Ms Leonora ile Ren&Mosel Nehri

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

6 Temmuz 2022

1099 €

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

6 gece 7 gün

Nehir Turu
İç Hat Dahil

ROTA

Amsterdam, Köln, Rudesheim, Mannheim, Strasbourg, Cochem

TUR PROGRAMI

01. Gün İSTANBUL – AMSTERDAM

06 Tem  22 / Çarşamba İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, tarifeli seferi ile Amsterdam’a hareket ediyoruz. Amsterdam'a varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile gemimize transfer. Gemide check-in sonrası, kabinlere yerleşiyor ve serbest zaman veriyoruz. Gemimiz bu gece Amsterdam limanında demirli kalacaktır.

Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Amsterdam şehir ve Kanal & Zaanse Shans Değirmenler turuna turuna katılabilirler.


02. GünAMSTERDAM -ARNHEM

07 Tem 22 / Perşembe Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Sabah 08:30 de gemimiz Amsterdam’dan hareket edecektir. Akşam gemimiz 17:00 Arnhem limanına yanaşacaktır. Akşam gemimiz 23:00 de Arhem dan hareket edecektir.

Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Volendam - Giethoorn turuna turuna katılabilirler.


03. GünKÖLN

08 Tem 22 / Cuma Öğlen 13:00 de Köln limanına yanaşıyoruz. Akşam 19:00 de gemimiz Köln dan hareket edecektir. 

Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Köln veya Düsseldorf Şehir turuna katılabilirler.


04. GünCOCHEM

09 Tem 22 /Cumartesi Sabah Muhteşem Mosel Nehrinin içine doğru ilerleyip nefes kesici manzaralar eşliğinde Cochem e 12:00 da varıyoruz. Arzu eden misafirler Ekstra Reichsburg ve Cochem turuna katılabilirler. Gemimiz akşam 23:00 de Cochem dan hareket edecektir. 


05. GünROMANTİK REN PARKURU GEÇİŞİ -RUDESHEIM 

10 Tem 22 / Pazar Sabah 07:00 itibarıyla Ren Nehrinin en güzel kısmı olan Romantik Ren Geçişini yapacağız. Bu seyir esnasında 20 den fazla orta çağ döneminden kalmış kale ve muhteşem manzaralar görebilirsiniz. Gemimiz öğlen 13:30 da Rüdesheim e yanaşacaktır. Gemimiz akşam 22:00 de Rüdesheim dan hareket edecektir.

Arzu eden misafirler Ekstra Rüdesheim Tren turu ve Müzik müzesi turuna katılabilirler.


06. GünMANNHEIM 

11 Tem 22 / PazartesiSabah 07:00 de Mannheim limanına yanaşıyoruz. Gemimiz akşam 17:00 da Mannheim dan hareket edecektir. 

Arzu eden misafirler Ekstra Heidelberg katılabilirler. 


07. GünSTRAZBOURG – İSTANBUL

12 Tem 22 / Salı Sabah 08:00 de Strazburg limanına varıyoruz. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Stuttgart Havalimanına transfer.  Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul Yeni Havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz sona eriyor.

Arzu eden misafirler Ekstra Strazburg & Colmar veya Basel turuna katılabilirler.

FİYATLAR&TARİHLERTur Tarihi: 06.07.2022


Orta Kat French Balkonlu Kabin (16m2)B Kategori Arka Taraf: 

1.099 €


Orta Kat French Balkonlu Kabin (16m2):

1.199 €


Üst Kat French Balkonlu Kabin (16m2):

1.299 €


Nehir Gemisi Servis Hizmet Ücreti 60 € (gemide ödenir)
Nehir gemilerinde çocuk ve bebek ile seyahati için gemi şirketinin bu konuda müsaitlik ve onayı doğrultusunda fiyat verilir.

06.07.2022TK 1951IST-AMS 07:25-09:55

12.07.2022TK 1704STR-IST 15:00-18:55İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Amsterdam (AMS) / Stuttgart  (STR) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

      İç hat bağlantıları

Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler & Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.) (450 Euro)

2008 Yapımı, 2017 de tamamen yenilenmiş Deluxe Nehir gemisinde, 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)

Gemide canlı müzik ve aktiviteler

Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları

Hoşgeldiniz Kokteyli

Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü  

Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi

Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri 

Turist şehir vergileri

TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Vize ücreti ve hizmet bedeli

Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 10 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 60 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)

Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler

Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar

Her türlü kişisel harcamalar 

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)

Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

NOTLAR

MS LEONARA GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

2008 yılında seferlerine başlayan gemi Avalon Scenery adıyla seferlerine başlamış daha sonra Ms Leonora olarak adı değişmiştir. 2017 yılında tamamen renove edilmiş ve takip eden yıllarda da yenileme işlemleri devam etmiştir. Uzunluğu 110m, genişliği 11,40m, yüksekliği 5,85m ve toplam 3 katlı olan gemide 67 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 138 olarak belirlenmiştir. Dış ve French Balkonlu kabinler 16m2,  Suite kabinler ise 24m2 büyüklüğündedir. 

Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur. Yaklaşık 40 güler yüzlü personelin sizlere hizmet vereceği gemide ayrıca Geminin en üst katı olan Sun Deck’de ücretsiz olarak güneşlenme şezlongları ve masalar ve oturma yerleri ile nehrin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Geminin en alt katındaki Restoran bölümünde kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi size gemide belirtilen masada alabilirsiniz. Geminin arka kısmında sizler için hazırlanmış olan Club Lounge Bar bölümünde iskambil oyunları, tavla ve okey gibi oyunlar ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Geminin giriş kısmında bulunan Lounge bölümünde ise lokal gösteriler, nehirler ile ilgili sunumlar, ‘’Hoş Geldiniz’’ ve ‘’Veda kokteyl’i’’ gibi organizasyonlar, ‘’Çay & Kahve saati ikramı’’ gibi etkinlikleri takip edebilirsiniz. Ayrıca her gece kabinlerinize gönderilen Türkçe program sayesinde bir sonraki günün programını kolaylıkla takip edebilirsiniz.   


NOTLAR VE BİLMENİZ GEREKENLER;

*Programda belirtilen saatler Türk Havayolları‘dan alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentamız sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentamız programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

*Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.

*Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında/kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması 

gibi force major durumlarından acentamız sorumlu olmayacaktır. Aynı zamanda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan acentamız sorumlu olmayacaktır.

 *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir. 

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i resmi akşam yemeğidir ve misafirlerimizin bu gece için yanlarında formal/resmi kıyafet getirmeleri beklenmektedir.

*Gemiye check-in esnasında her misafir pasaportunu verip kabin anahtarını alabilecektir. Gemi manifestosu ve lokal işlemler için toplanan pasaportlar 1 gün sonra geri verilecektir. 

*Gemideki harcamalarını kredi kartı ile yapacak misafirlerimizin kredi kartlarını seyahat başladıktan 5 gün içerisinde resepsiyona kayıt ettirmeleri gerekmektedir. Kayıt işlemi esnasında kredi kartınızdan herhangi bir çekim yada belli bir tutar bloke edilmeyecektir. 

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentamız sorumlu olmayacaktır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.