Romantik Yol Turu

ALMANYA “Romantik Yol”  Turu

09 Mayıs , 12 Haziran ve 17 Temmuz 2021

Antalya’dan Direkt Hareketli
7 GECE 8 GÜN
Münih (3), Würzburg (2), Frankfurt (2)

04 Ocak 2021’e kadar kişi oda başı 1500 TL indirim

 
Tur Programı

1.GÜN ANTALYA - MÜNİH
Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali’nde sabah saat 08:00’de buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Sunexpress Havayolları’nın XQ 130 sefer sayılı uçuşu ile 10:00’da Münih’e uçuyoruz. 12:20’de varışın ardından Olimpiyat Köyü, BMW binası, Profiller, Karl Platz, Frauenkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Serbest zamanımızda Münih’te alışveriş yapabilir ya da kafelerde dinlenebilirsiniz. Turumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz.

 

2.GÜN MÜNİH (Salzburg – Halstatt)
Kahvaltı sonrası tam gün serbest zamanımız var. Dileyen misafirlerimizle beraber rehberimiz eşliğinde ekstra SALZBURG - HALLSTATT (95 euro) turuna çıkıyoruz. Tüm gün süren turumuzda öncelikle ünlü besteci Mozart’ın doğduğu,  Avusturya’nın ve Avrupa’nın tam ortasında yer alan harika bir şehri, Salzburg’u gezeceğiz. Turumuza Altstadt bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz. Panoramik olarak Salzburg Katedrali ve Avrupa’nın en yüksek kalelerinden biri olan Salzburg Kalesi’ni ziyaret ederek devam ediyoruz. Turumuzu tarihin en önemli yapıtlarından biri olan Başkanlık Sarayı’nı dışarıdan ziyaret ederek sonlandırıyoruz. Daha sonra bir saatlik otobüs yolculuğunun ardından Halstatt’a varıyoruz. Doğal güzelliğin yanı sıra 7 bin yıla varan geçmişi ile Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış bu kasabayı keşfetmeye başlıyoruz. Geçmişi bronz çağına kadar uzanan bu kasabada sadece tek bir yol var ve araç trafiğine izin verilmiyor.  Tur sonrası Münih’teki otelimize dönüyoruz.

 

3.GÜN MÜNİH (Füssen – Linderhof – Oberammergau – Neuschwanstein Şatosu)

Kahvaltı sonrası tam gün serbest zamanımız var. Dileyen misafirlerimizle ekstra OBERAMMERGAU - LİNDERHOF – FÜSSEN - NEUSCHWANSTEIN ŞATOSU (60 euro) turumuz için yola çıkıyoruz. Dağların arasındaki romantik Oberammergau kasabasını gördükten sonra Linderhof Sarayı’na geçiyoruz. Bu saray Kral 2. Ludwig’in şahsi ikametgâhıdır. Misafir dahi kabul edilmeyen bu sarayda misafir odası da yoktur. Ardından Füssen’de dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Schloss Neuschwanstein Şatosu'na gidiyoruz ve şatoyu panoramik olarak görüyoruz. Uygun olduğu takdirde şatoya giriyoruz.  Romanest stilde yapılan bu kale-şato Kral Ludwig tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır. Ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.

 

4.GÜN MÜNİH – AUGSBURG – NÖRDLINGEN – DINKELSBÜHL – ROTHENBURG - WÜRZBURG

Kahvaltı sonrası tam gün ünlü Romantik Yol turumuz için yola çıkıyoruz. Augsburg'a vardıktan sonra Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’in konutlarını geziyoruz. Gezi sonrası Nördlingen'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde birbirinden güzel Nördlingen, Dinkelsbühl, Rothenburg şehirlerini sırasıyla panoramik olarak geziyoruz. Rothenburg, 30 yıl savaşlarında etkilenen tüm şehirlerin içinde Rothenburg Avrupa’nın en iyi korunmuş şehridir. Noel Köyü olarak bilinen meydandaki yürüyüş yolunda alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman ardından Würzburg’daki otelimize geçiyoruz ve dinleniyoruz.

 

5.GÜN WÜRZBURG – BAMBERG - WÜRZBURG
Kahvaltının ardından Würzburg’da gezimize başlıyoruz. Würzburg gezimizin başlangıç noktası harika Würzburg panoramasının olduğu Marienberg Kalesi olacak. Ardından 1120 yılında inşa edilmiş, Marienberg Kalesi ile eski şehri birbirine bağlayan, 185 metre uzunluğundaki Almanya’nın ilk taş köprüsü Alte Meinbrücke’de fotoğraf molası vereceğiz. Würzburg piskoposlarının zenginliklerini göstermek için 18.Yüzyıl’da inşa ettikleri “Dört Kıta’’ adlı dünyanın en büyük tavan freski ile ünlü Almanların tüm saraylardan daha üstün saray dedikleri Unesco Dünya Kültür Mirası Rezidans da gezerek son durağımız Bamberg’e hareket ediyoruz. Ortaçağ ve Barok Alman şehirciliğinin hiç bozulmamış örneği Bamberg, Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki yapılarıyla tanınıyor. Bu yapılar sayesinde “Almanya’daki Roma” olarak biliniyor. Bir tarafta ünlü Dom Katedrali, bitişiğinde eski piskoposluk sarayı, diğer yanda Domeplatz sizi tarihin içinde bir yolculuğa çıkarıyor. Şehrin iki yakasını bağlayan köprüler 450’lerden beri aynı şeklini, güzelliğini koruyor. Neptün Çeşmesi’nin bulunduğu alan Bamberg’in en çok bilinen meydanlarından... Bamberg gezimizden sonra Würzburg’daki otelimize dönüyoruz.

 

6.GÜN WÜRZBURG - FRANKFURT
Kahvaltının ardından Würzburg’a veda ediyoruz ve hareket ediyoruz. Frankfurt’ta panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Goethe’nin evi, 850 yılında Domplatz’ta inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi bulunuyor.  Ardından Ren Nehrinde çok keyifli bir tekne Turu yapacağız. Serbest zaman sonrası otelimize yerleşiyoruz.

 

7.GÜN FRANKFURT (Koblenz – Rüdesheim)
Bugün serbest zamanımız var. İsteyen misafirlerimizle ekstra (65 Euro) Koblenz - Rüdesheim gezimizi yapıyoruz.  Koblenz’de panoramik şehir gezimizde tarihi surlar, St. Castor Katedrali, Ren ve Mosel nehirlerinin birleştiği nokta, Elector Sarayı, Liebfrauenkirche görülecek yerler arasındadır.  Daha sonra Rüdesheim için yola çıkıyoruz. İsviçre Alpleri’nden doğup, Hollanda’da Kuzey Denizi’ne dökülen Ren Nehri’nin en popüler bölgesi Almanya’da Koblenz ile Rudesheim arasındaki bölüm, nehrin her iki yanında bulunan yemyeşil kasabaların ortasında yükselen şatolar ve muhteşem manzara kendinizi bir Orta Çağ film setinin içerisinde hissetmenize neden olacak. Öğle saatlerinde Rüdesheim’a varıyoruz. Birbirinden güzel romantik evlerin, şık restoran ve kafelerin olduğu ünlü Dosselgasse sokağında serbest zaman veriyoruz. Yemek molasından sonra teleferikle Rudesheim’in en yüksek tepesine çıkıyoruz. 1871’de Almanya’nın birleşmesi şerefine yapılmış devasa boyuttaki Niederwald Anıtı’nın olduğu parktan aşağıdaki yemyeşil bağların ve Ren Nehri’nin seyir keyfi sizleri bekliyor. Rüdesheim’ın güzelliklerinden ayrılarak sadece 50 dakikalık yolculukla Almanya’nın finans ve kültür şehri Frankfurt’taki otelimize geri dönüyoruz.

 

8.GÜN FRANKFURT - HEIDELBERG - ANTALYA
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Heidelberg’e gidiyoruz.  150 bin nüfuslu bu şehir, Almanya’nın ılıman iklime sahip güney bölgesinde, Ren ve Neckar Nehirlerinin arasında kalan vadide kurulmuş. Adına “Ich hab’ mein Herz in Heidelberg verloren/Kalbim Heidelberg’de kaldı” diye bir şarkı bile yazılmış olan şehir, savaşlardan zarar görmemeyi başarmış nadir Avrupa şehirlerinden bir tanesi… Heidelberg, aynı zamanda bir üniversite şehri… 1386 yılında kurulmuş olan Almanya’nın en eski üniversitesi olan Heidelberg Üniversitesi göreceğimiz yerlerin başında geliyor. Daha sonra rehberinizin belirttiği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Sunexpress Havayolları’nın XQ 141 ile 18:35’te Antalya’ya uçuyoruz. 23:00’te varış ve turumuzun sonu...

 
Fiyatlar&Tarihler

9 Mayıs, 12 Haziran 2021
2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 6999 TL
Tek kişilik oda farkı: 2900 TL
2-12 yaş çocuk: 6499 TL
0-2 yaş çocuk: 1500 TL

 

17 Temmuz 2021
2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı:
7900 TL
Tek kişilik oda farkı: 2900 TL
2-12 yaş çocuk: 7499 TL
0-2 yaş çocuk: 1500 TL

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Sunexpress/Corendon Havayolları ile Antalya - Münih / Frankfurt - Antalya uçak bileti

 • 3 - 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar

 • Alan/otel/alan transferleri

 • 1618 sayılı yasa gereği düzenlenen mesleki sorumluluk sigortası

 • Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

 • Programdaki panoramik şehir turları

 • Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti, servis bedeli

 • Seyahat sağlık sigortası (20 EURO) (65 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro`dur.)

 • Her türlü kişisel harcamalar ve extra turlar

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 • Frankfurt'ta tekne turu

 • Müze ve ören yerleri girişleri

 • Rehber ve şoför tipleri

Avantajlı Ekstra tur paketi: 235 euro yerine 200 euro

Salzburg Hallstatt ( 95 euro) + Oberammergau Fussen Neuschwanstein ( 75 euro) +
Koblenz Rudesheim ( 65 euro)

 
 
Tur Haritası
 
Notlar
 1. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; MagidosTUR gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; MagidosTUR’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu MagidosTUR’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin MagidosTUR tarafından iptal edilmesi durumunda MagidosTUR’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, MagidosTUR sorumlu tutulamaz.

 3. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde MagidosTUR iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

 

İptal ve Değişiklik
 

 1. Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar MagidosTUR’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. MagidosTUR ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

 2. Erken rezervasyon kampanyası kapsamındaki rezervasyonlarda, kampanya bitiş tarihinden sonra gerçekleştirilecek tarih ve isim değişikliği işlemleri, ancak MAGİDOSTUR onayı ile ve kişi başı 25 € değişiklik işlem bedeli karşılığında gerçekleştirilebilir. Tarih değişikliği işlemleri için müsaitlik onayı alınması gerekir.

 

Rehberlik Hizmetleri ve Programda Belirtilen Turlar

 1. Programda belirtilen günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Programda belirtilen turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.

 2. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından MagidosTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 3. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya programda belirtilen turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

 

Uçuşlar Hakkında

 

 1. MagidosTUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

 2. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. MagidosTUR, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

 3. 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.

 4. Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.

 5. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

 6. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

 7. Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan MagidosTUR sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

 8. Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, MagidosTUR’un sorumluluğunda değildir.

 9. Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.

 10. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

 

Diğer Hususlar

 1. MagidosTUR misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda MagidosTUR’un iptal koşulları geçerli olacaktır.

 2. Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire MagidosTUR tarafından bildirilecektir.

 3. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce MagidosTUR tarafından bilgi verilecektir.

 4. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 5. Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

 6. Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

 7. MagidosTUR tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve MagidosTUR tarafından garanti edilemez.

 8. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 9. Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

 10. Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

 11. Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

 12. Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

 13. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 14. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

 15. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

 16. Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

 17. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

 18. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

 19. MagidosTUR zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 20. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan MagidosTUR sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

 21. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

 22. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, MagidosTUR’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

 

Vize ve Pasaport

 1. T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
  MagidosTUR misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MagidosTUR`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MagidosTUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MagidosTUR’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

 2. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak  listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

 3. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da MagidosTUR aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

 4. Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

 5. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan MagidosTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 6. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan MagidosTUR sorumlu olmayacaktır.

 7. Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

 8. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 9. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 10. İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

 11. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Çağlayan Mah. Fener Cad.
Safir Sit. B Blok D:1 Antalya

Tel: +90 242 243 77 96
Cep: +90 505 590 03 63

© 2020 Her hakkı saklıdır. Magidos Turizm A grubu bir seyahat acentasıdır. Belge No A-6634