmişe sahip Trabzon’da, Soğuksu mevkiinde bulunan ve Rum Banker Kabayanidis’in 19. Yy.’ın başında İtalyan Gotik mimarisinde yaptırdığı, mübadele sonrasında Atatürk’e armağan edilen Atatürk Köşkü’nü rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından Osmanlı Sokağı olarak bilinen Ortahisar’a gidiyor Fatih Büyük Cami (Altınbaşlı Meryem Ana Kilisesi), Yavuz Sultan Selim Heykeli, Kanuni Evi gibi yapıları görüp, Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize üzerinden Çayeli’ndeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL


2. GÜN AYDER YAYLASI – ZİL KALE & PALOVİT ŞELALESİ

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Rize Bezinin işlenişini göreceğimiz atölyemize hareket edip 300 yıldır kullanılan ve iklim özellikleri bakımından yöre insanın vazgeçemediği bezin öyküsünü üstatlarından dinliyoruz, Hemşin usulü bağlamalarımızı takıp Ayder Yaylasına hareket ediyoruz. Avrupa’nın ve Anadolu’nun en önemli vadisi Fırtına Vadisindeki yolculuğumuzun sonunda, sırtını Kaçkar Dağları'na dayamış ve yöre halkı tarafından bulut denizindeki yayla olarak tabir edilen,  1395 mt. Yüksekliğindeki Ayder Yaylası’na varıyoruz. Gelintülü Şelalesi, Aşağı Ambarlı Şelalesi’ni fotoğraflıyor, Kalegon Mevkii, Şenlik Düzünü gezdikten sonra, yayla içerisinde serbest zaman diyoruz. Öğle yemeğimizi yöresel lezzetler şeklinde alıp Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüsümüzle buluşuyoruz. Gizemli hikâyelerle, keşfedilmeyi bekleyen Çat Vadisi turumuzda, Karadeniz ezgileri eşliğinde Makravis (Konaklar Köyü), Şevyuva Köyü Konaklarını ve bölgenin en eski kemer köprüsü olan Çinçiva Taş Kemer Köprüsünü görüyor, rotamızı Palovit Şelalesi olarak belirliyoruz. Yeşilin her tonun içerisinde muhteşem görüntüsüyle bizleri karşılayan Palovit Şelalesini fotoğraflıyor, kartal yuvası şeklinde Sarp bir kayanın üzerine inşa edilmiş Zil Kalesini gezmeye gidiyoruz. Eski İpek Yolu’nun bir kolu üzerine, vadi tabanından 100 mt. Yükseklikte Ortaçağ döneminde, kayaların üzerine inşa edilmiş, Zil Kale'yi rehberimizle  birlikte geziyor, kahvelerimizi içtikten sonra, Fırtına Deresi üzerinde son günlerin en çok tercih edilen aktivitesi Zipline yapıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği GRAND ÇAVUŞOĞLU HOTEL


3. GÜN GÜRCİSTAN BATUM TURU – ARTVİN

Otelimizdeki kahvaltı sonrası, Gürcistan Batum turumuz için Sarp Sınır Kapısına gidiyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayıp bizleri bekleyen aracımızla  turumuza başlıyoruz. İlk durak yol üzerindeki St. Andrew Heykeli ve Şelalesi. Rehberimizin anlatımı eşliğinde 93 harbinde Osmanlı – Rus savaşına tanıklık etmiş olan Gonia Hisarını ( Apsaros Kalesi ) panoramik görüyor, yerel para Larilerimizi alıyoruz. Rus Çarı tarafından Avustralya’dan Batum’a getirilen Okaliptüs ağaçları eşliğinde, Çoruh Nehri’nin Karadeniz’e kavuştuğu noktayı, Rus edebiyatçılar Antov Çehov ile Maksim Gorki’nin yaşadığı evi görüp turumuza Batum Orta Cami ile devam ediyoruz. 1886’da inşa edilen Türk Mahallesindeki Orta Camiyi, Piazza Meydanını, St. Nicolas Kilisesini ve Abashidzade Bulvarındaki Astronomik Saatini, Medea Heykeli’nin bulunduğu Avrupa Meydanını ardından Poseidon’un Bronz Heykelini, Neptün Meydanı ve Opera Drama Binasını görüyor, Miracies Parkta Chacha Kulesini, İspanyol Mimar Domingo Cabo tarafından tasarlanan 130 mt.lik Alfabe Kulesini, Kurban Said’in ölümsüz aşkı anlatan Ali ile Nino Heykelini, 55 mt. Yüksekliğindeki Ferris Wheel (Dönme Dolap) hayranlıklar izliyoruz. Öğle yemeği sonrası 1881’de Alman Botanikçiler tarafından inşa edilen Kafkasların en büyük bulvarı Batumi Bulvardaki, Bambu Ormanını, Colonnades Anıtlarını ve Yunus Şeklindeki Evlendirme Dairesi görüyor, vereceğimiz serbest zaman sonrası aracımızla buluşup çıkış için sınır kapısına yöneliyoruz. Hopa üzerinden Livadi Kalesi eşliğinde, Artvin’in tüm manzarasını izleyeceğimiz otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği GRAND ARTVİN HOTEL


4. GÜN BORÇKA KARAGÖL – ÇAĞLAYAN KÖYÜ – UZUNGÖL

Artvin manzarasıyla kahvaltımızı yapıp  Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. Bir zamanlar Batum’dan kayıklarla ticaret yapılan Çoruh Nehri kenarındaki Borçka’da bizleri bekleyen minibüslerimize biniyor, 1550 mt. yüksekliğinde Tabiat Koruma alanı Karagöl’e ulaşıyoruz. Karadeniz’in incisi Atanoğlu Yaylasının eteklerindeki, endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Borçka Karagöl’de, göl etrafında yürüyüş veya gölde tekne turu yapabilirsiniz. Ardından Borçka’ya iniyor gezimize Fındıklı Çağlayan Köyü ile devam ediyoruz. 19. yy. laz mimarlarca yörenin yapısına uygun inşa edilen Çağlayan köyü konaklarını görüyor ve rehberimizden konaklar hakkında bilgileri alıyor, köy yürüyüşü sonrası öğle yemeğimizi Çağlayan Deresi Kenarında alıp Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of üzerinden Solaklı Vadisi'ni takiben eski isimleri “Saraho ve Şerah “ olan Soğanlı Dağları eteklerinde Karadeniz bölgesinin en yaşlı ormanlarına ev sahipliği yapan 1090 mt. Yüksekliğindeki Tabiat Koruma Alanı Uzungöl’e ulaşıyoruz. 1600 yıllarında başında Haldizen Deresi'nin heyelan sonucu kapanması ile oluşmuş Uzungöl’de, göl kenarındaki yürüyüş yapıp, Pladi Yaylasındaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama, akşam yemeği GRAND FETTAHOĞLU HOTEL


5. GÜN TRABZON – SÜMELA MANASTIRI – ZİGANA DAĞI – AYASOFYA

Otelimizdeki kahvaltı sonrasında, Uzungöl’den ayrılıyor ve yolumuz üzerindeki Çay Fabrikasına uğruyoruz. Bölgede yetişen Çay Bitkisinin en özel tomurcuklarından yapılan ve özel olarak üretilen fabrikamızda Çay Mühendisleri eşliğindeki gezimizi tamamlıyor ve çaylarımızı yudumladıktan sonra Maçka ilçesi Altındere Milli Parkı sınırları içerisindeki Sümela Manastırına hareket ediyoruz. Karadağ’ın eteklerinde 1250 rakımda UNESCO Geçici listesinde bulunan ve uzun bir tadilat döneminden sonra ziyarete açılan Manastırı rehberimizin eşliğinde gezdikten sonra Sütlacıyla ünlü Hamsiköy’e Zigana Dağına gidiyoruz. Sütlacımızı ve öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Trabzon’un bir başka önemli tarihi değeri Ayasofya’yı görmeye gidiyoruz. Kralların taç törenlerinin yapıldığı, Kutsal Bilgelik anlamındaki  (HAGIA SOPHIA) Ayasofya’yı geziyor, freskolar ve tarihi hakkında bilgileri aldıktan sonra Trabzon’a has kazaziye ve telkâri sanatını göreceğimiz gümüşçümüze uğruyor, el sanatları hakkında bilgileri alıyor, şehir merkezinde serbest zaman diyoruz. Belirlenen saatte aracımızla buluşuyor ve siz değerli misafirlerimizi Trabzon Havalimanına transfer ediyoruz. Sunexpress HY saat 19:55 uçağı ile Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu…

FİYATLAR&TARİHLER



 • 15, 22, 29 Temmuz 2022

 • 05, 12, 19, 26 Ağustos 2022

2 / 3 Kişilik Odada Kişi Başı: 5.999 TL

Tek Kişilik Oda Farkı:                1.200 TL

0-2 Yaş Çocuk:                             350 TL

03-11 Yaş Çocuk:                       5.499 TL


 • 7 -12 Temmuz 2022 (Kurban bayramı) sorunuz...

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus/Sunexpress HY ile Antalya/Trabzon/Antalya Uçak Biletleri

 • Ulaşım

 • 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı, 4 Akşam Yemeği

 • Profesyonel Türkçe Rehberlik

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası

 • Milli Park Giriş Ücretleri

 • Gürcistan Batum Turu

 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı Çıkış Harcı

 • Seyahat Sigortası 80 TL

 • Tüm Tur Boyunca Alınacak Öğle Yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze Giriş Ücretleri

 • Transfer Ücretleri(tur aracımız midibüs/otobüs olduğunda yerel minibüslerle yapılacak transferler (Çat Vadisi ve Borçka Karagöl- Sumela Manastırı)

NOTLAR

 • Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 • Rehberimiz hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapabilir. Programda yeralan oteller, kategorisi aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

 • Turlarımızda grup kişi sayısına uygun araçlar kullanılmaktadır. Minimum katılımcı sayısı 12. Yeterli katılım olmaması halinde 7 gün kala acentemiz turu iptal edebilir.

 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

GÜRCİSTAN BATUM UYARILARI

 • Yeni tip çipli Nüfus Cüzdanı veya seyahat tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan pasaport ile   seyahat edebilirsiniz. Bebekler dahil tüm katılımcıların nüfüs cüzdanları fotoğraflı olmalıdır.

 • 2 aşı veya 72 saat kala PCR testi zorunludur

 • Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız (velayet olsa bile), yanlarında bulunmayan anne ve babasının (noterden alınacak) tur tarihini kapsayan muvafakatini yanında bulundurmalıdır.

 • Devlet memurlarının yurtdışına çıkış için kurumlarından izin almaları gerekiyorsa, yanlarında bulundurmayı unutmamalıdırlar. Sorumluluk tamamen misafire aittir.

 • Gürcistan’a bir çok ilacı sokmak yasaktır. Kullandığınız ilaçlara ait rapor veya reçeteyi yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz.
  *30.000 Lari / 60.000 TL veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konulabilir.

 • Zaman zaman Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir.

 • Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan acentemiz sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da konaklama bedelleri iade edilmez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI

· Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

· Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dâhil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri,  Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.

· Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

· Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

· Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Magidos Tur kesinlikle sorumlu değildir.

· Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

· Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.

· Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

· Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

· Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

· Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

· Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

· Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

· Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.