Gemi Turu Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Şey


Cruise gemileriyle seyahat etmeyi seviyoruz. Sizlere de gemi turlarını bol bol anlatmaya çalışıyoruz. Bu yüzden bir gemi turu satın almadan önce bazı noktalara dikkatinizi çekmek istedik. Bunları göz önünde bulundurursanız hem de uygun fiyatlarla hem de daha keyifli bir seyahat yapacağınızı düşünüyoruz.


1) Düşük Sezonda Daha Uygun Fiyatlarla Seyahat Edebilirsiniz


Her bölgenin sezonu farklılık gösteriyor. Karayipler ve Bahamalar'ın yüksek sezonu kış aylarıyken, Akdeniz daha çok yaz döneminde popülerleşiyor. Bu da elbette fiyatlara yansıyor. Örneğin daha ekonomik fiyatlara Karayipler'e gitmek isterseniz eylül - ekim aylarını tercih edebilirsiniz.


2) İç Kabin Almaktan Çekinmeyin Çünkü Kabinde Az Zaman Geçireceksiniz

3) Vize Durumunuzu Kontrol Etmeyi Unutmayın


Burada asıl dikkat etmeniz gereken nokta, birden fazla ülkeyi kapsayan gemi seyahatleri... Özellikle hem AB ülkelerinin hem de AB dışı bir ülkenin de programa dahil olduğu bir Akdeniz turu alacaksanız, tek girişli değil çok girişli Schengen vizesine ihtiyaç duyacaksınız.


4) Aldığınız Tur Paketinin Uçaklı mı Uçaksız mı Olduğuna Dikkat Edin


Bazı programlara Türkiye'den gidiş geliş uçak bileti de dahilken, cruise only denilen bazı programlarda sadece kabini satın alabiliyorsunuz. Bunu aynı bir otelden oda rezervasyonu yapmaya benzetebiliriz. Cruise only programlar size millerinizle uçak bileti satın alma, başlangıç şehrine birkaç gün erken giderek vakit geçirme, dönemsel olarak promosyonlardan faydalanma gibi imkanlar sağlayabiliyor.


5) Gemiye Gitmeden Önce İçecek Paketi Satın Alın


Cruise gemilerinin büyük çoğunluğunda kapalı alkollü ve alkolsüz içecekler fiyata dahil olmuyor. Gemide içtiklerinizi tek tek ödeyebileceğiniz gibi, günlük ya da tüm turu kapsayan avantajlı içecek paketlerinden de satın alabilirsiniz. Zaman zaman rezervasyon esnasında bu paketleri daha uygun fiyata alabiliyorsunuz.

Peki siz gemi turuna çıkmayı seviyor musunuz? En son hangi gemi turuna katılmıştınız? Yorumlarınızı bekliyoruz.

219 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör