Volga Beyaz Geceler
31 Temmuz 2022

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

31 Temmuz 2022

1699 €

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

8 gece 9 gün

Uçaklı paket
Türkçe rehberli

ROTA

St. Petersburg, Mandrogi, Kiji, Yaroslavl, Ugliç, Moskova

TUR PROGRAMI

5* ROSSIA GEMİSİ ile   
VOLGA NEHRİ BEYAZ GECELER
St.Petersburg – Mandrogi – Kiji - Goritsi– Yaroslavl –Ugliç –Moskova
 
 31 Temmuz – 08 Ağustos 2022 (8 Gece/9 Gün)

Dünyanın en büyük ülkesi Rusya, Avrupa’nın en uzun Nehri Volga, Avrupa’nın en büyük iki gölü Ladoga ve Onega, Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan şehirler, anıtlar, eserler…

Volga Nehri’nde yapacağınız bu yolculukta dünyanın en büyük ülkesini tarihi, kültürü ve coğrafyası ile keşfedecek, insanları ile yakından tanışma fırsatı bulacaksınız. Moskova ve St.Petersburg gibi Rusya’ya başkentlik yapmış iki büyük ve önemli kenti gezip tanıyacak, nehir boyunca Rus tarihinde önemli yere sahip şehir ve kasabaları ziyaret edeceksiniz..

Gemi seyir halindeyken geceleriniz konserler ve gösteriler ile renklenecek, gündüzleri boş vakitlerinizde Rus tarihi, Rus dili, Rus kültürü, el sanatları ve Rus şarkıları hakkında bilgileneceksiniz. Güzergah boyunca geçeceğiniz seviye havuzları da bu yolculuğunuzu ilginç kılacaktır..


1. Gün İSTANBUL ­– ST.PETERSBURG (OTEL KONAKLAMASI)
İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarında saat 08.00’da buluşma. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK401 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.20 ’de St.Petersburg’a hareket. Yerel saat ile 14.35’de St.Petersburg’a varış sonrası düzenleyeceğimiz ücretsiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve oda dağılımı sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.


2. Gün ST.PETERSBURG (GEMİYE BİNİŞ)
Otelde alacağımız kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası  ücretsiz Hermitage Müzesi Turu. Müze gezisi sonrası Arzu eden misafirlerimiz ekstraKanal Turu (45 Euro) ve Baltık Denizi Kıyısında bulunan Peterhoff Yazlık Saray ve Park Turunu gerçekleştiriyoruz (70 Euro).  Daha sonra gemimize transfer, check-in işlemleri ve kabinlerin dağılımı. 19.00’da geminin hareketi.  Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


3. Gün MANDROGI

Kahvaltı sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Saat 11:30’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada

yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesimevcuttur (giriş ücretlidir). Öğle yemeği sonrası Kiji’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


4. Gün KİJİ
Kahvaltı sonrası Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kahvaltı sonrası yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi, tümü ahşap eski Rus köy evleri ve köylülerin günlük yaşantılarını görebileceksiniz. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 12:00’da Goritsi’ye hareket. Öğleden sonra güverteden Onega Gölü’nüngüzelliğini seyredebilirsiniz Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


5. Gün GORİTSİ
Kahvaltı sonrası gemide serbest zaman. Saat 12:00’da Goritsi’ye varış. Özel aracımız ile ücretsiz Aziz Kiril Manastırıturu için Kiril Kasabası’na hareket. Tur sonrası gemimize dönüş ve saat 15:30’da Yaroslavl’a hareket. Öğle, Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


6. Gün YAROSLAVL
Kahvaltı sonrası gemide serbest zaman. Öğle yemeği sonrası saat 15:00’da Yaroslavl’avarış. Varışta özel aracımız ile yapacağımız ücretsiz Yaroslavl panoramik şehir turunda; Transfigürasyon Manastırı, Şehir Meydanı, Peygamber İlyas Kilisesi, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonu görülecek yerler arasındadır. Daha sonra gemimize dönüş ve saat 19:00’da Ugliç’e hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


7. Gün UGLİÇ
Kahvaltı sonrası 08:30’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Saat 12:00’da Moskova’yahareket. Bu gece Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.


8. Gün MOSKOVA(GEMİDEN İNİŞ – OTEL KONAKLAMASI)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğle yemeği sonrası Moskova’ya varışta gemiden çıkış işlemleri sonrası otobüsümüz ile düzenleyeceğimiz ücretsiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu devamında ücretsiz Kremlin + 1 Katedral turu düzenlenecektir. Daha sonra otelimize transfer oluyoruz. Otelde akşam yemeği sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra Işıklar Altında Moskova Gece Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.


9. Gün MOSKOVA – İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve uçak saatine kadar serbest zaman.

Arzu eden misafirlerimiz için tam gün Ekstra Metro+Arbat, Borodino Panoraması ve Novodeviçi turuna katılma imkanı (70 Euro). (Tura katılmayan misafirler transfer saatine kadar valizlerini otelin bagaj odasına bırakabilirler) Tur sonrası Moskova Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.10’da İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 00:10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

FİYATLAR&TARİHLER


2 Kişilik Kabinde Kişi Başı Fiyatlar


31 Temmuz 2022

Ana Güverte – (Açılır Pencere) 12,4 m2

Kişi başı: 1.699 Euro

Tek Kişi farkı: 799 Euro


Orta Güverte – (Gerçek Balkonlu) 14,5 m2

Kişi başı: 1.799 Euro

Tek Kişi farkı: 899 Euro


Üst Güverte – (Gerçek Balkonlu) 14,5 m2

Kişi başı: 1.899 Euro

Tek Kişi farkı:999 Euro

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • THY ile İstanbul Havalimanı – St.Petersburg / Moskova – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti, Vergiler

 • 5* Rossia gemisinde 6 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)

 • Moskova’da 1 gece 4*otelde oda kahvaltı konaklama

 • St. Petersburg’da 1 gece 4*otelde oda kahvaltı konaklama

 • Moskova ve St. Petersburg’da yarım günlük panoramik şehir turları

 • Moskova’da Kremlin Turu + 1 Katedral Turu

 • St Petersburg’da Hermitage Müzesi Turu

 • Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar

 • Programda belirtilen havalimanı transferleri

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • Türsab mecburi mesuliyet ve Seyahat Sağlık sigortası (70 yaş ve üzeri %100 surprim uygulanır) (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortası olduğundan iptali mümkün değildir)

 • Gemide valiz taşıma hizmeti

 • Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği, tüm yemeklerde çay ve kahve servisi

 • Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Gemi personeli servisücreti (Günlük kişi başı 10 Euro toplamda kişi başı 60 Euro) Gemide nakit ödenmektedir

 • Gemide alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu

 • Rusya Vize ücreti (150 Euro)

 • Seyahat iptal sigortası 

 • Yurt dışı çıkış harcı

 • Ekstra Turlar (nakit euro şeklinde ödenebilir, kredi kartı geçerli değildir)

NOTLAR

İPTAL ŞARTLARI (2021 Sezonu):
|
Tur hareket tarihinden 45 gün öncesine kadar CEZASIZ İPTAL hakkı (Tur hareket tarihinden 30 gün öncesine kadar Cezasız iptal hakkı sadece gemi kısmı için geçerlidir. Uçak bileti, otel ve vize ücret kesintileri ayrıca yansıtılacaktır)  
|
44 gün – 30 gün arası %50 ceza uygulanır!

| 29 gün – 22 gün arası %80 ceza uygulanır!  
| 21 gün ile tur hareket günü arası %100 ceza uygulanır!  

NOT:
Yukarıdaki iptal şartları sadece gemi kısmı içindir. Uçak bileti, otel ve vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılacaktır!

ÖNEMLİ VİZE BİLGİSİ (Yeşil Pasaportlara Vize uygulaması yoktur!)
Rusya umuma mahsus pasaportlara (normal pasaport) vize istemektedir. Vize için iki adet beyaz fonlu resim, pasaport ve orijinal davetiye gerekmektedir.
Pasaport tipi ayrımı yapılmaksızın, Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir.

ÖNEMLİ UYARI: Yıpranmış veya hasar görmüş pasaportu olan misafirler Rusya girişinde deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.