8 Kişilik Uçakla Gap Turu

Antakya – Adıyaman – Mardin – Şanlıurfa - Gaziantep
4 Gece 5 Gün
28 Kasım, 12 Aralık 2020; 13 Şubat, 23 Ocak, 14 Mart, 24 Nisan, 12 Mayıs, 29 Mayıs, 19 Temmuz 2021 

 

Koronavirüs Kapsamında Alınan Önlemler :
Bütün turlarımızda Hijyen Seti: ( Maske, Eldiven, Dezenfektan veya Kolonya)
Turlar öncesi araçlarımız dezenfekte edilecektir. Turlar öncesi rehber ve kaptanlarımız sağlık taramasından geçirilecektir. Uçak yolculuğu için HES kodu almak zorunludur.

Tur Programı

1. GÜN ANTALYA – ADANA – ADIYAMAN – KÂHTA – NEMRUT DAĞI
06.30’da Antalya Havalimanı iç hatlar gidiş terminali Pegasus // Sunexpress Havayolları kontuarı önünde bulunarak check-in işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sunexpress Havayollarının  uçuşu ile saat 07:30’da Adana’ya hareket ediyoruz. Saat 08:30’da Adana’ ya varışta bizleri bekleyen tur aracımız ve rehberimiz ile buluşarak turumuza başlıyoruz. ADIYAMAN’a hareket. Şehir merkezindeki otelimize yerleşip, kısa bir dinlencenin ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce göreceğimiz başka antik eserler de var. Sırasıyla; Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıtmezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve  2150 mt. yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz.(Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde) Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanrıça Kommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem günbatımını  izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve minibüslerimizle otelimize dönüyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN HASANKEYF – MİDYAT  - MARDİN
Sabah kahvaltı sonrası Hasankeyf’e hareket ediyoruz. (2010 yılında yaşanan toprak kayması neticesinde tehlike arz ettiğinden, ilgili bakanlık tarafından kaleye çıkış yasaklanmıştır)  Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan bu kentte gezilerimizi yapıyor ve vereceğimiz serbest zaman ardından aracımıza binerek Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden olan Midyat’a varıyoruz. Birçok diziye mekân olan Midyat Konuk Evini geziyoruz. Ardından Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerini görebilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için çarşıda serbest zamanımızı veriyoruz. Sonrasında Mardin merkeze gidiyor otelimize yerleşiyoruz.

3.GÜN MARDİN – HARRAN – ŞANLIURFA
Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle bu etkileyici ortaçağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş sonrası Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasımiye Medresesi var sırada.. Burada Mezopotamya Ovası’nın görüntüsü sizleri büyüleyecek. Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi (Şahtana evi) gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzafaran Manastırını gördükten sonra Kızıltepe-Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri Urfa’ya bağlı; ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a varıyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi(Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri görülerek Urfa’ya varılıyor ve akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimizle (ekstra)  yörenin geleneksel eğlencesi Sıra Gecesine katılıyoruz.

4.GÜN ŞANLIURFA – BİRECİK – HALFETİ – GAZİANTEP
Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrükhan'da vereceğimiz serbest molanın ardından Kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada Kelaynak koruma çiftliğini gördükten sonra Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Daha sonra Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ardından Gaziantep'e giderek otelimize yerleşiyoruz.

5.GÜN GAZİANTEP – ADANA – ANTALYA
Otelde aldığımız kahvaltı sonrası otobüsümüzle Nizip üzerinden yolculukla düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ” unvanı alan Antep’e varıyoruz. Antep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Serbest zamanda “ben daha çok gezeyim” diyenlerinize rehberiniz mutlaka yardım edecektir. Serbest zamanın ardından Adana Havalimanına gidiyoruz. Havaalanında Check-in işlemlerimizi yaparak Pegasus //Sunexpress Havayollarının  sefer sayılı uçuşu ile Antalya’ya uçuyoruz. Saat 20:50’de turumuzun sonuna geliyor ve bir başka organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 
Fiyatlar&Tarihler

28 Kasım, 12 Aralık 2020; 13 Şubat 2021
 

2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 1.699 TL
Tek Kişilik Oda Farkı 300 TL
3 - 12 Yaş Çocuk 1.599 TL
0 - 2 Yaş Çocuk 150 TL

23 Ocak, 14 Mart, 24 Nisan, 29 Mayıs 2021
 

2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 1.899 TL
Tek Kişilik Oda Farkı 400 TL
3 - 12 Yaş Çocuk 1.799 TL
0 - 2 Yaş Çocuk 150 TL

12 Mayıs 2021

2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 2.099 TL
Tek Kişilik Oda Farkı 500 TL
3 - 12 Yaş Çocuk 1.899 TL
0 - 2 Yaş Çocuk 150 TL

19 Temmuz 2021
 

2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı 2.299 TL
Tek Kişilik Oda Farkı 600 TL
3 - 12 Yaş Çocuk 2.099 TL
0 - 2 Yaş Çocuk 150 TL

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Antalya - Adana - Antalya uçak bileti
• Lüks klimalı araçla ulaşım
• 4 gece 3*- 4* otellerde konaklama
• Sabah kahvaltıları (4)
• Akşam yemekleri (3)
• Profesyonel rehberlik hizmeti
• Mesleki sorumluluk sigortası
• Tüm çevre gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Müze ve ören yeri giriş ücretleri
• Halfeti tekne turu
• Sıra gecesi
• Öğle yemekleri
• 3.gün akşam yemeği
• Nemrut minibüs ücreti
• Seyahat sağlık sigortası

 
 
Tur Haritası
 
Notlar

• Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.
•Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
•Rehberimiz hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapabilir. Programda yer alan oteller, kategorisi aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.
• Turlarımızda grup kişi sayısına uygun araçlar kullanılmaktadır.

 
Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.

TURLARDAN HABERDAR OLUN

GÜNCEL TURLAR

mgds.png

Çağlayan Mah. Fener Cad. Safir Sit. B Blok D:1 Antalya
+90 242 243 77 96 / +90 505 590 03 63 / info@magidostur.com.tr

BİLGİLER

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
  • LinkedIn - Gri Çember

© 2020 Her hakkı saklıdır. Magidos Turizm A grubu bir seyahat acentasıdır. Belge No A-6634