Doğu Karadeniz Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

30 Eylül 2021'den itibaren

2199 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

3 gece 4 gün

Uçaklı Tur

ROTA

Ayder, Uzungöl, Trabzon, Rize, Borçka

TUR PROGRAMI

1.GÜN - PERŞEMBE: TRABZON HAVALİMANI – SÜMELA MANASTIRI - UZUNGÖL


Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları’nın tarifeli uçuşuyla Trabzon’a uçuyoruz. Trabzon’a iniyoruz ve havalimanında bizleri bekleyen rehberimizle buluşuyoruz. Duruma bağlı olarak öğle yemeğimi molamızın ardından 4000 yıllık geçmişiyle bölgenin en eski kentlerinden olan Trabzon’da ünlü seyyahlar Evliya Çelebi ve Marco Polo’nun izleri takip ederek Altındere Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. 1200 rakımda bulunan ve 1650 yıllık geçmişiyle sizleri büyüleyeceğini düşündüğümüz Sümela Manastırı’nı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra, Aya Varvara Kilisesi’ni görüyoruz. Ardından Altındere Milli Parkı’ndan ayrılarak Sürmene üzerinden ve Soğanlı dağlarının eteklerinde Tabiat Koruma Alanı ilan edilen 1090 rakımlı Uzungöl’e hareket ediyoruz. Heyelan sonucu oluşmuş olan Uzungöl’de seyir terasına çıkıyoruz. Göl etrafında yürüyüşün ve serbest zamanın ardından 2000 rakımdaki Yente yaylasındaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği FETTAHOĞLU HOTEL UZUNGÖL


2.GÜN - CUMA: RİZE BEZ ATÖLYESİ - ÇEÇEVA ÇAY BAHÇELERİ – BORÇKA KARAGÖL – ATA TEPE ATATÜRK HEYKELİ - ARTVİN


Kahvaltı sonrası Türkiye’nin en çok yağış alan ili Rize’de yöre insanı için hala önemini koruyan Rize Bezi yani “feretiko” işlenişini göreceğimiz atölyemize uğruyoruz ve burada Hemşin usulü yazmalarımızı bağlıyoruz. Birçok gezgin tarafından ziyaret edilen ve son dönemlerin en önemli destinasyonlarından olan Çayeli’nin Haremtepe (Çeceva) Köyündeki Çay Bahçelerine hareket ediyoruz. Kıvrımlı yollar eşliğinde, uçsuz bucaksız çay bahçeleri arasındaki yolculuğumuza başlıyoruz. Karadeniz ve çay bahçelerinin muhteşem görüntüleri eşliğinde çaylarımızı yudumluyor ve Borçka üzerinden Tabiat Parkı Karagöl’e hareket ediyoruz. Heba ve Atanoğlu yaylalarının eteklerinde 1500 rakımlı doğa harikası ve endemik bitki türleri bakımından zengin bir doğaya sahip Karagöl’de ormanların arasındaki patikalarda yürüyüş yapabilir veya gölde sandal ile gezintiye çıkabilirsiniz. Serbest zamanın sonunda Karagöl’den ayrılıyoruz. Tarihi İpek Yolu’nu takip ederek Artvin’de Kahvecioğlu Vakfı’nca yaptırılan, 22 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli’ni görmek üzere Atatepeye çıkıyoruz ve hikâyesini rehberimizden dinliyoruz. Günü tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği GRAND ARTVİN HOTEL


3.GÜN - CUMARTESİ: FIRTINA VADİSİ – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI


Kahvaltı sonrası Türkiye’nin en uzun Zipline Parkurundan Çoruh Nehri’nin her iki yakasına adrenalin yaşamak isteyenler için Zipline zamanı diyoruz! Zipline noktasında vereceğimiz serbest zamanın ardından Karadeniz Sahil yolunu takiben yeşilin tüm tonlarını görebileceğimiz Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Vadi boyunca çay bahçelerini görüyoruz ve Çamlıhemşin Çat Vadisi’ne devam ediyoruz. Dağların yamaçlarına inşa edilen Makrevis Köyü Konakları’nı, bölgenin en eski kemer köprüsü Çinçiva Taş Köprüsü’nü, Ortaçağ’dan dönümüze ihtişamı ile ayakta kalan Zil Kalesi’ni ve göğe doğru uzanan çam ağaçları arasında bölgenin en hırçın şelalesi olan Palovit Şelalesi’ni görerek turumuzu tamamlıyor öğle yemeğinde bölgeye has lezzetlerin tadına bakıyoruz. Yemek sonrasında sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış ve bölge halkı tarafından “ Bulut Denizindeki Yayla” olarak tabir edilen 1400 rakımlı Ayder Yaylası’na varıyoruz. Yayla içerisinde Gelintülü Şelalesi, Şenlik Düzü Mevki ve Aşağı Ambarlı Şelalesi’ni görüyor, eski yayla evleri arasındaki yürüyüşümüzün sonrasında Ayder Yaylasından ayrılıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz GREEN SU ADA HOTEL


4.GÜN – PAZAR: ÇAY FABRİKASI – ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA –TRABZON HAVALİMANI


Kahvaltı sonrası Karadeniz sahil yolu eşliğinde Araklı’daki Çay Fabrikasına uğruyoruz. Bölgenin en özel çaylarının üretildiği fabrikayı mühendisimiz eşliğinde gezdikten sonra, bizler için demlenen bölgesel çayların tatlarına bakıyoruz. Fabrikadan ayrılarak 1238 – 1263 yılları arasında bölgeye hâkim Kommenos ailesi tarafından inşa edilen, Trabzon Ayasofya’yı ziyaret ediyoruz. Dış duvarlarında kabartmaları ve freskleri görüyor, rehberimizin anlatımları dinledikten sonra, Soğuksu Mevkiindeki Atatürk Köşkü’ne hareket ediyoruz. 19. yüzyıl sonlarında dönemin ünlü bankerlerinden Kabayanidis’in Barok mimaride yaptırdığı ve Ata’mızın Trabzon’a son gelişinde konakladığı Atatürk Köşkü içerisindeki mobilyaları, porselenleri, halıları ve daha birçok eseri görüyor ve siz değerli misafirlerimizi Trabzon Havalimanına ulaştırıyoruz. Pegasus Havayolları ya da Sunexpress Havayolları ile Antalya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonu…

FİYATLAR&TARİHLER


 • 30 Eylül; 14, 28 Ekim; 18 Kasım 2021


2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 2.199 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 480 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-06 Yaş Çocuk 1299 TL

02-12 Yaş Çocuk 1799 TL • 30 Aralık 2021


2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 2.399 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 480 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-06 Yaş Çocuk 1499 TL

02-12 Yaş Çocuk 1799 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus Havayolları Antalya-Trabzon/Pegasus ya da SunExpress Havayolları ile Trabzon-Antalya parkurunda gidiş dönüş uçak bileti

 • Lüks aracımız ile özel ulaşım

 • 3 gece otel konaklama, otellerde alınacak 3 sabah kahvaltısı, 3 akşam yemeği

 • Hijyen paketi

 • Rehberlik hizmeti

 • Otellerde alınacak Karadeniz eğlenceleri

 • Milli park giriş ücreti

 • Sümela Manastırı minibüs transfer ücreti

 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Seyahat sigortası (40 TL)

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücreti

 • Zil Kalesi - Palovit şelalesi kişi başı transfer ücreti: 60 TL

 • Borçka Karagöl minibüs transfer ücreti, 60 TL

 • Çeçeva Köyü transfer ücreti: 45 TL

Transferlerde 0 - 06 Yaş Çocuklar Ücretsiz / 06 – 10 Yaş çocuklardan % 50 Ücret alınmaktadır.


Önemli Not: Yerel yönetimlerin uygulamaları nedeniyle bazı bölgelerde yerel minibüsler ile transfer zorunluluğu bulunmaktadır.


 • Sümela Manastırı tek giriş ücreti 75 TL'dir. Manastırda şu an için tek gişe çalışmakta ve girişte uzun kuyruklar oluşmaktadır. Bunun yerine tura katılmadan önce bulunduğunuz şehir ya da ilçedeki müzeye giderek 60 TL karşılığında Müzekart+ satın alabilir ve 1 yıl boyunca Sümela Manastırı, Topkapı Sarayı dahil birçok müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

 • Müzekartı internet üzerinden de https://muze.gov.tr/urun-ekle?catalogNo=KRT-MZA01-08-008 adresinden satın alabilirsiniz ancak kart, adresinize 1 hafta içinde gelmektedir. Haftasonları ve resmi tatillerde teslimat yapılmamaktadır.

 • 18 yaş altı çocukların ve 65 yaş üstü misafirlerin müzekart almalarına gerek yoktur.

NOTLAR

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur ’da saklıdır.

 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.

 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

 • Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI

· Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

· Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dâhil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri,  Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.

· Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

· Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

· Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Magidos Tur kesinlikle sorumlu değildir.

· Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

· Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.

· Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

· Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

· Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

· Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

· Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

· Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

· Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.