Istanbul Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

Haziran-Ekim 2022

3299 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

2 gece 3 gün

Haftasonu Turu
Kültür Turu

ROTA

Topkapı Sarayı, Şile, Ağva, Piyer Loti, Polonezköy

TUR PROGRAMI

1. Gün Antalya/ İstanbul

Sabah Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Sabiha Gökçen havalimanında rehberimiz tarafından karşılanmanızın ardından gezimiz başlıyor. Öncelikle tarihi Yarımada’ya doğru yola çıkıyoruz. Önce bu eşsiz güzelliği karşıdan kuşbakışı fotoğraflayabileceğimiz; dünyanın en güzel manzaralarından birisine sahip olan Galata Kulesi’ne çıkıyoruz. Ardından, Sultanahmet Meydanı’nda TOPKAPI SARAYI, AYASOFYA, YEREBATAN SARNICI, SULTANAHMET CAMİİ ve HİPODROM (AT MEYDANI)’ nı rehberimiz bilgilendirmeleri eşliğinde geziyoruz. Serbest olarak alacağımız öğle yemeğinden sonra ekstra BOĞAZ TURU için gezi teknesindeki yerlerimizi alıyoruz. Rehberimizin keyifli anlatımları eşliğinde Çırağan Sarayı, Rumeli Hisarı, Kız Kulesi gibi güzide yapıların yanı sıra, Boğaz’ın her iki yakasına inci taneleri gibi sıralanmış olan tarihi  yalıları panoramik olarak görüyoruz. Akşam yemeğini dileyen konuklarımızla hep beraber ekstra olarak Kadıköy’de alıyoruz. Günün ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. 


2. Gün İstanbul / Dolmabahçe – Haliç – Piyer Loti- Çiçek Pasajı

Otelde kahvaltımızın ardından bu sabah ilk durağımız olan Dolmabahçe Sarayı 'na hareket ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun günümüze ulaşan en görkemli sarayını ziyaret ettikten sonra Haliç kıyılarına hareket ediyoruz. Yabancıların Altın Boynuz ismi ile tanımladıkları İstanbul 'un en keyifli manzaralarından bir tanesi eşliğinde Haliç kıyılarında aracımız ile kısa bir seyahat gerçekleştiriyoruz. Bu seyahatimizde Haliç kıyısında bulunan Ortodoks Patrikhanesi, Tarihi Feshane binası, Mehterhane binaları gibi Fener, Balat semtinde öne çıkan eserlerini rehberimizin anlatımları ile panoramik olarak görüyoruz. Kısa seyahatimizin ardından her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği Eyüp Sultan Camii ve Eyüp Sultan Hazretlerinin Türbesi’ni gezerek ünlü Şair Pierre Loti ’nin adını alan ve manzara tepesine ulaşıyoruz. Burada Haliç manzarası eşliğinde çay molası veriyoruz. Çay molamızın ardından Süleymaniye semtine ulaşarak Süleymaniye Camii ve Kanuni Sultan Süleyman'ın, Hürrem Sultan'ın  türbelerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra İstiklal Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimizle Çiçek Pasajı’nda ekstra akşam yemeği ve gezimizi burada tamamlayarak otelimize dönüyoruz.


3. Gün  İstanbul / Polonezköy, Şile, Ağva, Antalya 

Kahvaltı sonrasında, 1842’de Polonyalılar tarafından kurulan Polonezköy'e gidiyoruz. Bir doğa cenneti olan Polonezköy’de, Kültür Evi, Atatürk Evi, Meryem Ana Kilisesi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Doğayla iç içe geçirdiğimiz bu sürenin ardından Şile’ye hareket ediyoruz. Şile, doğal ve tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan, şirin bir balıkçı kasabasıdır. Seyir terasında Şile tarihi konusunda gerekli bilgileri alıp, Ağlayan Kaya, Şile Feneri ve Şile Kalesi’ni fotoğraflıyoruz. Şile şehir merkezinde alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Ağva'ya doğru hareket ediyoruz. Ağva'da ilk olarak Göksu deresi üzerinde bulunan mekanları fotoğraflayacağımız (Ekstra) tekne gezimize başlıyoruz. Daha sonra iki dere ve Karadeniz'in oluşturduğu üçgen arasına kurulmuş olan Ağva merkeze geçiyoruz. Ağva'da vereceğimiz serbest zaman sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergahında önce Mavi Koy daha sonra Akçakese Köyüne uğrayıp kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molalarımız sonrasında Sabiha Gökçen havalimanına ulaşıyoruz. Pegasus Havayolları ile Antalya'ya  dönüyoruz. Turumuzun sonu…

FİYATLAR&TARİHLER
 • 17 Haziran 2022

 • 22 Temmuz * 5 Ağustos

 • 28 Ekim

2 /3 kişilik odada kişibaşı: 3.299 TL
Tek kişilik oda farkı:                 700 TL
2-12 yaş çocuk:                       3.099 TL
0-2 yaş çocuk:                            250 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Pegasus Havayolları ile Antalya-İstanbul gidiş dönüş uçak bileti

 • Lüks aracımız ile özel ulaşım

 • 2 gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama

 • Rehberlik hizmeti

 • Mesleki sorumluluk sigortası (1618 sayılı yasa gereği düzenlenen zorunlu sigortadır.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Seyahat sigortası (80 TL)

 • Öğle, akşam yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücreti

 • Tekne ücretleri

18 yaş altı çocukların ve 65 yaş üstü misafirlerin müzekart almalarına gerek yoktur.

NOTLAR

İptal İade Şartları

 • Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 7 gün öncesine kadar MagidosTur ’da saklıdır.

 • Katılımcılar 30 gün öncesine kadar koşulsuz iptal ve iade hakkına sahiptir. Sadece uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi/bilet iptal iade koşulları geçerlidir.

 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.

 • Uçaklı tur programlarında "ekonomik sınıf" kullanılmaktadır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI

• Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

• Tur Programımız minimum 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

• Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

• Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya kilometrelerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

• Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

• Turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

• Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.

• Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.