Karadeniz Yaylaları Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

Haziran-Ekim 2022

5999 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

4 gece 5 gün

Kültür Turu, Uçaklı Tur

ROTA

Giresun, Ordu, Ayder, Artvin, Çayeli

TUR PROGRAMI

1. GÜN  TRABZON HAVALİMANI – KUZALAN ŞELALESİ – MAVİ GÖL – KULAKKAYA YAYLASI

Sabah 11:00’da Antalya Havalimanı’nda buluşuyoruz. 12:20’de Pegasus Havayolları ile Trabzon’a uçuyoruz. Değerli katılımcılarımızla 14:00’da aracımızla buluşup, rehberimizin vereceği anlatım eşliğinde öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Karadeniz manzarası eşliğinde Karadeniz mevsim balıkları, Akçaabat Köftesi veya meşhur Karadeniz pidesi şeklinde serbest menü olarak aldıktan sonra, Karadeniz manzarası eşliğinde Giresun’a varıyoruz ve Aksu nehrini takiben Tabiat Parkı Kuzalan Şelalesi’ne devam ediyoruz. 20 metreden akan görüntüsüyle sizlere görsel şölen sunan Kuzalan Şelalesi’ni seyir teraslarından fotoğraflıyoruz ve sonrasında hemen yanı başında saklı cennet Mavi Gölü görmeye gidiyoruz. Beş adet küçük gölden oluşan sodalı su ile tatlı suyun bir araya gelmesiyle Karadeniz’de tek olma özelliğine sahip Mavi Göl’ü fotoğrafladıktan sonra, yolumuz üzerindeki Sodalı Su’da kısa bir mola veriyor, 1600 rakımlı “Zifin Çiçekleri” ile ünlü Kulakkaya Yaylası’na çıkıyoruz. Göğe doğru yarış halindeki ladin ağaçları arasındaki yürüyüşümüzün sonunda, otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği GİRESUN OTEL KONAKLAMASI


2. GÜN ÇAL DAĞI - ORDU GEÇİLMEZ VADİSİ ABLAKTAŞI – BOZTEPE TELEFERİK

Kahvaltının ardından, UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültürel Listesine başvurulan 2000 rakımlı Çal Dağı’nı gördükten sonra, Ordu yaylalarına yarım günlük bir tura çıkıyoruz. M.Ö Pontus Kralı VI. Mithridates tarafından inşa edilen Kurul Kayalıkları’nı izliyor, 1450 rakımlı Kaleboynu Yaylası’na ulaşıyoruz. Ladin ağaçları arasında yürüyüşümüzün sonunda “Dünyanın Sonu” olarak tabir edilen; vadi tabanından 300 metre yükseklikte, yeşilin leb-i deryasında, mavi ile yeşilin dostluğunu ve uçsuz bucaksız orman denizini izleyeceğimiz Geçilmez Vadisi Ablaktaşı’nı geziyoruz. Geçilmez Vadisinden ayrılıyor, Show TV’de yayınlanan ve reyting rekorları kıran Kuzey Yıldızı İlk Aşk Dizisinin çekildiği Taşbaşı Yaylası’nı gördükten sonra, 2000 rakımda üretilen peynirler, tereyağıyla, yayık ayranı ve kuzinede pişen yayla ekmeğinin tadına bakıyoruz. Yayla gezimizi tamamladıktan sonra Ordu’daki otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği sonrasında Karadeniz ve Ordu’nun en güzel seyir terası konumundaki Boztepe’ye teleferikle çıkıyor ve muhteşem manzaraya karşı Türk Kahvelerimizi yudumluyoruz. Boztepe gezimizi tamamlıyor ve otelimize dönüyoruz. ORDU Konaklama


3. GÜN KYBELE ÇİKOLATA PARK – GİRESUN – ATATÜRK KÖŞKÜ - TRABZON SÜMELA MANASTIRI –HAREMTEPE - RİZE

Kahvaltının ardından, Kybele Çikolata Kafe’ye gidiyoruz. Karadeniz meyvelerinden yapılan çikolatalar ve kahve eşliğinde Karadeniz’i izliyoruz. Molanın ardından, kemençenin Anavatanı Görele üzerinden 4000 yıllık tarihi ile Karadeniz’in en eski şehirlerinden olan Trabzon’a varıyoruz. Atatürk Köşkügezisinin ardından, uzun bir tadilat sonrasında kapılarını yeniden ziyaretçilere açan Sümela Manastırıyla devam ediyoruz. Altındere Milli Parkı içerisinde transfer araçlarıyla buluşuyor ve 1650 yıllık geçmişe sahip Sümela Manastırı’nı gezmeye başlıyoruz. Restorasyon çalışmaları sonucunda belirli bölümleri hizmete açılan manastır içerisinde rehberimizin vereceği bilgilerin ışığında turumuzu tamamlıyor, manzara noktasından fotoğraf çekimlerimizi tamamlıyor ve serbest zaman diyoruz. Altındere Milli Parkından ayrılıyor, 300 yıllık yöre kültürünün “Feritiko” Rize Bezinin tezgâhlarda işlenişini görüp Hemşin Usulü bağlamalarımızı takıp, gezginlerce ziyaret edilen Çayeli’nin Haremtepe (Çeceva) Köyü’ndekiçay bahçesine gidiyoruz. 6 km uzaklıkta Çeçeva Köyü’nde, bütün çay reklamlarının çekildiği son dönemde popüler olan Harem (Çeçeva) Köyünde çay bahçelerinde fotoğraf molası veriyor sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Rize'de.


4. GÜN  ÇAĞLAYAN KÖYÜ – BORÇKA KARAGÖL – ATATEPE – ARTVİN

Oteldeki kahvaltının ardından, Karadeniz sahil yolunu takiben Fındıklı ilçesine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Fındıklıda Saim’in Yeri’nde LAZPRESSOLARIMIZIyudumladıktan sonra, 19. Yüzyıl Laz mimarlarca yörenin yapısına uygun inşa edilen Çağlayan Köyü konaklarını görüyor ve rehberimizden konaklar hakkında bilgileri alıyor, köy içerisindeki yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra, Borçka üzerinden Tabiat Parkı Karagöl’e hareket ediyoruz. Heba ve Atanoğlu Yaylalarının eteklerinde 1500 rakımlı doğa harikası ve endemik bitki türleri bakımından zengin bir doğaya sahip Karagöl’de ormanların arasındaki patikalarda yürüyüş yapabilir veya gölde sandal ile gezintiye çıkabilirsiniz. Serbest zamanın sonunda Karagöl’den ayrılıyor, Türkiye’nin en uzun Zipline Parkurundan Çoruh Nehri’nin her iki yakasına adrenalin yaşamak isteyenler için Zipline zamanı diyoruz! Zipline noktasında vereceğimiz serbest zamanın ardından tarihi ipek yolunu takip ederek Artvin’e varıyoruz. Türkiye’nin en yüksek Atatürk Heykelinin görmek üzere Ata Tepe’ye çıkıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği  ARTVİN


5. GÜN ARHAVİ KAMİLET VADİSİ – FIRTINA VADİSİ – ZİL KALE – PALOVİT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI

Oteldeki kahvaltının ardından, Artvin’in en özel vadisi olan Kamilet Vadisi’nde Çifte Kemer Köprüleri fotoğraflıyor ve Karadeniz Sahil yolunu takiben yeşilin tüm tonlarını görebileceğimiz Fırtına Vadisi’negiriş yapıyoruz. Vadi boyunca çay bahçelerini görüyor ve Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimiz ile buluşuyor Çat Vadisi turumuza başlıyoruz. Turumuzda dağların yamaçlarına inşa edilen Makrevis Köyü Konaklarını, bölgenin en eski kemer köprüsü Çinçiva Taş Köprüsü’nü, Ortaçağdan dönümüze ihtişamı ile ayakta kalan Zil Kalesini ve göğe doğru uzanan çam ağaçları arasında bölgenin en hırçın şelalesi olan Palovit Şelalesi turumuzu tamamlıyor öğle yemeğini bölgeye has lezzetler şeklinde alıyoruz. Yemek sonrasında sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış ve bölge halkı tarafından “ Bulut Denizindeki Yayla” olarak tabir ettikleri 1400 rakımlı Ayder Yaylasına varıyoruz. Yayla içerisinde Gelintülü Şelalesi, Şenlik Düzü Mevki ve Aşağı Ambarlı Şelalesini görüyor, eski yayla evleri arasındaki yürüyüşümüzün sonrasında Trabzon Havalimanına Transfer ediyoruz. Sunexpress Havayolları ile 21:40’ta Antalya’ya uçuş ve turumuzun sonu.

FİYATLAR&TARİHLER

 • 03, 17 Haziran, 08, 22 Temmuz 2022

2 /3 Kişilik Odada Kişi Başı: 5.999 TL

Tek Kişilik Oda Farkı:              1.200 TL

0-2 Yaş Çocuk:                            350 TL

03-11 Yaş Çocuk:                     4.999 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus /Sunexpress HY ile Antalya-Trabzon-Antalya gidiş dönüş uçak bileti

 • Lüks aracımız ile özel ulaşım

 • 4 gece otel konaklama, 4 sabah kahvaltısı, 4 akşam yemeği

 • Hijyen paketi

 • Rehberlik hizmeti

 • Ordu Ablaktaşı, Geçilmez Vadisi Minibüs Ücreti

 • Sümela Manastırı Minibüs Ücreti

 • Çeçeva Köyü Minibüs Transferi

 • Borçka Karagöl Minibüs Transferi

 • Zil Kalesi – Palovit Şelalesi Minibüs Transferi

 • Atatepe Minibüs Transferi

 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Seyahat sigortası (80 TL)

 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücreti

NOTLAR

 • Turumuz minimum 12 kişi ile yapılmaktadır. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur ’da saklıdır.

 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.

 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

 • Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI

· Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

· Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dâhil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri,  Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.

· Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

· Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

· Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Magidos Tur kesinlikle sorumlu değildir.

· Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

· Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.

· Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

· Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

· Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

· Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

· Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

· Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

· Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

· Koronavirüs Salgını Kapsamında Alınan Önlemler:
Bütün turlarımızda Hijyen Seti ( Maske, Eldiven, Dezenfektan veya Kolonya)
Turlar Öncesi Araçlarımız dezenfekte edilecektir.
Turlar öncesi rehber ve kaptanlarımız sağlık taramasından geçirilecektir.