Uçakla Mardin Turu

2 Gece 3 gün
Cuma gidiş - Pazar dönüş
25 Eylül, 02 , 09 , 16, 23, 30 Ekim 2020

 

Koronavirüs Kapsamında Alınan Önlemler :
Turlarımız 15 kişilik Minibüs ile yarı kapasite ile kullanılarak yapılacaktır.
Bütün turlarımızda Hijyen Seti: ( Maske, Eldiven, Dezenfektan veya Kolonya)
Turlar öncesi araçlarımız dezenfekte edilecektir. Turlar öncesi rehber ve kaptanlarımız sağlık taramasından geçirilecektir. Uçak yolculuğu için HES kodu almak zorunludur.

Tur Programı

1. GÜN Antalya /Diyarbakır / Midyat / Mor Gabriel /Mardin
Antalya Havalimanında 07.30’da buluşma. SunExpress Havayolları’nın XQ 7112 sefer sayılı uçağı ile 08:40’ta Diyarbakır’a uçuş. 10:15’te varış ve alanda bekleyen aracımızla gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Batman’da öğle yemeği molası sonrası, antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Binlerce yıldır kıyısına kurulduğu Dicle Nehri tarafından hayat verilen, Ilısu Barajı ile Dicle nehrinin suları altında kalan eski ve yeni Hasankeyf’i  görüyoruz. Ardından çok önemli bir dini merkez olan Deyr-ul Umur (Mor Gabriel) Manastırı’na gidiyoruz. Kilise Midyat Resuller, Kırk Şehit, Meryemana, Mor Samuel gibi ibadethaneleri de içerisinde barındırmaktadır. Daha sonra Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşkelerinden Midyat’ta kısa bir gezinti yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini göreceğiz. Sıla Dizisi ile tanınan Midyat’ta verilen serbest zaman ardından ayrılıp Mardin'e otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2. GÜN Mardin
Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Deyr-ul Zafaran Manastırı ziyareti ile gezimize başlıyoruz. Burada Sin Mabedi, mezarlık, Tıp Okulu, kilise, vaftizhane ve teras bölümlerini görüyoruz. Ardından Mardin şehir merkezine geçiyor ve bu etkileyici orta çağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapmaya başlıyoruz. Yürüyüş sırasında Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, PTT Evi göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasimiye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Medreseden Mezopotamya ovasının manzarası sizleri büyüleyecek.  Serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


3. GÜN Mardin / Dara / Diyarbakır / Antalya
Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, Dara Harabelerine gidiyoruz. Bölgede antik çağa ait en iyi kalıntı olan Dara Kentinde Su Sarnıçları, Tapınaklar, Mezarlık gezilerimizi yaptıktan sonra,  vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımıza binerek Diyarbakır' a hareket ediyoruz. Ardından panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarında Mardin Kapı’yı, Keçi Burcunu ve 10 Gözlü Köprü ile beraber Dicle Havzasını aracımızdan görerek, Artukoğluları döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır gezimize Anadolu’nun ilk, İslam Âlemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulucami gezimizle başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “ yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı Sair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz.  Sonrasında Diyarbakır Havalimanı'na hareket ediyor ve SunExpress Havayolları’nın XQ 7713 sefer sayılı uçağı ile 20.50’de Antalya’ya hareket ediyoruz, saat 22.40’ta Antalya’ya varıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere…

 
Fiyatlar&Tarihler

25 Eylül, 02 , 09 , 16, 23, 30 Ekim 2020

Tüm Tarihler
2 ya da 3 kişilik odada kişi başı 
1799 TL
3/11 yaş çocuk 1699 TL
Tek kişilik oda farkı 750 TL 

0-2 yaş çocuk 200 TL

 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Antalya - Diyarbakır - Antalya uçak bileti

 • 4* otelde 2 gece konaklama

 • Çevre gezileri

 • Profesyonel rehberlik     

 • 2 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği

 • Mesleki sorumluluk sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Tüm öğle yemekleri

 • 3. gün akşam yemekleri

 • Tüm yemeklerde alınan içecekler

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Seyahat sağlık sigortası

 
 
Tur Haritası
 
Notlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını, olağanüstü hallerde tur iptalini vs. karşılamaz.

 • Tur Programımız minimum – maksimum 8 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 7 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir

 • Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 • Turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.

 • Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentemiz, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Bilgilerinizi bırakın. Sizi arayalım.
 

TURLARDAN HABERDAR OLUN

GÜNCEL TURLAR

mgds.png

Çağlayan Mah. Fener Cad. Safir Sit. B Blok D:1 Antalya
+90 242 243 77 96 / +90 505 590 03 63 / info@magidostur.com.tr

BİLGİLER

 • Facebook
 • Twitter
 • YouTube
 • Instagram
 • LinkedIn - Gri Çember

© 2020 Her hakkı saklıdır. Magidos Turizm A grubu bir seyahat acentasıdır. Belge No A-6634