Trakya Turu

msc meraviglia küçük.jpg
TARİH
BAŞLANGIÇ FİYATI

23 Eylül 2021

2299 TL

SÜRE
TUR ÖZELLİKLERİ

3 gece 4 gün

Kültür Turu

ROTA

Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İğneada, Babaeski

TUR PROGRAMI

1.gün Perşembe Antalya - İstanbul Havalimanı - Longoz Ormanları - İğneada – Dupnisa Mağarası - Kırklareli


Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde sabah saat 05:45’te buluşuyoruz. Türk Havayolları’nın TK2435 sefer sayılı uçuşuyla 07:05’te İstanbul Havalimanı’na uçuyoruz. 08:30’da İstanbul’a iniyoruz ve bizi bekleyen rehberimiz ve aracımızla buluşarak gezimize başlıyoruz.  Turumuzda ilk durağımız dünyanın ender ekosistemlerinden olan Longoz Ormanları olacak. Ardından hırçın Karadeniz ile Trakya bölgesinin en yüksek dağ kütlesi olan Yıldız Dağları’nın (Istranca) buluştuğu İğneada’ya hareket ediyoruz. Burada tarihi İğneada Deniz Feneri’ni görüyoruz ve kumsallarıyla ve doğasıyla göz kamaştıran İğneada sahiline geliyoruz. Burada serbest zamanın ardından Üsküp yolu üzerinden Istranca Dağları’nın gizemli dünyasına bir yolculuk yapıyor ve yeraltı cenneti Dupnisa Mağarası’na ulaşıyoruz. Dupnisa Mağarası girişten itibaren sizi büyülemeye başlıyor. Mağara sarkıtları ve mağara içerisinde akan pırıl pırıl dere suyunun uyumunu izliyoruz. Daha sonra Kırklareli’ne geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Kırklareli konaklama Lozengrad Otel vb


2.gün Cuma Kırklareli - Karaağaç - Edirne


Sabah kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Kırklareli şehir turuna başlıyoruz. Kırklareli Müzesi, Hızırbey Cami ve Bedesteni, Kırklar Şehitliği burada göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Ardından Edirne’ye devam ediyoruz. Edirne’de şehir turumuzda öncelikle ardından Trakya Üniversitesi tarafından restore edilerek günümüzde Sağlık Müzesi olarak hizmet veren II. Beyazıt Külliyesi, Kırkpınar Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi, Adalet Kasrı'nı geziyoruz. Fatih ve Saray Köprülerini  de gördükten sonra Mimar Sinan‘ın "ustalık eserimdir" dediği Selimiye Camii’ni, Üç Şerefeli ve Eski Camileri, Balkan Savaş Müzesi’ni gezdikten sonra ticaret hayatının merkezi Saraçlar caddesinde serbest zamanımız olacak. Ardından Karaağaç bölgesine geçerek burada Karaağaç Tren İstasyonu’nu, İlhan Koman Heykel ve Resim Müzesi’ni, Lozan Anıtı'nı göreceğiz. Turumuzu Meriç Nehri kıyısında çay molası ve gün batımının izlenmesiyle sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Edirne’deki otelimizde. Edirne konaklama Hotel Edirne Palace/The Plaza Hotel vb


3.gün Cumartesi Edirne – Babaeski – Lüleburgaz - Tekirdağ


Sabah kahvaltının ardından Edirne’deki otelimizle vedalaşıyoruz ve yola koyuluyoruz. Bugün öncelikle yolumuzun üzerindeki Babaeski’yi göreceğiz. Burada Cedit Ali Paşa Cami ve Sinan Köprüsü’nü yakından tanıyarak Lüleburgaz'a devam ediyoruz. Lüleburgaz’da Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’ni ziyaret ederek Tekirdağ’a doğru yola çıkıyoruz. Tekirdağ’a varınca otelimize yerleşiyoruz. Tekirdağ konaklama Des Otel/Rodosto Otel vb


4.gün Pazar Tekirdağ – İstanbul Havalimanı – Antalya


Otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Tekirdağ şehir turuna başlıyoruz. Rakoczi Müzesi’ni, Namık Kemal Evi ve Anıtını ile Rüstem Paşa Külliyesi`ni gezdikten sonra merkezde serbest zaman veriyoruz. Ardından İstanbul Havalimanı’na devam ediyoruz. Türk Havayolları’nın TK2434 sefer sayılı uçuşuyla 20:10’da Antalya’ya dönüyoruz. 21:20’de Antalya’ya varış ve turumuzun sonu…

FİYATLAR&TARİHLER
 • 23 Eylül 2021


2 ya da 3 kişilik odada kişibaşı: 2.299 TL
Tek kişilik oda farkı: 350 TL
2-12 yaş çocuk: 1.799 TL
0-2 yaş çocuk: 200 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Türk Havayolları ile Antalya – İstanbul Havalimanı - Antalya uçak bileti

 • 3*/4* otellerde 3 gece yarım pansiyon konaklama

 • Çevre gezileri

 • İğneada Longoz Ormanları giriş ücreti 7 TL

 • Profesyonel rehberlik

 • Mesleki sorumluluk sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Tüm öğle yemekleri

 • Tüm yemeklerde alınan içecekler

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Dupnisa Mağarası giriş ücreti 20 TL

 • Seyahat sağlık sigortası (40 TL)

NOTLAR
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin      verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • Tur Programımız minimum 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

Teşekkürler! Sizinle en kısa sürede iletişime geçeceğiz.

REZERVASYON KOŞULLARI

• Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

• Tur Programımız minimum 12 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

• Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

• Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

• Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya kilometrelerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

• 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

• Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

• Turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

• Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.

• Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.