Legoland ve Eğlenceli Avrupa Turu

EUROPA PARK ve LEGOLAND

ALMANYA – FRANSA – İSVİÇRE

SUNEXPRESS HY ile Antalya’dan direkt Uçuş
7 gece 8 gün

 
Tur Programı

1.GÜN ANTALYA – STUTTGART – STRASBOURG
Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Gidiş Terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile saat 07:00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Sunexpress Hava Yolları  ile saat 09.00’da Stuttgart’a uçuş. Yerel saat ile 11:35’de varışımızın ardından alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle Stuttgart panoramik şehir gezimizde göreceğiniz yerler arasında; Rathaus Belediye Binası, Schlossplatz Meydanı, Altes Schloss-Neues Scloss, Theador Heuss Caddesi yer alıyor.  Strasbourg’a hareket. Avrupa Birliğinin Brüksel’den sonra en önemli ikinci sehri olan Strasbourg panoramik şehir turunda Kleber Meydanı, Avrupa Parlementosu, Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi, Rohan Sarayı, Alsace Müzesi ve ardından Strasbourg Notre Dame Katedrali'ni görüyoruz. Gotik mimarinin en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilen bu Katolik katedralinin yapımına 1015 yılında başlanıp 1439’da tamamlanmıştır. Günümüzde dünyanın en yüksek altıncı kilisesidir. Tur sonrası otelimize hareket ve geceleme.

 

2.GÜN STRASBOURG – EUROPA PARK http://www.europapark.de/en

Sabah kahvaltısının ardından tam gün EUROPA PARK eğlence merkezine gidiyoruz.


3.GÜN COLMAR
Sabah kahvaltısının ardından Kahvaltı sonrası yürüyerek yapılacak "Şarap Yolu" nun başkenti romantik kasaba Colmar turu. Alsace bölgesinin karakteristik özelliklerini taşıyan ve bu özellikleri iyi koruyup, değerlendirebilmiş nostaljik şehre girdiğiniz an, ünlü Alsace evleri sizi karşılıyor. Evleri seyrederken hangisinin bir diğerinden daha güzel olduğuna karar veremeyeceğiniz evlerdeki renk ve süs cümbüşü, her birinde kullanılan ortak payda olan ahşap ile dengesini buluyor. Dar sokaklarda fotoğraf karesine sığdırmaya uğraştığınız bu masalsı dekorda rehberiniz ile gezdikten sonra Le Petit Venise (Küçük Venedik) isimli mahallede daha eski tipik Colmar evleri de görülüp öğle yemeği alındıktan sonra Şarap Yolu’nu yavaş yavaş keşfetmeye başlıyoruz. Öncelikle bölgenin kırsal yapısını doğal hali ile görebileceğiniz ‘’şarap bağlarının incisi’’ lakaplı Riquewihr köyü gezilecek, ardından da bir şarap mahzeni ziyaret edilerek şarap tadımı yapılacaktır.


4.GÜN MULHOUSE OTOMOBIL MÜZESİ – BASEL
Sabah kahvaltısının ardından Alsace bölgesinin ilk durağı Mulhouse’a transfer. Harita üzerinde Fransa’da olmanıza rağmen mimari açıdan Almanya, tabelalar, çalan müzikler, sokakta oynayan çocuklar, dar sokaklar ve restoranlar ile sanki bir Türk kasabası duygusunu yaşatan şehir, konumu itibariyle doğu Fransa’nın diğer kentlerinden farklı olarak İsviçre’ye de çok yakındır.  Uzun yıllar İsviçre Federasyonu’na bağlı kalmış olup sözlük anlamı ile değirmen köyü manasına gelmektedir. Müzeleri ile ünlü Mulhouse’daki önemli durağımız, 500 vasıta ve 98 değişik markalı 464 otomobilden oluşan, 20. yüzyıl Alsace sanayicileri Schlumpf biraderlerin koleksiyonundan ortaya çıkan ve dünyanın en büyük otomobil müzesi olan "Milli Otomobil Müzesi (Musée national de l’automobile)" olacak. Bugatti, Rolls Royce, Porsche ve daha nice araba markalarının nadide koleksiyonlarını yakından görebileceğiniz müze gezisi... Geçmişin temsilcisi özel araçlar, sizlere hikâyelerini kendi dilleri ile anlatacaklar. Tur sonrası İsviçre’nin bir başka büyük ve ihtişamlı kenti Basel’e geçiyoruz. Ren Nehri’nin ikiye böldüğü bu sevimli şehri gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.


5.GÜN  LUZERN – ZÜRİH
Sabah kahvaltının ardından hareket.  Alplerin kuzey eteklerinde kurulmuş Luzern şehri İsviçre’nin incisi olarak adlandırılmaktadır. Luzern’de Avrupa’nın en eski kapalı ahşap köprüsünü görüyoruz. Şehri adeta ikiye bölen Reuss Nehri’nin ortasından geçen Chapel Köprüsü üzerinde Luzern şehrini anlatan çok sayıda tablo görüyoruz. Nehir boyunca uzanan tarihi yapıları, yapıların ardı sıra uzanmış dağları, yemyeşil ağaçları, şehrin her yanında görebileceğiniz kırmızı sardunyaları, nehrin üzerindeki kuğularıyla Luzern’de bir tablonun parçası olmuşuz hissine kapılıyoruz. Daha sonra bir başka güzel İsviçre şehrindeyiz.  Zürih’te panoramik şehir turumuzda Zürih Gölü,  Grossmunster Katedrali, Saat Kulesi, eski lonca evleri, eski gar ile ünlü alışveriş merkezi Bahnhofstrasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. 

 

6. GÜN BREGENZ - NEUSCHWEINSTEIN - GÜNZBURG
Sabah kahvaltısı ardından  Turumuz Avusturya’nın Almanya ve İsviçre sınırında bulunan ve her yıl üzerine büyük bir set kurularak Konstanz Gölü Tiyatro Festivaline ev sahipliği yapan, Prof. İlber Ortaylı’nın doğum yeri,  büyüleyici Bregenz’i geziyoruz. Renkli pastaları andıran tek katlı evler arasında dolaşacağız. Bu şirin kasabanın merkezindeki Kutsal Yürek Kilisesi'ni, Martin Kulesi'ni, St. Gallus Kilisesi'ni gezdikten sonra Bavyera'daki mükemmel şehirlerden biri olan Füssen'e hareket ile günümüz devam ediyor. Dünyanın 7 harikasından biri olan Neuschweinstein Şatosu'nu (Disneyland'ın amblemindeki beyaz şato) geziyoruz. Romanesk stilde yapılan bu kale Kral Ludwig tarafından 1869’da yaptırılmıştır. Gezi sonrası otelimize yerleşme.


7. GÜN GÜNZBURG LEGOLAND
Kahvaltı sonrası tam gün Legoland'da serbest zaman. 

 

8. GÜN STUTGART- ANTALYA
Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Sunexpress Havayolları ile 12:35’de Antalya’ya uçuş ve turumuzun sonu…

 
Fiyatlar&Tarihler

25 Haziran 2021
2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 8990 TL
Tek kişilik oda farkı: 3490 TL
2-12 yaş çocuk: 8490 TL
0-2 yaş çocuk: 1490 TL

17 Temmuz 2021
2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 
9990 TL
Tek kişilik oda farkı: 3490 TL
2-12 yaş çocuk: 9490 TL
0-2 yaş çocuk: 1490 TL

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Sunexpress Havayolları ile Antalya –Stuttgart/Antalya uçak bileti,
• 3-4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,
• Alan - otel - alan transferleri,
• Zorunlu seyahat sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
• Programda yer alan tüm turlar,
• Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 

• Vize ücreti, servis bedeli
 Seyahat sağlık sigortası (20 EURO) (65 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro`dur.)
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Müze ve ören yerleri girişleri
• Rehber ve şoför tipleri

 
Tur Haritası
 
Notlar
  1. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

  2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; MagidosTUR gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; MagidosTUR’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu MagidosTUR’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin MagidosTUR tarafından iptal edilmesi durumunda MagidosTUR’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, MagidosTUR sorumlu tutulamaz.

  3. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde MagidosTUR iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.
 

TURLARDAN HABERDAR OLUN

GÜNCEL TURLAR

mgds.png

Çağlayan Mah. Fener Cad. Safir Sit. B Blok D:1 Antalya
+90 242 243 77 96 / +90 505 590 03 63 / info@magidostur.com.tr

BİLGİLER

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
  • LinkedIn - Gri Çember

© 2020 Her hakkı saklıdır. Magidos Turizm A grubu bir seyahat acentasıdır. Belge No A-6634