Polonya Turu

Varşova, Torun, Gdansk, Malbork, Poznan, Wroclaw, Krakow, Wieliczka,
23 Mayıs, 25 Temmuz 2020 hareket, 7 Gece 8 Gün…
Corendon Havayolları ile direkt uçuş fırsatı
Auschwitz, Malbork, Torun turları dahil… 

 
Tur Programı

1. GÜN ANTALYA - VARŞOVA - TORUN - GDANSK (Danzig)

Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar Terminalinde 04:00’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Corendon Havayolları’nın XC 375 sefer sayılı uçağı ile 06:00’Ae Varşova’ya uçuyoruz. 08:00'de varışın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile bir ortaçağ şehri olan Torun’a doğru yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve Dünyanın evrenin merkezinde yer almadığı gerçeğini ilk kez dile getiren ünlü astronom ve bilim adamı Kopernik’in şehri olan Torun’da eski kent merkezi ve Kopernik’in evi göreceğimiz yerler arasında. Konaklama Gdansk’da.
 
2.GÜN GDANSK - MALBORK - POZNAN

Kahvaltı sonrası Baltık Denizi’nin incisi Gdansk turumuza başlıyoruz. Gdansk’ta gezilecek yerler arasında Eski pazar alanı ve Kral Şapeli ziyareti var. Daha sonra muhteşem Gdansk meydanında serbest zaman sonrası Malbork’a hareket. Unesco Kültür Mirası, Malbork ortaçağ kalesi turumuz için 45 dakika yolculuk yapıyoruz. Malbork en büyük ortaçağ kalesi olarak bilinmektedir. Kaleyi ziyaret ettikten sonra Poznan yolculuğumuza başlıyoruz. Konaklama Poznan’da.
 
3.GÜN POZNAN

Poznan'da Polonya’nın en büyük serası “The Palm House”u , Market Meydanı’nı, Rönesans’ın ülkeye etkilerini en güzel yansıtan Şehir Binası’nı , ülkedeki en güzel Barok yapılardan biri olan St.Maria Magdelana Collegiate Kilisesi’ni ve Özgürlük Meydanı'nı göreceğiz. Tur bitiminde Poznan'da otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.
 
4.GÜN POZNAN - WROCLAW

Kahvaltının ardından Wroclaw şehrine doğru yolumuza devam ediyoruz. Şehir turumuzda tarihi merkezde bulunan Market Meydanı ve 13. yüzyılda yapımına başlanan ve bugün hala toplumsal ve kültürel olaylar için kullanılan Şehir Binası’nı göreceğiz. Sonrasında ise tarihi 9.yüzyıla uzanan ve şehrin en eski kısmı olan Ostrow Tumski “Katedral Adası”nı göreceğiz. Son durağımız ise UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve 20. yüzyıl betonarme mimarisi için referans kabul edilen Hala Ludowa (Centennial Hall) ziyareti olacak.
 
5.GÜN WROCLAW - AUSCHWITZ - KRAKOW

Otelde sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve 2. Dünya Savaşı sırasında yaklaşık 1,5 milyon Yahudi’nin sistematik olarak işkenceye maruz kaldığı ve katledildiği UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Auschwitz – Birkenau Nazi Kampı’nı ziyaret için yola çıkıyoruz. Dikenli tellerle çevrili, yüksek duvarları, barakaları, idam sehpaları ve gaz odaları ile insanlık tarihinin en büyük suçlarının işlendiği bu kampı derinden etkilenerek ve ürpererek gezeceksiniz.  
Ardından Krakow’a hareket ediyoruz ve burada şehir turumuza başlıyoruz. Papa II. Jean Paul'un başpiskopos iken papa seçildiği bu şehirde, ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan tarihi şehir merkezini göreceğiz. Avrupa’nın en büyük meydanlarından biri olan ve etrafını çeviren sayısız tarihi binalar bulunan bu meydanda zamanda yolculuk yapıyor ve adeta bir Ortaçağ Avrupası’nda geziyormuş gibi hissedeceksiniz. Sonrasında ise Wawel Tepesi’ni ziyaret edecek ve burada Gotik mimarinin en güzel örneklerinden olan Wawel Kalesi’ni ve 900 yıldan fazla süredir ayakta olan Papa II. Jean Paul’un rahip olarak ilk vaazını verdiği Wawel Katedrali’ni göreceğiz. Son olarak ise St.Mary Bazilikasını göreceğiz. Konaklama Krakow'da otelimizde.
 
6.GÜN KRAKOW – WIELICZKA TUZ MADENİ (ekstra)

Kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra (65 euro) Wieliczka’ya doğru yola çıkacağız. 13. yüzyılda kaya tuzu madeni olarak kullanılan ve zaman içinde tuzdan heykelleri, sanatsal ve tarihi çalışmaları ve kilisesi ile bir yer altı şehrine dönüşen Wieliczka Tuz Madeni gezimizi gerçekleştireceğiz. Gezimizin ardından Krakow’daki otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

7.GÜN KRAKOW - VARŞOVA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Varşova şehir turumuz için yola çıkıyoruz. Varşova’da tarihi merkezi, Opera Binası, Şehir Binası, Varşova gettosu ve getto anıtı, Polonya için hayatlarını kaybeden askerlere adanmış olan Meçhul Asker Anıtı, dünyanın en önemli müzisyenlerinden biri olan Chopin adına yapılmış anıt ve Belvedere Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. 17. yüzyılda Polonya Krallarının ikamet ettiği ancak 2. Dünya Savaşı'nda yıkılıp, 1944’te tekrar inşa edilmiş olan Wilanow Sarayı’nı ve muhteşem bahçelerini ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından otelimize yerleşme.

8.GÜN  VARŞOVA - ANTALYA

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Varşova şehir turumuza devam ediyoruz. Özellikle haftasonları kurulan bit pazarları ilginizi çekecektir. Akşamüstü havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Corendon Havayolları’nın XC 382 sefer sayılı uçağı ile 17:55’da Antalya’ya hareket. Yerel saat ile 21:55’te varış ve turumuzun sonu. Başka bir turumuzda buluşmak dileğiyle…

 
Fiyatlar&Tarihler

23 Mayıs 2020 
2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 
7490 TL
Tek kişilik oda farkı: 2400 TL
0-2 yaş çocuk: 990 TL
2-12 yaş çocuk: 7490 TL


25 Temmuz 2020
2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 
7900 TL
Tek kişilik oda farkı: 2400 TL
0-2 yaş çocuk: 7900 TL
2-12 yaş çocuk: 990 TL 

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Corendon Havayolları ile Antalya - Varşova - Antalya uçak bileti,
• Havalimanı vergileri,
• 3-4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,
• Alan/otel/alan transferleri,
• Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
• Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
• Programda yeralan tüm turlar,
• Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Vize ücreti, servis bedeli
• Seyahat Sağlık Sigortası (20 EURO) (65 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro`dur.)
• Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli
• Müze ve ören yerleri girişleri (40 euro rehber tarafından toplanacaktır)
• Rehber ve şoför tipleri

 
 
Tur Haritası
 
Notlar

*** Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 
*** Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)
***Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.
***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.
***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.
*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. 20 kişi altında kalan katılımlar durumunda tur ulaşımları tren, tramway, metro ile yapılacaktır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.
 
VİZE
***T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
***MagidosTur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
***Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
***Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTur aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
***Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
***Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
***Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTur sorumlu olmayacaktır.
***Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
*** İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz. 

 
Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

TURLARDAN HABERDAR OLUN

GÜNCEL TURLAR

mgds.png

Çağlayan Mah. Fener Cad. Safir Sit. B Blok D:1 Antalya
+90 242 243 77 96 / +90 505 590 03 63 / info@magidostur.com.tr

BİLGİLER

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
  • LinkedIn - Gri Çember

© 2020 Her hakkı saklıdır. Magidos Turizm A grubu bir seyahat acentasıdır. Belge No A-6634