Macahel Pokut Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

23 Temmuz 2021'den itibaren

1599 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

2 gece 3 gün

Uçaklı Tur
Haftasonu Turu

ROTA

Pokut, Macahel, Ayder, Camili, Borçka

TUR PROGRAMI

1. GÜN CUMA TRABZON HAVALİMANI - ÇAMLIHEMŞİN - FIRTINA VADİSİ - POKUT & SAL YAYLASI - AYDER YAYLASI

Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz ve ardından Pegasus Havayolları’nın tarifeli uçuşuyla Trabzon’a uçuyoruz. Trabzon’a varışımızın ardından Trabzon Havalimanı’nda rehberimizle buluşuyor ve öncelikle Sürmene’de denize nazır kurulmuş Çamburnu Hancıoğlu tesislerinde öğle yemeğine gidiyoruz. Yemeğin ardındanKaradeniz sahil yolunu takiben, dünyanın en özel vadisi Fırtına Vadisi’nin muhteşem manzaraları eşliğinde Çamlıhemşin’e varıyoruz. Burada bizleri bekleyen minibüslerimizle Çat Vadisi’nde Laz mimarlarca yöreye uygun inşa edilen Çamlıhemşin Konakları’nı ve Çinçiva Kemer Köprüsü’nü görüyoruz. Buradan sonra Avrupa’nın en yaşlı ormanlarını izleyerek, 2080 rakımlı Pokut ve Sal Yaylası’na çıkıyoruz. Gazetelere konu olmuş, yaşlı ormanlara hükmedercesine tepe üstüne kurulu, ahşap evleriyle ünlü Pokut’ta vereceğimiz serbest zamanın ardından ormanların içerisindeki yürüyüşümüzün sonunda vadinin yamacına kurulmuş Sal Yaylası’na varıyoruz. Tepeye konumlanmış banktan, bulutlardan başını çıkarmış sis denizindeki Kaçkar Dağları’nı fotoğraflıyoruz ve yaylalara veda ediyoruz (Hava müsait olmazsa bunun yerine Gito - Badara Yaylası veya Palovit Şelalesi - Elevit Yaylası turu yapılacaktır.). Sonunda sırtını Kaçkar Dağlarına dayamış 1400 rakımlı Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde AYDER YAYLASI


2.GÜN CUMARTESİ FINDIKLI - BORÇKA KARAGÖL - MACAHEL - CAMİLİ

Kahvaltı sonrası Ayder’den ayrılıyoruz ve önce Fındıklı’da Saim’in Yeri'nde lazpressolarımızı yudumladıktan sonra Borçka üzerinden Tabiat Parkı Karagöl’e hareket ediyoruz. Heba ve Atanoğlu Yaylaları’nın eteklerinde 1500 rakımlı doğa harikası ve endemik bitki türleri bakımından zengin bir doğaya sahip Karagöl’de ormanların arasındaki patikalarda yürüyüş yapabilir veya gölde sandal ile gezintiye çıkabilirsiniz. Serbest zamanın sonunda Karagöl’den ayrılarak günümüzde Artvin ve Gürcistan'ın Acaristan Özerk Cumhuriyeti'ne yayılan, toplam on sekiz köyden oluşan tarihsel bölge Macahel’eyolculuğumuza başlıyoruz. 1850 rakımlı geçitten UNESCO’NUN koruma altına aldığı, Türkiye’nin tek biyosfer alanı Macahel’i ve Karçal Dağları’nı izledikten sonra altı köyün ana merkezi konumundaki Camili’ye varıyoruz. Burada yeni restore edilen Camili Ahşap Camisi’ni ziyaret ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Bölgedeki balcılık ve doğal yaşam hakkında yöre halkı ile sohbetimizin ardından odalarımıza dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde TEMA KONUKEVİ & MACAHELHAN


3.GÜN PAZAR MARAL ŞELALESİ - RİZE BEZ ATÖLYESİ - ÇAYELİ - TRABZON HAVALİMANI - ANTALYA UÇUŞU

Yöresel kahvaltımızda keyif çaylarımızı içtikten sonra Maral Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Anıt ağaçların arasından yapacağımız yürüyüşün sonunda, fotoğraf severlere muhteşem kareler sunan, bölgenin en güzel şelalesi Maral Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Burada serbest zamanın ardından şelaleyi ardımızda bırakıyoruz. Yöresel dokuma tezgâhlarında 300 yıldır işlenen Rize bezinin hikâyesini dinliyoruz ve Hemşin usulü yazmalarımızı bağlıyoruz. Kuru fasulyesiyle ünlü Çayeli’nde tereyağlı ve etli ispir fasulyesi yemek için mola veriyoruz. Daha sonra bölgenin en özel çaylarının üretildiği çay fabrikasına uğruyoruz. Bizler için demlenen çaylarımızı yudumladıktan sonra Trabzon Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 17:40’ta SunExpress ile Antalya’ya uçuyoruz. 19:30’da Antalya’ya varıyoruz. Turumuzun sonu…

Önemli Not:

23-25 Temmuz 2021 tarihli turun gidiş uçuşu saat 08:50’de gerçekleşecektir.
Diğer tarihlerde gidiş uçuşu saat 09:50’de gerçekleşecektir.

FİYATLAR&TARİHLER

 • 10, 24 Eylül 2021


2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 1599 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 200 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-06 Yaş (otelde 2 yetişkinin yanında) 899 TL

06-12 Yaş Çocuk (otelde 2 yetişkinin yanında) 1399 TL


 • 20 Ağustos 2021


2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 1699 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 200 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-06 Yaş (otelde 2 yetişkinin yanında) 1099 TL

06-12 Yaş Çocuk (otelde 2 yetişkinin yanında) 1499 TL


 • 6 Ağustos 2021


2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 1799 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 200 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-06 Yaş (otelde 2 yetişkinin yanında) 1299 TL

06-12 Yaş Çocuk (otelde 2 yetişkinin yanında) 1599 TL


 • 23 Temmuz 2021 (Kurban Bayramı)


2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 1999 TL

Tek Kişilik Oda Farkı 200 TL

0-2 Yaş Çocuk 200 TL

02-06 Yaş (otelde 2 yetişkinin yanında) 1499 TL

06-12 Yaş Çocuk (otelde 2 yetişkinin yanında) 1399 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Antalya - Trabzon - Antalya SunExpress/Pegasus Havayolları gidiş dönüş uçak bileti

 • Lüks aracımız İle özel ulaşım

 • 2 gece otel konaklama, otellerde alınacak 2 sabah kahvaltısı, akşam yemeği

 • Hijyen paketi

 • Rehberlik hizmeti

 • Otellerde alınacak Karadeniz eğlenceleri

 • Milli park giriş ücreti

 • Pokut & Sal Yaylası minibüs transfer ücreti

 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Seyahat sigortası 40 TL

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınacak içecekler

NOTLAR

· Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar Magidos Tur’da saklıdır.

· Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade h akkına sahiptir. Sadece uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.

· Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

· Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI

· Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

· Müze Kart Bilgisi: Müze Kart tur fiyatına dahil değildir. Müze Kartın geçerli olmadığı Müze ve Ören Yerleri,  Özel Müze (Belediye, İl Özel İdare vs.) girişleri misafir tarafından yerinde ödenir.

· Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola Yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

· Tur Programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

· Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Magidos Tur kesinlikle sorumlu değildir.

· Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz acentemiz temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

· Turumuzda yoğunluk nedeniyle uçak rötarlarına göre değişiklik yaşanabilmektedir. Tüm gece turlarımız ekstra olup katılıma bağlı olarak gerçekleştirilir.

· Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler 28-46 kişi sayılarında kullanılır.
Midibüsler 17-27 kişi sayılarında kullanılır.
Minibüsler 16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır.

· Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

· Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

· Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

· Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.)yanınıza almayı unutmayınız.

· Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt  çantası almayı unutmayınız.

· Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.